Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 26 юни 2019 19:23

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 186 мнения ]  Отиди на страница Предишна 19 10 11 12 13 Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Аерографи
МнениеПубликувано: 18 авг 2011 12:22 
Извън линия
Потребителски аватар

Вземете по-скъпия компресор с дюза 0,2. Кофти коментари за евтиния компресор (това си е за козметик дето пръскат изкустен тен) излизат още на първата страница (нестабилно налягане), затова и препоръчвам другия. Нека човекът свиква. Освен ако не работи мащаби от типа 1/35 дюза 0,3 и без това няма да му трябва. Добре е да си вземе някоя и друга резервна дюза, комплект уплътнения също няма да е излишен ;)

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 19 дек 2011 15:32 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Някой случайно има ли реален опит с подобен компресор и аерограф като този от обявата
http://www.hobby.store.bg/p63590/aerograf-s-dvojno-dejstvie-kompresor-osnoven-komplekt-za-ocvetiavane-na-modeli-i-maketi.html

Снимка на комплекта
Прикачен файл:
Comp.jpg
Comp.jpg [ 141.34 KиБ | Видяна 2016 пъти ]

Аерографа подозрително много ми прилича на Sparmax-овете.
Цената на комплекта е по-ниска от цената само на аерограф Sparmax.

Та ми е интересно дали някой е успял да види и тества наживо подобно устройство?
Става ли за работа?
Евентуално какви са му недостатъците?

Нагоре
МнениеПубликувано: 19 дек 2011 16:18 
Извън линия
Потребителски аватар

Аерографа най-вероятно е такъв - тип Спармакс, то по-лошо няма как да бъде, така че ще върши работа. Но компресора няма да върши никаква работа. Мембранен тип - единствен плюс е ниското ниво на шум. Иначе много кратък живот и силно се съмнявам че ще има равномерен дебит.

Нагоре
МнениеПубликувано: 19 дек 2011 18:18 
Извън линия
Потребителски аватар

Ivo hobby написа:
Аерографа подозрително много ми прилича на Sparmax-овете.
Цената на комплекта е по-ниска от цената само на аерограф Sparmax.

Информацията на посочения по-горе сайт, че аерографът е произведен от фирмата Artesania Latina не отговаря на истината. Последната е моделистки магазин и рапидографът (разбирай АЕРОграф) е произведен ЗА нея, а не ОТ нея. Произведен е (разбира се) в Китай и може да е с по-лошо качество от Спармакс, но може и да е по-добър (за известно време) - въпрос на късмет.
Става за работа и за начинаещи и за напреднали, след първите почиствания, започват някои проблеми. При по-голям късмет, може да служи добре и по-дълго време.
Само рапидографът(пак АЕРОграф) се продава от същата фирма за 30 евро - виж тук, което му е много.
Ето това е по-реална цена за такъв продукт.
Компресорът е :puke: ...
Маркучът е О.К.
На страница 7 в същата тази тема бях сравнил други 2 рапидографа (и тук пак 2 АЕРОграфа) - един на Спармакс с един безименен китайски. Детайлите около цените и качеството са същите, както и в горния случай.

Последна промяна от CANSO на 20 дек 2011 13:53, променено общо 1 път.

Нагоре
МнениеПубликувано: 20 дек 2011 09:05 
Извън линия
Потребителски аватар

CANSO написа:
... и рапидографът е произведен ЗА нея, ...
...Само рапидографът се продава ...
...бях сравнил други 2 рапидографа ...

Наборе?
Много рано си запразнил! :lol:
С рапидографи църтахме `га бехме с наболи мустаци и Китай го свързвахме с китайските гуменки! (твърде читави, BTW)
:geek:

Нагоре
МнениеПубликувано: 20 дек 2011 13:50 
Извън линия
Потребителски аватар

Academica написа:
Наборе?
Много рано си запразнил! :lol:

Явно съм бил :shaking2: :shaking2: , пишейки горното - "фана ме в крачка"... :colors:
То така е - през уикенда всичко може да се случи...предпразнично. :lol: Хеле в малките часове, когато влизам във форума. Но и професионалното изкривяване очевидно си казва думата - след петнайсетина години работа с компютър, все още не мога да забравя основното си средство на труд. :biggrin: (Което все още използвам де, за скици).
Извинявам се на всички :oops: и допълвам бръщолевениците си по-горе (за ония, които не знаят що е РАПИДОграф ;) ): в по-горния ми постинг, става дума за АЕРОграф.

