Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 17 ное 2018 17:54

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 186 мнения ]  Отиди на страница 1 2 3 4 513 Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Аерографи
МнениеПубликувано: 24 яну 2008 19:04 
Извън линия
Потребителски аватар

Имам едно запитване към по-напредналите в моделизма.Този аерограф тук.Какво Ви е мнението за него - за или против и дали си заслужава.Той е с бутилка под налягане.

Нагоре
МнениеПубликувано: 25 яну 2008 07:38 
Извън линия
Администратор

Моето мнение, е че никой аерограф с бутилка под налягане не си заслужава. Най-добре е да си потърсиш аерограф с компресор. Освен това този, който показваш не е съвсем аерограф. Това си е просто пулверизатор. Може да се ползва за грубо нанасяне на боя на големи площи, но едва ли ще върши работа при правенето на камуфлажи. Освен това не се знае като свърши бутилката дали ще можеш да намериш нова. По-добре се ориентирай към аерограф с компресор.

Нагоре
МнениеПубликувано: 25 яну 2008 15:40 
Извън линия
Потребителски аватар

Stefanoff написа:
По-добре се ориентирай към аерограф с компресор.

А компресори до 200 кинта дали има? Че един марков иначе струва колкото една стара лада! :lol:

Нагоре
МнениеПубликувано: 25 яну 2008 15:59 
Извън линия
Потребителски аватар

Иво написа:
Stefanoff написа:
По-добре се ориентирай към аерограф с компресор.

А компресори до 200 кинта дали има? Че един марков иначе струва колкото една стара лада! :lol:

Съгласен съм с Иво,защото като вземеш да смяташ то излиза и повече от една лада.Ако някои може да ме насочи към аерограф и компросор най-много 400 лв повече не.Мисля,че това една прилична цена,за аерограф.Сигурно греша,но .... .Стефаноф ти имаш ли аерограф и ако имаш за колко се сдоби?

Нагоре
МнениеПубликувано: 25 яну 2008 16:33 
Извън линия
Потребителски аватар

Тоя така наречен аерограф, си е най обикновен пулвиризатор. Ако ще препръскваш калника на някоя стара лада, тогава става. За модели по добре не се харчи, щото накрая пак ще си купуш истински аерограф ;)
А за 400-тинте лева не съм много съгласен. Съвсем приличен тайвански аерограф върви мисля 70-80лв. Продават се компресори за около 200-250лв. Вярно че са шумни, но това не е болка за умиране - като напълни 24 литрова бутилка за няколко минути, при работно налягане атмосфера-атмосфера и половина, има да пръскаш сума време. Тия флакони са пълни с пропан-бутан. Регулирането на налягането е с пожелателен характер. А иначе не че не може да се пръска от такъв флакон с истински аерограф, но е като на 30 годишна жигула да й сложиш 17" джанти :lol:

Нагоре
МнениеПубликувано: 25 яну 2008 16:46 
Извън линия
Потребителски аватар

eagle1 написа:
Съвсем приличен тайвански аерограф върви мисля 70-80лв. Продават се компресори за около 200-250лв.

Можеш ли дадеш някой линк към някой магазин, може и не български да видя точно какво представляват и да се информирам по-точно за цени и характеристики?

Нагоре
МнениеПубликувано: 25 яну 2008 19:07 
Извън линия
Потребителски аватар

eagle1 написа:
А за 400-тинте лева не съм много съгласен. Съвсем приличен тайвански аерограф върви мисля 70-80лв. Продават се компресори за около 200-250лв. :lol:

Добре,приемаме че съм съгласен,но от къде да го закупя е по важно(български сайт)?

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 фев 2008 11:45 
Извън линия
Потребителски аватар

1. български сайт с евтини аерографи зор, но защо да е български? На http://www.luckymodel.com има спармакси които при евтиния долър с доствката излизат на цени от рода на описаните по горе. Ebay също предлага добри неща на прилични цени.
2. До колкото разбрах на илиенци се намирват аерографи - до колко качествени нямам идея.
3. В Бриколаж съм виждал тайвански аерографи на щанда с пистолетите за оядисване. Дали има още незнам, но ако имаш възможност провери.
Ако пак не стане, може пък да се измисли нещо друго, стига мерак да имаш :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 фев 2008 17:53 
Извън линия
Потребителски аватар

eagle1 написа:
1. български сайт с евтини аерографи зор, но защо да е български? На http://www.luckymodel.com има спармакси които при евтиния долър с доствката излизат на цени от рода на описаните по горе. Ebay също предлага добри неща на прилични цени.
2. До колкото разбрах на илиенци се намирват аерографи - до колко качествени нямам идея.
3. В Бриколаж съм виждал тайвански аерографи на щанда с пистолетите за оядисване. Дали има още незнам, но ако имаш възможност провери.
Ако пак не стане, може пък да се измисли нещо друго, стига мерак да имаш :)

