Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 21 ное 2017 19:24

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 16 яну 2011 22:03 
Извън линия

Може ли да споделите как раздвижвате частите на самолета и какво използвате за този процес ?

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 яну 2011 08:53 
Извън линия
Потребителски аватар

Сигурно не съм точно аз човека, който трябва да ти отговори, но понеже задаваш въпроса за трети път, а други желаещи няма - ето.

Както във всичко останало - не може да има еднозначно решение на въпроса. Много зависи какво точно искаш да раздвижиш, как е на реалната машина и по какъв начин ти е направен модела заводски. Ако приемем най-лошия вариант - всичко по крилото и стабилизаторите е отлято нацяло.

Отделянето на елементите е най-добре да извършиш след консултация с чертеж - разшивката може да е опростена и формата на среза рядко е права линия. обикновено има места за захващане освен в краищата на елемента, така и в средната част. Трябва да се отреже с нещо максимално тънко. С макетния нож обикновено не става. Лично азз ползвам триончетата за смолата. Valcad спомена че ползва някакви златарски триончета. Аз съм ползвал и скрайбера за разшивка - според ситуацията.

Прикачен файл:
IMG_1698.JPG
IMG_1698.JPG [ 155.75 KиБ | Видяна 755 пъти ]

След отделянето трябва да напаснеш елементите. И тук със сигурност трябва да видиш много снимки за да разбереш каква точно е фомата на местата на стиковане на подвижния елемент. Полукръглата форма на подвижния аз правя от милипут - наслагвам после шкуря до необходимата форма (на снимката е още необработено):

Прикачен файл:
IMG_1700.JPG
IMG_1700.JPG [ 120.95 KиБ | Видяна 755 пъти ]
Прикачен файл:
IMG_1699.JPG
IMG_1699.JPG [ 151.03 KиБ | Видяна 755 пъти ]

Останалото е свързано колко реалистично искаш да го направиш - лостчета, пантички и т.н., които обикновено липсват в комплекта.

С предкрилките въпроса стои доста различно. обикновено те имат много по-сложна форма. както и задкрилките на повечето съвременни машини. Там не е достатъчно само да се отреже, защото при разгъването им излизат елементи на няколко нива. Затова идеалния вариант е допълнителен сет (фотоец или смола). Valcad е показал такъв в темата за Me-262.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 2 мнения ] 

Всички времена са UTC+02:00