Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 21 ное 2017 12:25

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 186 мнения ]  Отиди на страница Предишна 19 10 11 12 13 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 08 яну 2014 19:08 
Извън линия

Venko мерси за твоето инфо , казанчето е задоволително за боядисване на 1:35 , намерих и техническо инфо от техния им сайт http://www.haoshengnb.com/Html/En/Produ ... ID128.html 50 psi колко е :?: .

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 яну 2014 19:54 
Извън линия
Потребителски аватар

3.45 бара.

Kaкто каза колегата спокойно можеш да пръскаш акрили на 1-1,5 при добро разбъркване и разреждане - аз работя на толкова при 0,2 дюза. За 0,3 вече ще трябва да пробваш за колко тъочно, едва ли ще е много повече и със сигурност няма да минеш 2, освен ако не пръскаш отдалече и не искаш да постигнеш определен ефект.

Казанчето за 1/35, викаш... От моделите дотук с 2 мл казанче не помня да съм доливал в 1/35 (освен Surfacer). Toва ти е най-малкия проблем. Ти си вземи читав компресор пък другото ще си дойде само.

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 яну 2014 20:17 
Извън линия

За въздушен уред сега имам фреонова бутилка , както и кислородна пълна с кислород дори с манометър . Другия вариант е че имам свободен компресор от хладилник който обаче има добавки за слагане .
Иначе казвам че казанчето ми се вижда достатъчно на обем за модели 1:35 .

Последна промяна от panzerfaust на 08 яну 2014 20:33, променено общо 1 път.

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 яну 2014 20:33 
Извън линия
Потребителски аватар

Не знам пръскал ли си досега.

Ако не си - ще установиш, че като свикнеш да си нагласяш съотношението "боя-разредител", и да го балансираш с налягането на въздуха, аерографът икономисва значително количества боя. Имай предвид, че ще опразниш доста бутилки с въздух докато свикенш - то друг начин няма.

Според мен размерът на казанчето е последното, което има смисъл да ти служи като база за избор на такъв инструмент - не пречи, но не е основно.

Изображение

Нагоре
 Заглавие: Re: Аерографи
МнениеПубликувано: 02 апр 2014 12:08 
Извън линия
Потребителски аватар

Колеги, от къде мога да си купя дюза за Fengda (0.25 пише на аерографа)( в Нира няма)? Или пък направо да си поръчам един, пак Fengda, около 65лв. излиза с доставката има 7cc контейнер + 3 дюзи (0.2, 0.3 и 0.5) + 3 игли + плетен маркуч + пипетка някаква и да се надявам дюзите и иглите да стават и за моя. Големия му минус е ,че може и два месеца да е доставката.

Нагоре
МнениеПубликувано: 03 апр 2014 21:33 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

EmperoR написа:
Колеги, от къде мога да си купя дюза за Fengda (0.25 пише на аерографа)...

Ами подобен модел (поне така ми изглежда) са аерографите на HAOSHENG. Поне външно все едно са еднакви. По снимки е малко като "открий 10те разлики", един до друг HAOSHENG и Fengda:
Умалена снимка / Resized image Умалена снимка / Resized image

Ако и чарковете са им еднакви, което също е много вероятно, защото и схемата на частите им е почти еднаква:
Умалена снимка / Resized image Умалена снимка / Resized image

тогава в ХобиЛенд можеш да си купиш дюза за 4лв, евентуално игла за още толкова.
Или си вземи цял аерограф за 40лв, а гледам добре са заредили с всякакви резервни части на доста ниски цени.

Но от личен опит бих ти препоръчал да инвестираш еднократно в по-висок клас аерограф. Разликата във възможностите между двата класа е осезаема.

Нагоре
МнениеПубликувано: 03 апр 2014 22:07 
Извън линия

Ivo hobby написа:
...Но от личен опит бих ти препоръчал да инвестираш еднократно в по-висок клас аерограф. Разликата във възможностите между двата класа е осезаема...

:thumright: Подкрепям, друга бира е, а и субективното ми мнение е, че са по-държеливи в дългосрочен период

Текущи проекти:
Фигури

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 07 май 2014 16:02 
Извън линия
Потребителски аватар

Здравейте... поръчах си 3бр. дюзи 0.2 от aliexpress за 5$ с доставка. Нямах представа дали ще станат или не, но изкарах късмет и пасна.

@Ivo hobby... Обмислям го това с по-високия клас... наякаква идея как се държат тея Aztek дето са пластмасовите с игла и дюза в една капсулка?

Нагоре
МнениеПубликувано: 07 май 2014 16:44 
Извън линия
Потребителски аватар

EmperoR написа:
Обмислям го това с по-високия клас...

Harder & Steenbeck Evolution Two in One или Solo в краен случай. За предпочитане Silverline (предназначен е за агресивни разредители) Решаваш много въпросителни с един удар и със сигурност няма да съжаляваш. Цената си струва отвсякъде.

Нагоре
МнениеПубликувано: 07 май 2014 18:12 
Извън линия

И аз съм за Evolution :thumright: ( макар че имам Infinity), цената му е по-ниска и върши почти всичко, което може и по-горния клас. Пък и частите им са взаимозаменяеми, ако иска човек ъпгрейд :)

Текущи проекти:
Фигури

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 07 май 2014 18:15 
Извън линия
Потребителски аватар

venko написа:
И аз съм за Evolution :thumright:

Аз имам и двата, ползвам ги почти еднакво по време и предназначение. Еволюшъна е малко по-непретенциозен и "ми ляга" по-добре, а е наполовин цена, затова него препоръчах.

Нагоре
МнениеПубликувано: 07 май 2014 22:36 
Извън линия
Потребителски аватар

+1 за H&S Evolution Silverline, и аз ползвам този аерограф и съм много доволен!

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 май 2014 09:17 
Извън линия
Потребителски аватар

:roll: Пичове сигурно е много хубав аерографа, но за тази цена трябва да изкарва пари. Не е за мен... мерси за съветите все пак.

Поздрави
Методи

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 май 2014 10:05 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

EmperoR написа:
...наякаква идея как се държат тея Aztek дето са пластмасовите с игла и дюза в една капсулка?
Нямам реален опит с аерографите на фирма Testors.
До колкото съм чел има много доволни, има и недоволни. Изглежда е добър компромисен вариант т.е. не е от високия клас, но е доста по-добър от евтините китайски аерографи.

Предполагам че се интересуваш от двойнодействащите от тази категория World's Finest Airbrush

Като чета параметрите на най-скъпият им вариант....
Умалена снимка / Resized image
и комбинирано с цената, спрямо скъпите Harder-и, изглежда много изгодно.
Една подробност, която при повечето марки аерографи е премълчана, е запушването на дюзата при работа с акрилни бои (от тези акрили, които след изсъхване са неразтворими от разредителя си). При Aztek има специални глави за пръскане на акрилни бои.

Но, както винаги параметрите са много. Има предимства има и недостатъци. Зависи какво ти харесва като за теб и най-вече дали ценово е приемлив.
До колкото знам вносител на Testors и Model Master за България, май в момента е само ХобиКулт. Ако се навият да ти доставят такъв аерограф, вероятно и цената ще е приемлива.

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 май 2014 13:52 
Извън линия
Администратор

Не се връзвайте на този, пълен боклук е!!!

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 186 мнения ]  Отиди на страница Предишна 19 10 11 12 13 Следваща

Всички времена са UTC+02:00