Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 19 ное 2018 09:32

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 123 мнения ]  Отиди на страница Предишна 13 4 5 6 79 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 25 фев 2012 21:53 
Извън линия
Потребителски аватар

Аз ползвам Iwata HP-B, която съм описал в линка. До преди два месеца с нея пъсках всичко - и акрил, и грунд, и алклади. Дюзата е 0,2. Не ползвам никакви забавители или други странни чалъми за акрила. Пръскам както малки, така и големи модели. Iwata си е най-високия клас наред със хардер. Отскоро си взех инфинити 2 в 1 - с 0,4 и 0,15 дюза. Скъпичко, но удоволствието при работа и с Ивата и с Хардер е огромно, за разлика от Спармакса, който имах преди това (под някакво друго име), сега друг колега се мъчи с него :geek: .

Мисълта ми е че избора ти е отличен, особено за големи площи. След време ако усетиш потребност ще си вземеш и нещо с малка дюза.

Нагоре
МнениеПубликувано: 25 фев 2012 23:33 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Stanislav написа:
Иво, откъде си се сдобил с Badger-а, може ли линк?

купуван е от тук http://www.creativemodels.co.uk/badger_precision_spray_gun_set-p-5889.html преди около 3 години.
Странно, че цената на комплекта се е повишила почти двойно за тия години :scratch: или да съм хванал някаква промоция...
но да се купува целия комплект се оказа, че няма много смисъл. По-добре само аерографа.

Нагоре
МнениеПубликувано: 26 фев 2012 10:30 
Извън линия

Цитат:
Мисълта ми е че избора ти е отличен, особено за големи площи. След време ако усетиш потребност ще си вземеш и нещо с малка дюза

Да това ми беше идеята :)
А от тези двата някой има ли впечатления,втория знам че е с МАС клапан за регулиране на въздуха(и е по-скъп),но първия мога да го взема по-евтин и си мисля че ще върши същата работа :roll: (0,2 мм са и двата)-няма да купувам засега но като бъдещ вариант в комбинация с този с 0,35мм(не обичам да сменям дюзи,та затова)
Изображение

Изображение

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 26 фев 2012 10:39 
Извън линия
Потребителски аватар

venko написа:
А от тези двата някой има ли впечатления

McVess написа:
Аз ползвам Iwata HP-B, която съм описал в линка.

Разликата между трите пръскалки е в екстрите - моя е най-прост, Plus е с регулатор на хода на иглата (полезно нещо), а BH - с MAC - още по-полезно нещо. Иначе като конструкция и работа са еднакви. С риск да се повторя - отлична машинка от най-висок клас. Малко зор виждам само при много големи площи за грунд и основен цвят - става бавно. Затова си взех хардера с 0,4 дюза - съкращава времето около 4-5 пъти, без преувеличение.

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 фев 2012 09:33 
Извън линия

Колега,а за Инфинити на Хардер можеш ли да ми кажеш дали има проблеми при пръскане на грундове и лакове(Алклад предимно),лесно ли се почиства,разглобява-щото много прецизна машинка ми се вижда.Уплътненията дали са тефлонови.Много положителни неща чух за него и взех да се колебая дали да не взема него.А за долните класове-Evolution и Silverline има ли впечатления.
Извинявам се за многото въпроси,ама така е искам да попитам по-знаещите,а пък нямам възможност да ги пробвам някъде всичките :)

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 фев 2012 09:57 
Извън линия
Потребителски аватар

venko написа:
Извинявам се за многото въпроси,ама така е искам да попитам по-знаещите,а пък нямам възможност да ги пробвам някъде всичките :)

:) това е смисъла на форума.

Хардера го имам от скоро, ползвал съм го сравнително рядко засега. Още когато го поръчвах знаех предназначението му: 0,4 за грунд и основен цвят при големите модели, както и за лакове, 0,15 за прешейдинг и други фини работи. А Ивата да си остане за ежедневна работа, поради универсалността на дюзата. Още не съм му свикнал на Хардера, но е изключителна машинка. И с двете си предназначения се справя повече от добре. Почиства се по-лесно от Ивата, дюзата му не е на резба, има само едно уплътнение на резбата на казанчето. (Ивата няма нито едно уплътнение).

Изборът между Ивата и Хардер не може да е обективен, тъй като това са две равностойни марки от най-висок клас. При мен просто се допълниха, тъй като са различни модели. По-скоро трябва да си прецениш каква дюза ти е необходима и от там да изходиш, а дали Ивата или Хардер - все тая, все са добри.

