Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 18 ное 2019 11:46

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: X-Wing 1/72 Fine Molds
МнениеПубликувано: 13 май 2015 23:10 
Извън линия
Потребителски аватар

Като ти казвам за миене с веро, имай предвид, че съм го правил само веднъж :D
Даже не помня на кой модел беше...
Конкретно Уинга и Фалкона нито съм ги мил, нито съм ги грундирал. Директно с разредено сиво, чакам на другия ден да хване и айде основен цвят ;)

In The Game Of Thrones, you win or you die,
there is no middle ground!

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 май 2015 23:34 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Myth_72 написа:
Повече Primer НИКОГА...
А, недей ги отписва чак толкова. Имат и предимства primer-ите.
Само че с проби и грешки установих, че най-безпроблемно работя с primer-и от типа lacquers. В момента се сещам за такива грундове на Alclad и Gunze.
Макар Surfacer-а да не е чист primer, най-често ползвам него.
С този тип грундове не съм имал проблеми, дори и с много опипан (т.е. омазнен) модел, който съм забравил да измия.

Нагоре
МнениеПубликувано: 14 май 2015 09:15 
Извън линия

Ми аз и сърфейсър на Gunze имам 1200, ама на тоя модел не искам да ползвам, че и без това му е плитка разшивката, праймъра е на AK, ако не съм писал горе, сърфейсъра може на хеликоптера да го пробвам, иначе от тук нататък, май като Моарейн ще правя, силно разредена боя за праймър и толкова.

Нагоре
МнениеПубликувано: 14 май 2015 10:49 
Извън линия

Боя на Тамия, разредена с Mr.Color Thinner/Leveling на Gunze действа също като грунд и хваща много здраво ;)

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 14 май 2015 11:09 
Извън линия

:thumright:

Нагоре
МнениеПубликувано: 14 май 2015 17:17 
Извън линия
Потребителски аватар

Myth_72 написа:
Ми аз и сърфейсър на Gunze имам 1200, ама на тоя модел не искам да ползвам

Всъщност това е нещото, което е най-добре да ползваш навсякъде. абсолютно доказал се продукт. Разшивка с него не можеш да заличиш. И нито един от изброените от колегите прийоми не действа сам по себе си, а в съвкупност.

Ще кажа нещо от позицията на човек, който ползва много маски (защото не умея да боядисвам с четка, затова маскирам много, за да пръскам). Ако не ползваш праймър и миене, то при махането на маските си играеш на тото - може да мине номера, ама може и да не мине. Но ако първо измиеш със сапун(веро), подсушиш добре (задължително), пръснеш сърфейсър, свалиш от него "пясъка" (може и да не е шкурка, хартиена салфетка върши същата работа) и си пръснеш боята в 95% от случаите не би трябвало да имаш отлепяне. Т.е. миенето не замества праймъра, а го предшевства.

Относно почистването със спирт - преди ме беше страх да си мия моделите и аз почиствах със спирт. Миенето е в пъти по-ефективно. Спирта го оставих само за най-ситните части, когато ме е страх да не ги изгубя в мивката :).

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 май 2015 00:19 
Извън линия

Благодаря за в бъдеще ще го имам предвид, сърфейсъра на Гънзе още не го бях пробвал, макар че го имам, за в бъдеще ще знам.

Иначе наложи се на фюзелажа да сваля цялата боя заедно със праймъра, пръснах със силно разредена бяла боя, но се оказа, че вече съм напълнил разшивката на места и почти се губеше :( почистих и бялата боя, то беше минути след пръскането и съвсем леко с една игла почистих почти цялата разшивка и прешейданх и пръснах отново стана работата разшивката отново си е там :D съхне фюзелажа утре или вдругиден ще докладвам има ли проблем отново с маските :)

П.П. Започнах да лепя декалите на крилата, чудех се дали да не си ги пръсна, ама след тия проблеми с маските, реших да си сложа декалите, не ми се сваляше боята и от крилата, където има толкова детайли.

Та трябва да кажа ДЕКАЛИТЕ СА ИЗКЛЮЧИТЕЛНО КАЧЕСТВЕНИ И ДОБРИ, нито много тънки, нито много дебели, освен това (явно от дебелината зависи) са си здрави и не се късат от нищото, доста здрави са бих казал. Ползвам все пак идекална химия де, но декалите си лягат по разшивката и разни детайлчета много добре и няма сребреене... абе много им се изкефих.

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 май 2015 12:33 
Извън линия
Потребителски аватар

Myth_72 написа:
Повече Primer НИКОГА,... праймъра е на AK, белия.

Те ти го ключа от бараката.......

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 май 2015 12:55 
Извън линия

Ми уж го хвалят, ама... Важното е, че все пак не окепазих тотално модела, че нямаше да си го простя...

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 май 2015 23:52 
Извън линия

Малък напредък, крилата с нанесена маркировка и фюзелажа маскиран за да боядисам фанара на кокпита.
Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 май 2015 16:41 
Извън линия

Лепя декалите в момента на фюзелажа и ще пусна снимки днес по-късно и се продължава с голямото гледане, на кадри от филма, на студийните модели, и на други хора как са правили състаряването, преди да започне голямото плескане....., ще гледам да се придържам повече към кадрите от филма и към оргиналните студийни модели, но в кадрите от филма има някой разминавания, особено след ремастерирането на филмите.... за съжаление нямам немастерираните филми но....

В крайна сметка, ще гледам да се придържам към студийните модели, но вероятно и на малко фантазия и лични педпочитания ще карам тия X-Wings са толкова очукани, опушени, олющени, че няма накъде повече.

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 май 2015 21:23 
Извън линия

Все още не съм сглобил крилата към фюзелажа де, по-лесно ще ми е да правя състаряването по отделно. Сгреших зелената маркироква :(

Изображение

Изображение

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 май 2015 23:55 
Извън линия

Все още не е приключена работата, трябва да се допочисти малко смивката, да сe пръснат някои опушвания тук там, да се запечата със мат лак, да се добави R2D2, ама нали нямам търпение, та да добавя последни снимки преди завършването.... И разбира се, да се махнат маските от кокпита де

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 май 2015 23:41 
Извън линия

Готов най-накрая, забравих дроида R2D2 но утре ще го дабавя и на едно две места малко ръждичка, спретнах една бърза диорама, но ще правя отделно друга с детайли и ще мисля за по дискретна стойка която да не се вижда :) Фотошоп няма това отзад (фона) са разпечатки, демек това е диорамата за сега, утре повече снимки с детайли :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 19 май 2015 00:17 
Извън линия

Очаквам критики, похвали, бе по принцип мнението, ви нося на критика проблеми няма :). Не ме критикувайте, че не подмених оръдията с игли, достраша ме на тоя модел да правя такива експерименти, на следващия X-Wing ще му правя собствени доработки :)

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 Следваща

Всички времена са UTC+02:00