Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 24 май 2018 11:14

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 07 ное 2008 14:22 
Извън линия
Потребителски аватар

HowkEye, всички представени до тук декали, проектирани от Стефанов (вкл. и моите за Бф- 109 Г6), са печатани на мастилен принтер. Не мога да ти кажа какъв е точно и не ме интересува. Интересува ме качеството на напечатаното, а както споменах по- горе то е отлично и мастилото не иска никакъв защитен слой преди да се постави декалната хартия във вода (не разтваря боята). Това важи и за химичната обработка на декала при поставянето му върху модела. Хартията не помня к,ва беше- Стефанов я поръча, аз я платих- няколко листа прозрачна и няколко листа бяла. относно плътността на самият печат (разграничавайки се от офсетовия такъв) качеството е пак на ниво. Червеното си остава червено, залепено дори и на черно, а черното- черно, залепено дори и на тъмнозелено. Метафоричното ми изразяване малко по- горе бе в смисъл, че на този етап ние имаме нужда от по- елементарни декали- надписи, цифри, кръгчета, квадратчета и т. н. Когато стигнем до изобразяването на "Джокондата" или "Тайната вечеря" на Леонардо да Винчи, или "Слънчогледите" на Ван Гог в декален вид, ще му мислим. Казвам го защото лично за мен за изработката на офсетов печат на техническите надписи на Месера в една чуждестранска фирма ми поискаха за единична бройка почти двойната цена на самият модел. Тук не става въпрос за търговска дейност, а за услуга на приятелска и колегиална основа, с цел получаване на някакъв автентичен продукт и показ на индивидуалност. При мен нещата стоят по този начин- услуга за услуга (като си заплащам дяволиите, разбира се). ;)
Всякакво предложение за помощ в моделизма без търсене на комерсиалност, лично от мен е толелирано.

А, като си в рекламният бизнес имам един конкретен въпрос, свързан с моделизма в мащаб 1:1, но него ако е удобно, бих искал да го обсъдим на ЛС.
Благодаря!

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 ное 2008 22:19 
Извън линия
Потребителски аватар

HowkEye написа:
но спор няма че офсетовия печат е с пъти по-добър от кой да е принтер.

Колега,не знам,като какъв работиш в рекламния бизнес,но май и на тебе нещата не са ти много ясни. :twisted: ВСИЧКИ "фирмени" декали,се печатат на ситопечат.Офсета няма,ама нищо общо.Да машините са супер модерни,но технологията е СИТО....И при KARTOGRAF е така,и при SUPER SCALE и при БЕГЕМОТ,и който и да вземеш ГОЛЯМ производител на декали.....

Нагоре
МнениеПубликувано: 14 ное 2008 05:12 
Извън линия
Потребителски аватар

HowkEye написа:
Печатането на декална хартия не е масова технология и трябва да бъде разглеждано отделно от същинската изработка на фабрични декал

Ами тук сякаш никой не е споменавал, че става дума за масови технологии. Темата се казва "Декали по поръчка", не "Масово домашно производство на декали". :lol:
Всички гореописани "домашно" ;) отпечатани декали са уникални и произведени в единични екземпляри. А в подобни случаи правила за коя технология е "по-най от най" май няма.
Всичко добро! :salut:

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 фев 2012 12:09 
Извън линия

А коя е "чужденстранската фирма", че отчаяно си търся производител на декали, и все имам проблеми с това ....

Предварително благодаря!

И мога ли да помоля някакви координати на инж. Stefanoff ?

Нагоре
МнениеПубликувано: 03 фев 2013 23:38 
Извън линия

Здравейте.Как мога де се свържа с инж. Stefanoff или с някой друг,който може да изработва декали по поръчка ?

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 фев 2013 08:40 
Извън линия
Администратор

Ами момчета, напишете ми лично съобщение! :)

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2

Всички времена са UTC+03:00