Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 21 ное 2018 12:50

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 21 окт 2018 20:40 
Извън линия

Здравейте на всички!Казвам се Димитър Иванов и това ми е първото участие във форума!Имам конкретен въпрос към всички:-поръчах си (още не съм го получил)Су-33 на Tamyia в мащаб 1/72,работя с четки и емайлни боички на Model Master и досега имах проблеми с нанасянето на втори и трети цвят на камофлажа на планера (с маска,например-натрупва се по ръбовете на маскиращата лента,и се налагаше претриване с фина водна шкурка и поправки пак с четката),а и част от двигателите и соплата също са ми неясни,та-предложете някоя техника!

Нагоре
МнениеПубликувано: 22 окт 2018 11:32 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Здравей и добре дошъл във форума!

За боядисване с четки си има доста трикове (ако искаш да постигнеш приличен краен резултат).

Първото нещо са боите и по-конкретно кой вид ще избереш. Поради спецификата на свойствата им едни са подходящи за боядисване с аерограф, други са по-подходящи за боядисване с четка.
Конкретно емайлните на Model Master според мен са по-подходящи за аерограф или ако се ползват за четка са по-скоро за боядисване с ефекти на преливане или плавен преход на цветовете , като при фигурите например.
Ако искаш да нанасяш цвят върху цвят без да преливат (т.е. с рязка граница) много по-лесно се постига с бои които след изсъхване не се разтварят от собственият си разредител. Такива са например акрилните на Model Master (серия 4ххх), на които съм голям фен. Разбира се, има и много други марки бои подходящи за боядисване с четка.

А боядисване с маски и четка, най-добре боядисвай все едно няма маски. С по-слабо напоена четка внимателно минаваш до маската, но гледай да не остава течна боя в ръба между маската и модела. Маската се ползва "за всеки случай", ако четката кривне малко.

Все пак почти винаги ще се образува ръб на всеки слой (то и с аерограф се получава). Ако потренираш можеш внимателно да пилиш боята с фини шкурки 2000 или по-фини. След пилене с шкурка е желателно да минеш една четка с разредена боя да заличи драскотините от шкурката (или с прозрачен лак пак върши работа).

Разгледай темите във форума: Боядисване, лакиране
като тази тема например: Боядисване с четка на големи повърхности?

Или повечко по темата , събрано на едно място: Бързо и лесно - авиация

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 2 мнения ] 

Всички времена са UTC+02:00