Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 15 дек 2017 04:40

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3

Кои марки бои ползвате?
Tamiya 12%  12%  [ 26 ]
Model Master/Testors 13%  13%  [ 29 ]
Revell 21%  21%  [ 46 ]
Humbrol 16%  16%  [ 34 ]
LifeColor 7%  7%  [ 16 ]
Vallejo 6%  6%  [ 14 ]
Agama 8%  8%  [ 18 ]
Gunze Sangyo 8%  8%  [ 18 ]
Автомобилни лакове 1%  1%  [ 3 ]
други 7%  7%  [ 15 ]
Общо гласове: 219
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 16 юли 2012 14:36 
Извън линия
Потребителски аватар

Няма значение, че боята е гъста :) Лично аз предпочитам да си я разреждам сам докато получа гъстотата, която ми пасва най-добре. Спрял съм се на Валео боите поради няколко причини.

Интересуваше ме акрилният лак на Валео има ли си фирмен разредител или разредител въобще, т.к. никъде не видях да се предлага такъв. Едиствено намерих разредител за акрилните им бои. Да не би той да може да се използва и за акрилният им лак?

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 юли 2012 14:52 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Би трябвало да е същият. Ако лака им е на същата основа, не виждам защо да му е нобходим друг разредител :scratch:

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 юли 2012 22:12 
Извън линия
Потребителски аватар

Becko84 написа:
Няма значение, че боята е гъста :) Лично аз предпочитам да си я разреждам сам докато получа гъстотата, която ми пасва най-добре.

Всеки както си е свикнал, отделно дето от същия обем ще получиш повече боя.
Цитат:
Интересуваше ме акрилният лак на Валео има ли си фирмен разредител или разредител въобще, т.к. никъде не видях да се предлага такъв. Едиствено намерих разредител за акрилните им бои. Да не би той да може да се използва и за акрилният им лак?

Лакът е основа за боята - добавя се пигмент, предполагам разредител и забавител - тъй че разредителят е същият. Аз практикувам разреждане с водичка (оптимално - дестилирана, може и от чешмата) и малко медицински спирт.

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 юли 2012 09:12 
Извън линия
Потребителски аватар

pgp000 написа:
Всеки както си е свикнал, отделно дето от същия обем ще получиш повече боя.

Точно така е и за това предпочитам малко по-гъстите бои.

Относно разреждането и аз ползвам дестилирана вода и спирт.

Благодаря ви за отговорите. Помогнахте ми да взема правилното за мен решение :thumleft:

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 сеп 2014 11:21 
Извън линия

Аз да споделя и моя опит, с боите Mr. Hobby така и не успях да постигна добри резултати с четка, направо са си трагични (според мен) това беше и причината да си купя аерограф, за сметка на това с боите на Italeri, резултата е съвсем друг, за четка са супер.

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 сеп 2014 11:27 
Извън линия
Потребителски аватар

Myth_72 написа:
Аз да споделя и моя опит, с боите Mr. Hobby така и не успях да постигна добри резултати с четка

никой не е постигнал :). Някъде има тема по въпроса.

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 сеп 2014 11:31 
Извън линия

McVess написа:
Myth_72 написа:
Аз да споделя и моя опит, с боите Mr. Hobby така и не успях да постигна добри резултати с четка

никой не е постигнал :). Някъде има тема по въпроса.

Бях се притеснил, че аз съм супер некадърен, взех аерографа и (ясно вече с него какво и що там са си добре боите) после взех да пробвам на Italeri няколко цвята реших да пробвам как се нанасят с четка и.... изненадааааа, то било лесно да боядисваш с четка :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 сеп 2014 11:33 
Извън линия

Съжалявам двоен пост се получи.

Нагоре
МнениеПубликувано: 14 апр 2015 23:34 
Извън линия
Потребителски аватар

Здравейте, исках да попитам, колеги моделисти къде и как си съхранявате боите ? Моите са на mr hobby, направи ми впечатление, че в магазина не са в хладилник, та, можете ли да кажете някои неща как се съхраняват по-дълго? Също и да попитам, аз имам лепило mr. cement на цена 4.20, четката не достига до самото дъно, а лепилото е на свършване, какво мога да направя за останалото лепило? :lol: :scratch:
Поздрави, и благодаря предварително на отзовалите се.

Нагоре
МнениеПубликувано: 14 апр 2015 23:51 
Извън линия

Удължи си четката. Винаги така правя.