Ами аз мерак имам голям... Вече ми писна да боядисвам с четки.А и относно тайванския аерограф с компресор ли е? И ако си спомняш на каква цена е? Тук намерих нещо но незнам това аерогрфи ли са и защо цената е толкова ниска ?

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 фев 2008 07:51 
Извън линия
Администратор

Това не са аерографи. LuckyModel слагат тази картинка когато нямат снимка на съответния продукт. В случая продуктите са фотоецвани мрежи, но понеже нямат тяхна снимка слагат тази картинка, която при тях е стандартна за продукти без снимка.

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 фев 2008 09:01 
Извън линия
Потребителски аватар

Ето един съвсем приличен аерограф
По принцип аерографите се продават без компресор. Малки изключения правят разни комплекти примерно на Tamiya, които цепят мрака с цена. Компресор трябва да си осигуриш отделно. Някои си ги правят от хладилници, други си купуват такива специално прдназначени за работа с аерограф, а трети като мен си купуват компресор от Метро или друг продавач на китайски компресори.
Първият вариант е най-евтин (предполагам - иначе защо да го правят) но ако нямаш условия, познания или поне добър познат с такива е обречен. Вторият е доста солен като цена, но пък получаваш тох източник на въздух, който ти дава възможност да не ти пука за комшиите. Слабото място на третия определено е в шума. Туй нящо дранчи страховито. Но аз практикувам друго - пълня бутилката (24 литра) изключвам компресора и разполагам с предостатъчно въздух да си пръскам колкото ми душа иска когато си поиска, до следващите 5 минути кански шум. Когато избираш компресор, гледай да има регулатор на изходното налягане. Гледам са се оявили сега едни такива тракачаци които тая опция я нямат, а един от важните компоненти при работа с аерограф е именно налягането на въздуха. Не рядко в инструкциите на боите си пише препорачително работно налягане за опимален резултат. Примерно ALCLAD II имат такова.
Ако питаш за аерографа който съм виждал в бриколаж, беше мисля 90лв. Някой се беше хвалил че го е виждал на Илиенци за 75 или 80, но това е информация тип рекъл казал...

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 фев 2008 19:16 
Извън линия
Потребителски аватар

eagle1 написа:
Ето един съвсем приличен аерограф
а трети като мен си купуват компресор от Метро или друг продавач на китайски компресори.
Първият вариант е най-евтин (предполагам - иначе защо да го правят) но ако нямаш условия, познания или поне добър познат с такива е обречен. Вторият е доста солен като цена, но пък получаваш тох източник на въздух, който ти дава възможност да не ти пука за комшиите. Слабото място на третия определено е в шума. Туй нящо дранчи страховито. Но аз практикувам друго - пълня бутилката (24 литра) изключвам компресора и разполагам с предостатъчно въздух да си пръскам колкото ми душа иска когато си поиска, до следващите 5 минути кански шум.

Добре какво да разбирам? Твоя е третия до колкото разбрах,но пак не рзбрах най-важното цената каква е ?

Нагоре
МнениеПубликувано: 06 фев 2008 08:09 
Извън линия
Администратор

Ами за цената си пише - $39,99 без доставката.

Нагоре
МнениеПубликувано: 06 фев 2008 11:51 
Извън линия
Потребителски аватар

Не случайно съм ти дал линк ;) Другото зависи от теб. Аз мога да ти кажа да си купиши IWATA за $200, но ти първо едва ли ще го направиш, второ според мен не би било редно да го правиш и трето в крайна сметка ти си знаеш бюбжета с който разполагаш за целта ;) Ние тук можем само да ти предложим нещо, но не и да решим вместо теб :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 фев 2008 11:22 
Извън линия
Потребителски аватар

Благодаря за всичко.Ще помисля и към лятото живот и здраве ако съм се спрял на нещо ще си купя ;)

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 186 мнения ]  Отиди на страница 1 2 3 4 513 Следваща

Всички времена са UTC+02:00