Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 21 ное 2017 19:23

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1 2 Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: акрилна боя
МнениеПубликувано: 15 юни 2009 00:48 
Извън линия
Потребителски аватар

Здравейте!Имам един тъп въпрос-с какво да измивам аерографа си, след пръскане с акрилна боя?Би трябвало да е с разредител за такава.Огледах се в два-три бояджийски магазина но никъде не видях такъв разредител,а този който имам на Агама ми се вижда доста малко.

Нагоре
 Заглавие: Re: акрилна боя
МнениеПубликувано: 15 юни 2009 12:42 
Извън линия
Потребителски аватар

след като имаш такъв Агамски, няма какво да се притесняваш да си измиваш аерото с него, то толко малко отива за измиване че едва ли скоро ще ти се свърши, миеш дюзата, иглата, кофичката и корпуса с тампон за уши или там каквото ползваш и след това под чешмата с топла вода и сапунец, аз поне така правя и нямам проблеми никакви :thumleft:

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 юни 2009 21:09 
Извън линия
Потребителски аватар

Благодаря за съвета!През почивните дни ще боядисвам с акрил, и ще видя как ще стане с измиването.

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 юни 2009 23:03 
Извън линия
Потребителски аватар

В онлайн книжарницата на АРИСТА продават чистител на VALLEJO за акрил...Ето тук:http://shop.arista-bg.com/catalog/product_info.php?cPath=1401_17202&products_id=6043
Върши много добра работа,чисти както прясна боя,така и засъхнала...

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 юни 2009 23:40 
Извън линия
Потребителски аватар

Не се бях сетил за Художническите магазини!Знам един в Търново,и ще мина да проверя първо там, да не би случайно да имат такъв разредител.Ако и там няма ще пазарувам от Ариста.Благодаря за информацията.

Нагоре
МнениеПубликувано: 25 юни 2009 00:09 
Извън линия
Потребителски аватар

По обясними причини все още не съм ходил до художническия магазин-паралянгите свършиха преди да се "натуткам" да отида.Обаче днес боядисвах с акрилна боя и накрая измих аерографа със спирт за горене.Разтваря акрилната боя и аерографчето се изчисти идеално.Другия път ще ползвам спирта за разредител, да видя дали ще стане добре боядисването.

Нагоре
МнениеПубликувано: 25 юни 2009 08:33 
Извън линия
Потребителски аватар

wolfenstein написа:
Другия път ще ползвам спирта за разредител, да видя дали ще стане добре боядисването.

Виж тва за спирт и разреждане може да не се получи, щото спирта може да изветрее по-бързо от колкото пръскаш, ама непречи да опиташ де :thumleft:

Нагоре
МнениеПубликувано: 25 юни 2009 13:24 
Извън линия
Потребителски аватар

И на мен ми мина през ума , че спирта много бързо изветря но ще пробвам да видя каво ще стане.

Нагоре
МнениеПубликувано: 25 юни 2009 21:48 
Извън линия
Потребителски аватар

Един тъп въпрос: Нали акрила е водоразтворим, защо да го разреждаш със спирт? :scratch:
А за почистването , май най-добре с подходящ разредител конкретно за аерографа ти( зависи колко и какви уплътнения има и от какъв метал е изработен)!?! :scratch:

Нагоре
МнениеПубликувано: 25 юни 2009 22:03 
Извън линия
Потребителски аватар

skyraider написа:
Един тъп въпрос: Нали акрила е водоразтворим, защо да го разреждаш със спирт? :scratch:
А за почистването , май най-добре с подходящ разредител конкретно за аерографа ти( зависи колко и какви уплътнения има и от какъв метал е изработен)!?! :scratch:

Глей ти, въпроса въобще не е тъп, верно защо акрил със спирт :scratch: , за емайл как да е, ама акрила няма ли бозица да се получи със спиртец?

Нагоре
МнениеПубликувано: 25 юни 2009 23:00 
Извън линия

Айде и аз да се намеся. По принцип не бях фен на акрила преди да попадна на акрила на Тамия, слаба покривност, съхне твърде бързо и запушва дюзата на аерото, незадоволително представяне при пръскане на ниско налягане, въпрос на късмет дали ще полимеризира и т.н. и т.н. От акрил до акрил разликите са като от земята до небето. Въпреки че е на водна основа съм попадал на бои които не се разреждат нито с вода нито със спирт. От опит мога да твърдя, че спирта е много по-подходящ отколкото водата, в интерес на истината може да се използва и водка /за мен не е проблем, не съм и фен, предпочитам кайсийката и анасонлийката :rr: /. Син спирт - ТВЪРДО НЕ, използвайте медицински спирт 91%, а ако си намерите има един холандски или белгийски спиртец 96%, мисля че се казваше Маринър, чист като момина сълза /сипваш водица и малко лимоново сокче и Финландията да го ду...., това е едно от предимствата да живееш във Варна и да имаш един куп приятели моряци :thumright: /. За промивка на аерото м/у цветовете - промивка със спирт, за пълно почистване - амоняк. Амоняка разказва играта на акрила от всякъде, това е една от причините навсякъде да препоръчват горещо да не се маскира с течни маски в/у акрил, защото всички Маскол-и са на амонячна основа и надигат боята. Още нещо много важно, както казах акрила съхне твърде бързо и за да си осигурите по-дълго и стабилно пръскане, а и възможност да пръскате при по-ниско налягане трябва да се снабдите с ретардер /демек забавител/, със сигурност можете да се снабдите с такъв на Валехо от художническите магазини /продава се в същите тубички като боите за аерограф на Валехо и представлява гъста, гелообразна прозрачна течност/, все пак аз си го купих от там.
Ами, това е което се сещам, ако се присетя друго ще пиша!