Нагоре
МнениеПубликувано: 22 дек 2011 15:02 
Извън линия

Здравейте,

реших и аз да си взема аерограф че с четка просто не става :(. Почетох малко форума и няколко други и засега съм се спрял на http://www.luckymodel.com/scale.aspx?it ... PA%20DH103 и към него http://www.eurographs.com/Magazin/Produ ... S0405.aspx, но все пак исках да се консултирам и с хора които разбират, защото ако трябва да съм честен засега все още не ми е всичко ясно :). Ще съм много благодарен за мнения.

Албер Айнщайн

Нагоре
МнениеПубликувано: 22 дек 2011 15:26 
Извън линия
Потребителски аватар

@Shaidar
Компресора си го подбрал добре, аз от две години ползвам абсолютно същия, купен от същия магазин. Не ми създава никакви грижи и ми върши перфектна работа. Имай предвид че пристига без маркуч и бърза връзка, тях трябва да си поръчаш отделно.

Аерографа като за първи такъв също е добър вариант, познавамм няколко колеги, които го ползват. Само внимавай при почистването с гумените уплътнения около дюзата - пази ги от агресивна химия че трудно се намират после.

С две думи - добър избор за стартови компресор и аерограф :thumleft:

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 мар 2012 10:35 
Извън линия

Имам аерограф Sparmax DH103.Сдобих се с него на една коледна разпродажба в Лъки Моделс за 30 долара ,като му купих и дюза ,капачка и игла 0,2мм с които и основно го ползвам.Откакто обаче почнах да грундирам моделите със Mr. Base White 1000 забелязах че иглата взе да залепва и установих че гуменият пръстен пред спусъка се скапва и в това е проблема.Видях че на Store BG продават това:
http://www.hobby.store.bg/p66148/komple ... ograf.html
техните аерографи поне външно са еднакви с моя има ли някой идея дали тези пръстени ще станат на Спармакса?

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 окт 2012 13:59 
Извън линия

a някой ще каже ли нещо за тези със спусъка изглеждат ми по-удобни
http://www.ebay.ca/itm/Spray-Gun-Airbru ... 1e594da4b0
предварително благодаря (съвсем начинаещ съм)

Нагоре
МнениеПубликувано: 23 дек 2013 20:32 
Извън линия

Здравейте наскоро се сдобих с това нещо на Ревел http://www.revell.de/katalog/400/29666.JPG .
По аерографи нямам опит и доколкото знам този си е за начинаещи и пръска на голяма площ .
Въпросът ми е може ли той да работи нормално на бутилка и ако правя камуфлаж с него хубаво ли е участъците които не искам да се оцветят със съответния цвят да се закрият с глина ?

Нагоре
МнениеПубликувано: 24 дек 2013 16:49 
Извън линия
Потребителски аватар

Нямам опит с подобно пръскало, но защо да не може от бутилка? Те даже така го дават.
По въпроса за маскирането - с глина ще се получат размити граници. Ако това ти е целта - ОК. Ако искаш отсечени - снабди се с маскиращо тиксо, но не хартиено от книжарницата, а специалното за целта.

Нагоре
МнениеПубликувано: 01 яну 2014 12:10 
Извън линия

Сега , вече може за някои да ставам нахален с моите въпроси , но ето го следния :
-Ако си напълня въздух в такава фреонова бутилка http://a.imageshack.us/img163/697/0192e.jpg , ще трябва ли да се държи в топла вода за да не спадне налягането ?
-Това е засега .

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 яну 2014 18:37 
Извън линия

Като гледам говорите за евтини аерографи :rabbit: , мисля да си купувам този http://www.hobbyland-bg.com/Modeling/dv ... _8492.html . Въпросът ми е ще мога ли спокойно да пръскам акрилни бои с такова налягане :?: .

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 яну 2014 19:00 
Извън линия

Аз с акрил пръскам средно на 1-1,5 атмосфери, така че сигурно ще може ;)

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 186 мнения ]  Отиди на страница Предишна 19 10 11 12 13 Следваща

Всички времена са UTC+03:00