Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 13 ное 2018 04:55

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Hansa 281 / H&S Evolution Solo
МнениеПубликувано: 15 апр 2015 21:26 
Извън линия

Здравейте, в някой теми съм срещал използващи такива аерографи потребители. НЯкой може ли да сподели по-детайлните си препоръки, впечатлея , резултати ?

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 апр 2015 22:00 
Извън линия
Потребителски аватар

Ползвам 281 и Ево 2 в 1 (не е Соло, демек има разлики). Кажи нещо конкретно дали те интересува, иначе тук можем да си пишем - ще се начетеш :-)

Много зависи с каква боя пръскаш, разредител, налягане, какво пръскаш и т.н. И с двата съм полагал всичко - от сърфейсър през емайли, акрили, даже източена от спрея и разредена автобоя. Свалям предпазната корона, която защитава върха на иглата и дюзата винаги, докато пръскам - така избягвам събирането на капка от боята на върха и "плясването" ѝ върху боядисаното при следващо натискане на спусъка.

Препоръки - като за всеки аерограф. Винаги се
- "продухва" с казанче разредител след работа с това, което пръскаш;
- и най-добре след това със спирт, за да изчисти разредителя (ако е агресивен бързо ти се износват уплътненията) или ако е вода - да я разкара.

Целта освен останалото е да намалиш броя разглабяния, тъй като това с времето ти захабява резбите. Пази аерографа - ако и да е метален е фин инструмент. Не пренатягай гайки, корони, капачета, пружини или каквото и да е. Ако която и да е част не влиза леко на мястото си - значи нещо не си сглобил както трябва.

Намери си
- комплект резервни уплътнения,
- и резервна дюза.

С каквото и да пръскаш - купи си качествена предпазна маска със сменяеми филтри за прахови частици и органични разтворители. Колкото по-малко отрови и прах в дробовете - толкова по-добре.

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 апр 2015 09:40 
Извън линия

Evolution е много хубав аерограф, макар че аз ползвам по-горния клас Infinity, разликите не са чак толкова фрапиращи. Много моделисти го имат, лесно се почиства и поддържа. Даже скоро пуснаха и алуминиева версия, т.е. е по-лек, но аз предпочитам стандартния. Ако ще си взимаш такъв моето лично мнение е да вземеш 2в1 с 0,2 и 0,4 мм дюзи, което ще ти върши абсолютно всичко-грунд, по-големи площи и по-фини работи. CR Plus e хромираната версия,уж по-устойчив на агресивни разредители и бои (моделистки, не други), моят е такъв ;)

Това е от мен :salut:

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 апр 2015 10:26 
Извън линия

Мерси за светкавичните отговори ! Следващите ми уточняващи вупроси са бихте ли пуснали примерен линк за резервните уплътнения и чаркалъци. Основното ми колебание е че 281 е малко по-скъп и с по-собра опаковка :P гледайки дефицитните демота из нета, ми се струва че еволюшън е по-добър.
Целта на цялата олелия е да си взема нещо по-добро от аерографа в комплвкт с китайския компресор, който освен основната струя пруска и почти толкова мъгла около основната струя.
Въпросните два детайлно ли пръскат ако си нацелиш смеската ? Могат си да правят тънки струи от които да не ме е срам. Съжалявам за лайшкия език, но не съм навътре с термините в аерографията . единствевно разбирам дали щрака добре в ръката и дали пръскадобре, моят се усеща евтин и пръска евтино.
Ако някой имаснимка на нещо примерно напръскано с тези две дъхалки моля да го сподели, дори и да са чертички на дъска. Благодаря !

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 апр 2015 12:38 
Извън линия
Потребителски аватар

Eвото е двойно-действащо, а 281 е single action. За подробности относно разликите:

http://en.wikipedia.org/wiki/Airbrush#Trigger

Въпрос на преценка какво би ползвал. По принцип двойно-действащите дават повече контрол, но искат повече координация и тренировки от еднодействащите (поне моя опит е такъв).

След 6 години пръскане основно с еднодействащия 281 имам усещането за много по-голям контрол над него, отколкото над Евото. Да, Евото (особено с FPC - клапан за фино регулиране на налягането) е супер удобно от гледна точка на фини настройки, много полезно за работа по детайли, но на мен ми е по-трудно да работя с него. Явно ми липсва нужния усет да го управлявам.

Влез в магазина, поискай да пробваш и прецени. В началото има напрежение в ръката, избери по-удобния. По принцип поставиш ли си го за цел и тренираш ли редовно - с всичко се свиква.

За завършени модели - цъкни на линка в подписа ми, там всичко е работено с тези два аерографа.

Изображение

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 5 мнения ] 

Всички времена са UTC+02:00