Нагоре
МнениеПубликувано: 24 юни 2012 15:07 
Извън линия

McVess написа:
Аз ползвам Iwata HP-B, която съм описал в линка. До преди два месеца с нея пъсках всичко - и акрил, и грунд, и алклади. Дюзата е 0,2. Не ползвам никакви забавители или други странни чалъми за акрила. Пръскам както малки, така и големи модели. Iwata си е най-високия клас наред със хардер. Отскоро си взех инфинити 2 в 1 - с 0,4 и 0,15 дюза. Скъпичко, но удоволствието при работа и с Ивата и с Хардер е огромно, за разлика от Спармакса, който имах преди това (под някакво друго име), сега друг колега се мъчи с него :geek: .

Мисълта ми е че избора ти е отличен, особено за големи площи. След време ако усетиш потребност ще си вземеш и нещо с малка дюза.

Аз прочетох доста за аерографи във форума , но твоето мнение окончателно ме насочи към Ивата или /Иуата/. По принцип аз съм негативно настроен към евтинджосите. Харесах си един Iwata HP-C с дюза 0.30 ...лошото е, че нямам скоро рожден ден, въпреки това мисля в близко бъдеще да се класирам ....като Германия или Испания на финал на европейско :lol: . Ако някой има впечатления от този нека да сподели нещо.

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 сеп 2012 18:47 
Извън линия

Имам въпрос за този аерограф Infinity CR Plus-0.15mm дюза.Дали пръска добре акрил,че ми се струва малка дюзата,а ми трябва за по-детайлни работи(имам основно Lifecolor,Tamiya,Gunze). Иначе Iwata Eclipse-CS ми е "работния кон" в момента :)
Изображение

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 сеп 2012 19:41 
Извън линия
Потребителски аватар

Пръскал съм емайли и акрили с 0,15 - без Lifecolor - и всичко е наред.

И като си тръгнал за висок клас - ако има такава екстра - поръчай си допълнителен контрол на налягането (FPC за H&S). Много полезен за контрола над резултатите, за фините ефекти, finishing touches... На Evo-то, което ползвам, се намира на мястото, където се навива маркуча за въздуха, позволява да се подава между 20 и 100% от изходящото налягане на компресора и със завъртане на пръстена мога да мина от суперфина линия на едри петна - не се протягам до компресора, не сменям концентрацията на боята, не изливам, не доливам нищо.

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 сеп 2012 08:57 
Извън линия

Това дали ще стане за Хардер(те мисля накрайниците са с една резба),защото мисля да си го взема за Иватата-бърза връзка с клапан :?
Прикачен файл:
konektor-rezervna-chast-za-aerograf.jpg
konektor-rezervna-chast-za-aerograf.jpg [ 5.42 KиБ | Видяна 1166 пъти ]

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 сеп 2012 09:00 
Извън линия
Потребителски аватар

venko написа:
Това дали ще стане за Хардер

На хардера и на Ивата резбите са еднакви - 1/8. Имам ги и двата и ползвам една и съща бърза връзка.

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 сеп 2012 09:04 
Извън линия

Добре,мерси за отговора!
Между другото се обърках,не е клапан ами регулатор за налягането :D

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 окт 2012 13:01 
Извън линия

някой ще каже ли нещо за тези със спусъка изглеждат ми по-удобни
http://www.ebay.ca/itm/Spray-Gun-Airbru ... 1e594da4b0
предварително благодаря (съвсем начинаещ съм)

Нагоре
МнениеПубликувано: 14 дек 2012 15:18 
Извън линия

Решил съм вече да си взема Infinity CR+, но наистина се колебая мужду 0,15 и 0,2 мм дюза. Има ли значение за по-добър поток на боята (за акрила знам че повече засъхва на иглата).Тъй като разликата е наистина малка,моля за съвет!
Благодаря!

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 14 дек 2012 19:44 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Според колеги в няколко немски форума разликата между 0.15 и 0.20 е много малка. Основно се усещала при боядисване на много малки/фини детайли.
И при двете дюзи проблема със засъхването на боята изглежда е еднакъв т.е. нито е по-добре, нито е по-зле единия спрямо другия. При дюза 0.4 явно доста по-рядко засъхва боята.

Малко в страни от темата,. но...
Като че ли повече се коментираше кой модел/дюза за колко опитен моделист ги препоръчват, не толкова кои бои са подходящи.
Учуди ме, че препоръчват начинаещите да започват с моделите от серията Evolution, а не със серията Infinity :scratch: защото трудно им свиквали :?
Накратко, ако съм разбрал правилно препоръчват:
начинаещ.. ---> Evolution 0.4
.............. ---> Evolution 0.15-0.2
.............. ---> Infinity 0.4
опитен..... ---> Infinity 0.15-0.2
(освен размера на площта, която ще се боядисва)

Стори ми се интересно, тъй като в българските форуми често се коментира кой аерограф е добър, но не и за кого е подходящ :study:
Ще е интересно ако някой сподели на кой етап от разивитието си като моделист с кой аерограф се е справял най-добре?

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 123 мнения ]  Отиди на страница Предишна 13 4 5 6 79 Следваща

Всички времена са UTC+02:00