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 апр 2015 07:43 
Извън линия

Боите не се съхраняват в хладилник :) . Важното е да са на сравнително сухо, тъмно (да не са пряко изложени на слънчева светлина) и не много студено или горещо-това важи за акрилите, щото предимно работя с такива бои. Абе горе-долу да не се излагат на екстремни влияния, някъде в шкафче или на стелаж примерно ;)

Текущи проекти:
Фигури

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 апр 2015 09:46 
Извън линия
Потребителски аватар

mramornik написа:
Здравейте, исках да попитам, колеги моделисти къде и как си съхранявате боите ? Моите са на mr hobby, направи ми впечатление, че в магазина не са в хладилник, та, можете ли да кажете някои неща как се съхраняват по-дълго?

venko написа:
Боите не се съхраняват в хладилник :) . Важното е да са на сравнително сухо, тъмно (да не са пряко изложени на слънчева светлина) и не много студено или горещо-това важи за акрилите, щото предимно работя с такива бои. Абе горе-долу да не се излагат на екстремни влияния, някъде в шкафче или на стелаж примерно ;)

Аз понеже работя само с емайлни - да кажа за тях. Имам в "Стаята на Туполев" над 300 кенчета емайлни бои - всякакви марки - Ревел, Хумброл, Модел Мастър, Агама. Стаята на Туполев е подпокривно пространство без никаква изолация (чувам врабците като се гонят под керемидите). Лятото е горещо. Зимата - колкото навън, с 2 градуса повече - вътре. АКО са ЗАТВОРЕНИ ДОБРЕ, ако не съм си бърсал четката в ръба на бурканчето, ако не съм капал вътре разредител (било то фирмен или ерзац заместител) - боите траят с години!! Имам такива, купувани преди 10 лета, когато се купуваше каквото има, а не каквото ти трябва - не са мръднали!! Но трябва да са изпълнени горните условия. :)

mramornik написа:
... Също и да попитам, аз имам лепило mr. cement на цена 4.20, четката не достига до самото дъно, а лепилото е на свършване, какво мога да направя за останалото лепило? :lol: :scratch: .
Мислиш ли да продължаваш да ползваш същия тип лепило? Ако ДА, то купи си ново шише, работи си с него и когато лепилото намалее - прелей старото шише в новото... :king:

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 апр 2015 10:23 
Извън линия

mramornik написа:
Също и да попитам, аз имам лепило mr. cement на цена 4.20, четката не достига до самото дъно, а лепилото е на свършване, какво мога да направя за останалото лепило? :lol: :scratch:

Целта на производителя според мен е била четката да не се не смачква в затворено положение на шишето. Първото решение е да държиш шишето наклонено при всяко потапяне. Другото, което аз приложих, е да си направиш удължител. Аз използвах пластмасовата част от тампон за уши. Не е кой знае какво, но върши работа.

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 апр 2015 18:31 
Извън линия
Потребителски аватар

Да, казаха ми за това с тампона за уши и ще пробвам, а иначе купих и друго лепило, ще пробвам на това старото да я удължа (Тъкмо за проба) И ако не се получи ще го прилея в другото :cheers:
Благодаря за отговорите, ами като цяло за условието "да не слагаш боя по ръба на шишенцето" не знам до каква степен съм го направил - тъй като в магазина ми казаха да използвам боите по следният начин : разбърквам яко, отварям и взимам от капачката, като свърши - отново, но някои бои дето са ми по-малко има боя по стените..А една, която няма и толкова да отиде на капачката вече направо взимам от вътре. :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 апр 2015 16:55 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

mramornik написа:
...разбърквам яко, отварям и взимам от капачката...

Аз имам съвсем различен подход към боите. Гледам да не им цапам капачките, за да не се боря после с отварянето.
Отказах се и от разбъркване с друсане. По този начин успешно мога да разбъркам само "метални" бои от типа на Alclad и подобни. За всички останали видове бои установявах разни "особености" от недостатъчно разбъркване, например матовите бои да ми седят като гланцови или на всяко разбъркване да получавам малко по-различен цвят :king: Това е така защото в боята има различни съставки и все някоя се утавява и се разбърква по-трудно от останалите.

Сега си държа боите изправени, така че капачките им да не се цапат. Ако случайно ги изцапам, ги почиствам с разредител и изчаквам да изсъхнат.
Разбърквам ги с клечка или с електрическа бъркалка.
Определено не съм имал проблеми със силно залепнали капачки или лошо разбъркан цвят, но на няколко пъти ми се случваше да не затегна добре някоя боя и я намирах напълно втвърдена (поради липсата на останала боя по капачката, която да херметизира).

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3

Всички времена са UTC+02:00