Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 18 ное 2017 03:08

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 186 мнения ]  Отиди на страница Предишна 19 10 11 12 13
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Аерографи
МнениеПубликувано: 08 май 2014 17:11 
Извън линия

Stefanoff написа:
Не се връзвайте на този, пълен боклук е!!!

ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ!!!

Ползвам Ацтек 4308 от 8 години и нямам никакви оплаквания. Да, не е висок клас пръскалка, но си върши работата прекрасно. Като се има предвид, че го ползвам палачорската, именно защото имам класически, метални аерографи от среден и висок клас за повече пари и им "треперя", пластмасовия войник работи перфектно и най-вече непретенциозно. С него пръскам всякакви бои, вкл. и нитроцелулоза /алкладски грундове, Мрл сърфесър и др. подобни/ без никакви проблеми. Няма никакъв проблем да се пръскат линии като косъм или пък широки по 5 милиметра. Едно от основните предимства на сменяемите дюзи и достатъчната бройка бурканчета и канчета в комплекта е възможността моментално да сменяш цветовете с които пръскаш. Ацтека е лесен за поддръжка и най-вече за почистване - дюзите се разглобяват и почистват лесно, тялото, канчетата и бурканчетата също. За ергономията пък няма какво да кажа - просто лепне в ръката. Естествено има и минуси, като за мен това са:
1. Ниското тегло, особено ако се ползва с канче - съществува реалната възможност да кривнеш в най-неподходящия момент /BTW неслучайно, снайперските пушки са с тежка, масивна цев/;
2. Тъй като реално е сайд фийд изисква малко по-високо работно налягане, в сравнение с останалите ми аерографи, при еднакви други условия, с Ацтека пръскам при 0,2-0,3 атмосфери повече;
3. Хода на спусъка ми идва малко дълъг, но това си е лично виждане;
4. Цената в момента ми се вижда много висока, не че и цените на останалите аерографи не скочиха до небето през последните години. За справка, през 2006-та 4308-цата ми струваше 65$, а 4709 струваше 118$ при курс на долара около 1,30 лв., шипинга беше евтин /поне с USPS, другите и тогава си бяха кожодери/ както и нямаше разправии с митници. Сега в американския Ибей моята пръскалка тръгва от 100$, а 4709 почва от 180$, хромирания 7778 и той тръгва от 180 гущера. Към всичко това трябва да се прибавят поне около 40$ шипинг, както и вероятността за мито и ДДС. В Английския Ибей е още по-страшно - 4308 от 120 паунда нагоре, 4709 от 160 нагоре, а 7778 от 180-190 нагоре. Съжалявам, но за тези пари бих си взел поне две различни Ивати или Хардери!

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 май 2014 08:20 
Извън линия
Администратор

Минусите, които си изброил напълно бият малкото плюсове, които има. Една пластмасова простотия е този аерограф. По-добре руски еднодействащ ползвай ако искаш не си хабиш хубавите за всяко пръскане. Държи цена заради шесте дюзи и шесте казанчета, които са му наблъскали и хубавата кутия. А каква ти е ползата от всички тези дюзи и казанчета, даже няма да повярвам че си ги пробвал всичките. С всичките си плюсове не се доближава до ниските серии на Iwata и Harder, които пък са близки по цена.

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 май 2014 09:55 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Явно писаното из форумите за Aztek-а е напълно вярно. Едни го харесват други не :king:

До колкото разбирам, действително е аерограф с който бързо можеш да сменяш цветовете и лесно се измива.
Даже рекламата му е такава, нещо в стил "...повече боядисваш, от колкото миеш..."
За такива като мен, дето си мият аерографа 3 пъти повече време от самото боядисване... май има смисъл :scratch:
Е, разбира се много зависи и на каква цена и наличието му по нашите магазини.

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 май 2014 10:41 
Извън линия

Стефанов, единственият сериозен недостатък на Ацтека в момента е цената, но съм сигурен, че при по-обстойно търсене може да се намери, нейде по света, нов комплект на сносна цена. На мен примерно малкото тегло не ми пречи особено, просто преди да почна да вапцам с Ацтека си драскам няколко линийки на един лист за да си припомня усещането. По-високото работно налягане пък въобще не ме притеснява, в крайна сметка говорим за няколко десети. Единствено дългия ход на спусъка ме дразни леко, но това е в сравнение с железата /ако трябва да съм честен, именно спусъка ме отказа преди време от Хардер-ите и си държа на Ивата и дериватите и/. От моята гледна точка, ако ще е единствен аерограф Ацтека е напълно подходящ, стига да се придобие на по-човешка цена. Ако, обаче, ще е един от многото по-скоро не е добра инвестиция, твърде различен е от стандартните пръскалки което може да доведе до нежелани резултати.

Нагоре
МнениеПубликувано: 14 май 2014 13:05 
Извън линия

https://sites.google.com/site/donsairbrushtips/home

Една много полезна страничка за всички които се чудят за един или друг аерограф. Дон тества, сглобява, разглобява, сравнява и т.н. различни модели до които има достъп и определено може да помогне със съвет.

Нагоре
МнениеПубликувано: 11 дек 2014 00:36 
Извън линия
Потребителски аватар

Колеги ето за какво служи аерографа. Това видео беше една от причините да ме изключат от един друг форум. Ама това е гениално. Гледайте и си пуснете звук защото е върха.
https://www.youtube.com/watch?v=mxiSP3rtCF8
Има много видео уроци за аерографи, но това е изкуство. Самото видео е изкуство.
Наслаждавайте се!

Ноевия ковчег е направен от любител, професионалистите са построили Титаник.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 186 мнения ]  Отиди на страница Предишна 19 10 11 12 13

Всички времена са UTC+02:00