Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 21 ное 2017 19:18

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 31 яну 2014 23:35 
Извън линия

Здравейте, купих си първото за мен моделче на Ravell -Mig-29 "The Swifts" 1:144.
На кутията отвън пишеше да се ползват два цвята - 56 и 77, а вътре в упътването са посочени осем цвята, които да се използват. И сега съм объркан какъв цвят и как да използвам.

В момента нямам възможност да си купя 8-те цвята, които са вътре в упътването и ми се иска да го направя само с 2-та цвята, които са обозначени на кутията(които съм взел), но те не са обозначени в упътването къде да се боядисва с тях.
Не мога да разбера - тези два цвята на кутията са основни, които се смесват и се боядисва първоначално модела с тях, след което се слагат тези от упътването или се избират или тези от упътването или тези от кутията.
Ако избера тези двата от кутията на кои елементи да ги нанеса - единия е сив, а другия син - не виждам къде бих могъл да сложа синия?

Това до което съм стигнал като решение е да ползвам само сивия и върху него да залепя декалите(мисля, че така се казват лепенките). Правилно ли е?

И сега се сещам допълнителен въпрос - ако имах 8-те цвята от упътването след като ги нанеса на правилните места върху тях слагат ли се декалите или се избира едно от двете: двата цвята от кутията + декалите или 8-те цвята от упътването.

Нагоре
МнениеПубликувано: 01 фев 2014 01:26 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Здравей и добре дошъл :thumright:

Обикновено на кутията отвън са описани основните цветове бои които са достатъчни, но при някаква степен опростяване на окраската. Все пак ако искаш да го направиш по-достоверен, ще трябват повечко бои :colors:
На първо време опитай само с тези два цвята, би трябвало да се получи прилично.

Основния цвят на самолета е бял. Модела би трябвало да е от бяла пластмаса т.е. предполага се, че ще използваш цвета на пластмасата вместо да го боядисваш с бяла боя. Затова в "краткият" списък с боите няма бяло.

Синята боя, която имаш, се използва за боядисване на опашките (тук малко по спомени карам, че отдавна го правех този модел). Мисля че няма сини ваденки (българската дума за декали) за опашките и са го дали да се боядисат. Останалите сини участъци ги имаш като ваденки.

Всички сиви и черни места за боядисване ги боядисай със сивата боя.

Разгледай инструкцията. В нея местата по модела, които трябва да се оцветят с бои са маркирани с флагчета с латински букви, а с малките цифри са отбелязани номерата на детайлите.
Прикачен файл:
revell_instruction1.jpg
revell_instruction1.jpg [ 88.7 KиБ | Видяна 394 пъти ]

В началото е написано кое флагче кой номер цвят е.
Прикачен файл:
revell_colorMarkings.jpg
revell_colorMarkings.jpg [ 47.44 KиБ | Видяна 394 пъти ]

В края на инструкцията има схема за залепване на ваденките. С флагчета отново са отбелязани зоните за оцветяване, а цифрите показват номера на ваденката
Прикачен файл:
revell_instruction2.jpg
revell_instruction2.jpg [ 36.77 KиБ | Видяна 394 пъти ]

За последователността за сглабяне и боядисване, следвай инструкцията.
Първо залепи детайлите, после боядисвай, накрая залепи ваденките.
Да, ваденките се лепят върху залепен и боядисан модел т.е. почти накрая.

Най-добре започни със сглабянето и лепенето, показвай снимки и ще помагаме :salut:

Нагоре
МнениеПубликувано: 02 фев 2014 12:41 
Извън линия

Здравей, благодяра за информацията!
Да обобщим - всички метални цветове ги правя в сиво, а сините в синьо :)
Обаче май ще си взема и черен цвят защото, много ми харесва как стои накрая на двигателите.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 3 мнения ] 

Всички времена са UTC+02:00