Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 21 ное 2017 19:16

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 05 фев 2012 17:01 
Извън линия

Здравейте,
скоро смятам да си вземам компресор и мисля да не е собствено производство.Преди мислех да си вземам един компресор спармакс за 340 лв. с включени монометър,влагоуловител и т.н.Носега видях един компресор на Фендга и чувам доста добри отзиви от него,а и е с 40 лв по евтин,като също са включени допълните неща.Става въпрос за Фендга АS 188 от нирахоби.Но имам и друг вариант-да си взема от Германия:
http://www.hagebau.de/Werkstatt-und-Tec ... sp15111517
http://www.hagebau.de/PKW-und-Zweirad/A ... 8sp5202728
това са два компресора от немски магазин и са доста по-евтини при положение ,че мога и да не плащам за доставка.Разбира се нямат всичко нужно,но ако единият от тях поне върши работа като качествен компресор за аерографи с двойно действие бих си го взел.Ако някой има отзиви кой е най-добрия към цена-качество моля да ми каже.

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 фев 2012 19:59 
Извън линия

http://www.eurographs.com/Magazin/Products/Kompresori/Default.aspx
Можеш да видиш и тук.

Нагоре
МнениеПубликувано: 23 фев 2014 19:15 
Извън линия

Здравейте наскоро се сдобих с аерограф и още по-скоро баща ми направи компресор ето и снимки
Изображение
Изображение
.
Въпросът ми е правилно ли е разположен влагосъбирателя , тъй като въздухът който влиза в бутилката е влажен и чак когато стига регулиращия винт се изсушава и се пръска в действие .

Нагоре
МнениеПубликувано: 23 фев 2014 21:34 
Извън линия
Потребителски аватар

Еееееее - БРАВО на баща ти!!! :cheers:
Я виж каква читава машинка ти е направил!
Още веднъж - браво! :thumright:

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 фев 2014 09:16 
Извън линия

Academica написа:
Еееееее - БРАВО на баща ти!!! :cheers:
Я виж каква читава машинка ти е направил!
Още веднъж - браво! :thumright:

Мерси Академик , отговора означава ли че техническо правилно са разположени частите :scratch:

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 фев 2014 09:43 
Извън линия
Потребителски аватар

panzerfaust написа:
... означава ли че техническо правилно са разположени частите :scratch:

Руснаците имат една приказка:
- В хороших руках и х..й - балалайка! :D
Та важен е крайния резултат, който ще постигнеш с това чудо!
Давай, пръскай!
Тренировки са му майката! :thumright:

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 фев 2014 16:35 
Извън линия
Потребителски аватар

Academica написа:
panzerfaust написа:
... означава ли че техническо правилно са разположени частите :scratch:

Руснаците имат една приказка:
- В хороших руках и х..й - балалайка! :D
Та важен е крайния резултат, който ще постигнеш с това чудо!
Давай, пръскай!
Тренировки са му майката! :thumright:

Академиче, напоследък ми прави впечатление, че взе да даваш едни отговори като баба Ванга - нищо конкретно, но какво и да стане после, все ще можеш да кажеш: "Е нали и аз тъй ти казах, де!" :mrgreen:
Човекът иска технически отговор, ти му говориш за...балалайки :roll:
Апропо по темата , влагоуловителят е правилно разположен между резервоара за въздух и аерографа, т.е. ще хваща конденза, който се е образувал в резервоара, преди да отиде в маркуча към аерографа. Този компресор пресостат има ли? Гледам, че балонът има авариен вентил, но пресостат не намирам с просто око.

Нагоре
МнениеПубликувано: 01 мар 2014 00:49 
Извън линия

Значи на моя влагоуловителят е между бутилката и маркучът за аерографът , значи да го разбирам че е правилно направен така ли ?
А относно пресостат , не е ли една кутйка чрез която се регулира налягането на компресора към бутилката . Ми такава има бяля кутйка отзад която наистина не се забелязва , иначе и има още една черна кутйка която е на самия компресор и стърчат малко едни кабели .
А относно пресостата трябва ли да е регулиран по точно определен начин за да мога да пръскам нормално :scratch:
Иначе няколко пъти отдолу бутнах пъпа на влагоуловителят докато имаше налягане и бая изспусна въздух :D навън от там , и сега малко се плаша да не е влезнала вода в маркуча на аерографа и освен ще махна щуцера и ще пусна налягане за малко докато се издуха всичко от маркуча .

Нагоре
МнениеПубликувано: 01 мар 2014 04:03 
Извън линия
Потребителски аватар

panzerfaust написа:
Значи на моя влагоуловителят е между бутилката и маркучът за аерографът , значи да го разбирам че е правилно направен така ли ?
А относно пресостат , не е ли една кутйка чрез която се регулира налягането на компресора към бутилката . Ми такава има бяля кутйка отзад която наистина не се забелязва , иначе и има още една черна кутйка която е на самия компресор и стърчат малко едни кабели .
А относно пресостата трябва ли да е регулиран по точно определен начин за да мога да пръскам нормално :scratch:
Иначе няколко пъти отдолу бутнах пъпа на влагоуловителят докато имаше налягане и бая изспусна въздух :D навън от там , и сега малко се плаша да не е влезнала вода в маркуча на аерографа и освен ще махна щуцера и ще пусна налягане за малко докато се издуха всичко от маркуча .

Влагоуловителят ти е О.К. Това, че е изпуснал въздух отдолу не е голяма работа - от там обикновено се изкарва уловената влага, но това, че си го натиснал и е излязъл въздух, не означава, че влага е отишла в маркуча ти. Самият филтър е преди вентила и не се влияе от това, дали отваряш влагоуловителя или не. Даже и по време на работа да го отвориш и от него да капе влага, тя не отива в аерографа.
Пресостатът е прекъсвач (ел. ключ), който се задейства при определено налягане. Поставя се на бутилката, като е съединен и с електрическото захранване на компресора. Към него идва въздух само от бутилката. Смисълът му е, когато налягането в бутилката достигне максимално позволеното, вместо да ти се отваря аварийния вентил и изпуска излишния въздух, да се задейства пресостатът и той да изключи подаваното електричество към компресора (т.е. да прекъсне електрическата верига). Компресорът ще спре да нагнетява въздух към бутилката. След като налягането спадне до определения минимум, пресостатът включва отново компресора и т.н. Да, той трябва да е регулиран да е под максималното допустимо налягане за бутилката иначе от него няма смисъл. Обикновено пресостатите се продават с различни макс. стойности - трябва да е подбран правилно.
Може би "черната кутийка, от която стърчат кабели" е именно пресостат - не мога да разбера от снимките ти.

Нагоре
МнениеПубликувано: 01 мар 2014 09:35 
Извън линия

Ми не е черната кутйка пресостата , защото при пресостата бялата кутйка е се вижда две табла с регулиране .

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 мар 2014 11:34 
Извън линия
Потребителски аватар

CANSO написа:
...Академиче, напоследък ми прави впечатление, че взе да даваш едни отговори като баба Ванга - нищо конкретно, но какво и да стане после, все ще можеш да кажеш: "Е нали и аз тъй ти казах, де!" ....

Явно е вследствие на влиянието на прочетената наскоро от мен книга (която искаше и ти... :D ) на Масленников "Как ни хуя не понять и не подать виду"......... :D :D :D

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 11 мнения ] 

Всички времена са UTC+02:00