Нагоре
МнениеПубликувано: 26 юни 2009 08:47 
Извън линия

KONGO79 написа:
Айде и аз да се намеся. По принцип не бях фен на акрила преди да попадна на акрила на Тамия, слаба покривност, съхне твърде бързо и запушва дюзата на аерото, незадоволително представяне при пръскане на ниско налягане, въпрос на късмет дали ще полимеризира и т.н. и т.н. От акрил до акрил разликите са като от земята до небето. Въпреки че е на водна основа съм попадал на бои които не се разреждат нито с вода нито със спирт. От опит мога да твърдя, че спирта е много по-подходящ отколкото водата, в интерес на истината може да се използва и водка /за мен не е проблем, не съм и фен, предпочитам кайсийката и анасонлийката :rr: /. Син спирт - ТВЪРДО НЕ, използвайте медицински спирт 91%, а ако си намерите има един холандски или белгийски спиртец 96%, мисля че се казваше Маринър, чист като момина сълза /сипваш водица и малко лимоново сокче и Финландията да го ду...., това е едно от предимствата да живееш във Варна и да имаш един куп приятели моряци :thumright: /. За промивка на аерото м/у цветовете - промивка със спирт, за пълно почистване - амоняк. Амоняка разказва играта на акрила от всякъде, това е една от причините навсякъде да препоръчват горещо да не се маскира с течни маски в/у акрил, защото всички Маскол-и са на амонячна основа и надигат боята. Още нещо много важно, както казах акрила съхне твърде бързо и за да си осигурите по-дълго и стабилно пръскане, а и възможност да пръскате при по-ниско налягане трябва да се снабдите с ретардер /демек забавител/, със сигурност можете да се снабдите с такъв на Валехо от художническите магазини /продава се в същите тубички като боите за аерограф на Валехо и представлява гъста, гелообразна прозрачна течност/, все пак аз си го купих от там.
Ами, това е което се сещам, ако се присетя друго ще пиша!

Мдааа...ценна информация !
А това за течните маски, си е направо в десетката (поне за новобранец като мен :oops: )
Чудесни напътствия!!! :cheers:

Чист спирт 91 % по аптеките - за 100мл , около два лева...
Етилов е!
(става най-добре за всичко ;) ).
Иначе съм ползвал още метилов и изопропилов , но този ми върши най-добре работа.
(но не съм го пробвал за бои и аерограф...).

Нагоре
МнениеПубликувано: 26 юни 2009 23:19 
Извън линия
Потребителски аватар

Аз също ползвам спир и като разредител и като почистващо средсво, разбира се като го чистя малко повечко. Ползвам обаче само бои ModelMaster Acryl, от които съм страшно доволен. Вече имам 3 такива и са перфектни. В самото шишенце (стръклено) + боята има сипан леко разредител, т.е боята се продава леко разредена, но пак е необходимо и още 2-3 капки спирт примерно. Емайлните бои не става да се разреждат със спирт, знам го от опит. Боите на MM не запушват аерото и после се чисти леко, след нанасяне боята търпи и корекции, докато с емайл това е почти не възможно. Разбира Акрила е с 1лев по-скъп от емайла на ММ.

Още един метод ми идва на ум, но не съм го пробвал, но по логика ми се струва, че може да е ефективен. Става въпрос за първак или парцуца :lol: Достатъчно силен е ...

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 фев 2010 22:07 
Извън линия

Днес получих неочакван подарък бои Модел Мастър акрил РЛМ номера 65,70,71,74,75,76 и две шишета с разредител и почистващ р-р
[IMG=http://img695.imageshack.us/img695/4647/p2050064.th.jpg][/IMG][IMG=http://img189.imageshack.us/img189/7408/p2050074.th.jpg][/IMG]
на линковете ще видите директна проба с цветовете и споменатите шишета.Искам да попитам някой ползвал ли е такава боя ,може ли да се разрежда с вода и какви са впечатленията му?

Нагоре
МнениеПубликувано: 24 май 2010 22:57 
Извън линия

Доста време се питах има ли забавител за Модел Мастър Акрил и случайно открих отговора-Liquitex Flow Aid така се казва това чудо-ето компютърния превод:
http://translate.google.bg/translate?hl ... Itemid%3D4
ето бутилката по отблизо:
http://translate.google.bg/translate?hl ... B000KNPM46
ако някой случайно знае ими ли го това в България ,предварително благодаря за информацията!

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1 2 Следваща

Всички времена са UTC+02:00