Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 18 ное 2017 03:05

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 47 мнения ]  Отиди на страница 1 2 3 4 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 09 фев 2012 12:32 
Извън линия

Дали може да си взема грунд който не е специален за макети ?
Примерно някой на Оргахим ?

Нагоре
 Заглавие: Re: Какъв грунд ?
МнениеПубликувано: 09 фев 2012 14:19 
Извън линия
Администратор

Ако мислиш да използваш бояджийски грунд - няма да стане. Много е груб и прави дебел слой. Най-добре е да си вземеш моделистки грунд, не са чак толкова скъпи.

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 фев 2012 15:58 
Извън линия
Потребителски аватар

the0one написа:
Дали може да си взема грунд който не е специален за макети ?
Примерно някой на Оргахим ?

В Практикерите има едни грундове за предпазване от ръжда на спрей. Пигментът е фин. Цветът е светлосив и е перфектен за проявяване на грешки, неравности и попаднали по модела боклуци :biggrin: Вземи "половинката", не големия кен, защото големия се управлява по-трудно, тежи и по-трудно се разбърква.

Винаги го дръж на по-топличко 20тина мин преди работа и друсай хубаво - поне 2-3 минути. Пръскай отдалече, защото налягането е голямо и ще залееш модела.

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 фев 2012 19:18 
Извън линия
Потребителски аватар

pgp000 написа:
...В Практикерите има едни грундове за предпазване от ръжда на спрей. Пигментът е фин. Цветът е светлосив и е перфектен за проявяване на грешки...

Петър, а каква е цената на въпроса? Че и на мен ще ми трябва такова чудо.
Също така мисля за автомобилен грунд, би трябвало и той да е сив, и най-важното фин.

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 фев 2012 20:41 
Извън линия
Потребителски аватар

http://www.motipdupli.de/?L=2&id=513
Ползвал съм това и съм доволен от него. Хубаво е първо да пробвате настрани, за да свикнете на силата и да си изберете оптималното разстояние за пръскане. Цената не помня, навярно 7-8 лева.

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 11 фев 2012 12:09 
Извън линия

А дали може да стане разредено C200 за грунд ?

Нагоре
МнениеПубликувано: 11 фев 2012 15:55 
Извън линия
Потребителски аватар

Усещам аз подлия замисъл - после да си отлепиш камуфлажа ако не ти харесва :lol:

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 фев 2012 13:28 
Извън линия
Потребителски аватар

Здравейте, колеги! Да споделя нещо и от моя опит. Ползвах един акрилен,еднокомпонентен,фин кит за дърво. Доволен съм от него, използвах го еднакво добре и за пластмасов/ DC-8 / и за картонен модел. Съхне нормално, много добре залепва за повърхностите, изключително фин, без проблем се шлифова със шкурки..Освен това, опаковката струва 1,50лв/преди около 2 години, сега едва ли се е повишила същестмвено/за количество от 350гр. .
Изображение

По различни причини/най-често финансови, но също и степен на достъпност на продукта,.../, понякога се налага да търсим заместители на някои оригинални продукти. Така доброзорно ми се наложи да открия , че вместо оригиналния разтворител на емайловите бои на"Ревел" , спокойно може да се ползват нашите разредители "АМВ" и "МРТ". Подобни примери, колегите сигурно имат за разни неща ;) . Не винаги, оригиналния продукт е единствения възможен за употреба. Когато човек няма проблем с финансите и местата за пазаруване/най-общо казано/, той вероятно въобще няма и да си помисли за заместител на оригиналните продукти, само че , не всички са така.

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 фев 2012 13:37 
Извън линия

Ако ще си говорим за китове и разредители,аз ползвам един кит еднокомпонентен 200 гр за левче върши ми много добра работа,и ползвам такива разредители,но само на Dekorator.Иначе за грундове-ползвал съм само моделистки.Имаше един ревелски в бутилка-спрей за пръскане,но не е добър вариант.

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 фев 2012 15:45 
Извън линия
Потребителски аватар

На тоя на снимката преди 4 месеца му е изтекъл срока на годност. :cyclops_ani:
Ползвал ли си го от септември насам и ако да - прави ли проблеми, поради гореспоменатата причина?

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 фев 2012 17:59 
Извън линия
Потребителски аватар

Тъй като, от доста време не съм имал муза да се занимавам с хобито/поради какви причини, е друг въпрос!/ , съответно от доста време не съм го и ползвал! Преди малко отворих капачката и видях, че няма промяна в цвят и консистенция. Това , че вече му е минал срока на годност- - нормално, все пак съм го взимал преди поне 2 години! Във всеки случай, съм доволен от него, проверено от опит, че става и за пластмаса и за хартия, за смолни НЕ знам, не съм правил такива модели! Пак бих си взел/ на тая цена, си е направо без пари!/, защо да давам повече пари, за много по-малко количество, ако върши същата работа - какво, като не се води , че е за модели ! Освен това е български, има го в "железариите", предполагам навсякъде/едва ли е дефицитна стока/ .

P.S. Забравих да кажа , че на цвят е в две разновидности - дървесен/чам?/ и мръсно-бял/ т.е. доста светъл/ .

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 дек 2013 23:31 
Извън линия

Сега , искам да ви питам които са използвали автомобилен грунд dupli color заслужава ли да се купи вместо един от грундовете на mr.Hobby ?
Мисля като за първо грундиране да го ползвам , ето един който го е ползвал http://mszeferminiatures.blogspot.com/ .
Бива ли ?

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 дек 2013 23:52 
Извън линия
Потребителски аватар

Аз лично грунд не ползвам.
Вместо грунд минавам една ръка силно разредена боя - около 50/50 - сива или бяла - каквато имам - матова! Тя ми служи за основа.
После пръскам отгоре вече основния цвят и проблеми нямам.

In The Game Of Thrones, you win or you die,
there is no middle ground!

Нагоре
МнениеПубликувано: 30 дек 2013 12:03 
Извън линия
Потребителски аватар

panzerfaust написа:
Сега , искам да ви питам които са използвали автомобилен грунд dupli color заслужава ли да се купи вместо един от грундовете на mr.Hobby ?
Мисля като за първо грундиране да го ползвам , ето един който го е ползвал http://mszeferminiatures.blogspot.com/ .
Бива ли ?

Положителните качества на този спрей-грунд вече съм писал по-горе. Проблемът на спрея е, че трудно се управлява, особено 600мл кен - тежи, не е удобен, освен това не можеш да прецени силата и трябва да пръскаш отдалечко, за да не започне да се стича. Пръскам с него по-големи машини и мащаб 1/35.

За по-малките машини и мащаби използвам основно Mr. Surfacer от бурканче в комбинация и от двата разредителя - Mr. Color Thinner и Mr. Leveling Thinner. Вторият има нещо общо с гланца на покритието, т.е. повече от него значи по-лъскаво покритие.

Кое бива и кое не можем да ти кажем за себе си, на теб може нещо друго да ти пасне. Пробвай и установи. По принцип ако ползваш правилно разредена емайлна боя върху почистена повърхност грунд изобщо няма и да ти потрябва.

Изображение

Последна промяна от pgp000 на 30 дек 2013 14:07, променено общо 1 път.

Нагоре
МнениеПубликувано: 30 дек 2013 12:33 
Извън линия
Потребителски аватар

@Moarein,pgp000

В:
- Питам тези които са яли смолянските картофи, стават ли за ядене?!?

О:
- Аз лично картофи не ям, ама ако ям, то най-добре маркови нарязани и бланширани ...

:) :).

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 47 мнения ]  Отиди на страница 1 2 3 4 Следваща

Всички времена са UTC+02:00