Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 26 юни 2019 03:08

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 54 мнения ]  Отиди на страница 1 2 3 4 Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: www.luckymodel.com
МнениеПубликувано: 09 юни 2009 18:39 
Извън линия
Потребителски аватар

Изображение

Китайския гигант в продажбите на стендови модели LuckyModel прави поредната си, вече 6-та годишна разпродажба на модели. На пазар са върнати повече от 1000 модела и аксесоари на ITALERI, TAMYA, LEGEND, SKUNK MODELS и други. В момента сайта разполага с доста неща обявени като налични на склад, в абсолютно всички категории стендов моделизъм - авиация, бронетехника, кораби, коли, камиони, фигури, космос. Предлагат се също огромно количество аксесоари за същите тези категории, плюс книги и инструменти.

Ето и предлаганите неща:

САМОЛЕТИ - 126 стоки
ХЕЛИКОПТЕРИ - 39 стоки
АВИАЦИЯ - АКСЕСОАРИ/ДЕКАЛИ - 99 стоки
БРОНЕТЕХНИКА - 126 стоки
БРОНЕТЕХНИКА - АКСЕСОАРИ/ДЕКАЛИ - 87 стоки
ФИГУРИ - 114 стоки
КОРАБИ - 78 стоки
КОРАБИ - АКСЕСОАРИ/ДЕКАЛИ - 69 стоки
АВТОМОБИЛИ/КАМИОНИ/МОТОРИ - 75 стоки
АВТОМОБИЛИ/КАМИОНИ - АКСЕСОАРИ/ДЕКАЛИ - 69 стоки
КОСМОС - 27 стоки

ИНСТРУМЕНТИ - 54 стоки
ХИМИЯ - 42 стоки
КНИГИ - 32 стоки

http://www.luckymodel.com/doc/NL090605- ... etter.html

НАСЛУКА В ПАЗАРУВАНЕТО ;)

http://www.luckymodel.com

Нагоре
 Заглавие: Re: www.luckymodel.com
МнениеПубликувано: 11 юни 2009 10:51 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

освен това до края на Юни има и отстъпки:

10% OFF on any purchase of US$45 or more (coupon code: 6LUCKYA)
12% OFF on any purchase of US$150 or more (coupon code: 6LUCKYB)
15% OFF on any purchase of US$250 or more (coupon code: 6LUCKYC)

Нагоре
МнениеПубликувано: 11 юни 2009 20:30 
Извън линия
Потребителски аватар

Те доста често правят разни отстъпки и промоции. Имат дори и такава отстъпква, че ако си нов потребител и за сефте пазариш, ти предлагат списък с модели на по тънкажни цени от обикновено. Но тази промоция важи само при първа поръчка и никога повече ...

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 дек 2009 10:02 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Може ли да попитам за опита ви с покупки от този магазин?
За първи път се престраших да поръчам нещо от него и вижте развитието до момента:
1. поръчката е направена на 23 Октомври
Прикачен файл:
luckyOrder.jpg
luckyOrder.jpg [ 17.66 KиБ | Видяна 2290 пъти ]

2. след доста увъртания от тяхна страна "това го има, после го няма...", комуникация в продължение на 2 седмици :scratch: , най-накрая се стигна до това:
Прикачен файл:
luckyOrder1.jpg
luckyOrder1.jpg [ 51.14 KиБ | Видяна 2290 пъти ]
т.е. не вярвайте на надписа "Available" !
Забележете че първата стока се очаква след 2 седмици (като вече са минали 2 седмици), приех го реших да чакам.
За втората се отказах. Предпочетох да я махнат от поръчката, въпреки че все още седи в сайта им със статус "Available" http://www.luckymodel.com/scale.aspx?se ... word=MP242

3. за една от наличните стоки в статус "InStock" междувремено се загуби и след запитване получавам следния отговор:
Прикачен файл:
luckyOrder2.jpg
luckyOrder2.jpg [ 33.59 KиБ | Видяна 2290 пъти ]
Айде реших да чакам още 3 седмици... то вече 3 седмици бях чакал, колко му е :?

4. Най-неочаквано за мен в поредното писмо, вече в по-сърдит стил, получавам този отговор:
Прикачен файл:
luckyOrder3.jpg
luckyOrder3.jpg [ 20.5 KиБ | Видяна 2290 пъти ]
Как изведнъж се получи обратно :?: :!: само за 1 ден, даже и натовариха пратката. А онази стока с 2-те седмици чакане взе че внезапно се достави предсрочно :scratch:
До тук само с 3 седмици забавяне , най-сетне викам си шаа дойдеее :cheers:

5. Да ама не :silent:
Гледам аз пише изпратена на 13 Ноември. Платил съм си не малката сума за доставка AIRMAIL 7-11 дни на скромната сума от $46.
Дните си минаха, пратка няма, пак проверявам...
Прикачен файл:
luckyOrder4.jpg
luckyOrder4.jpg [ 20.89 KиБ | Видяна 2290 пъти ]
Съвсем коректно си пише, че е изпратена, рекох да погледна тракинга на пощата им...
Прикачен файл:
luckyOrder5.jpg
luckyOrder5.jpg [ 30.87 KиБ | Видяна 2290 пъти ]
ееее само някакви 5 дена закъснение за подготвяне за изпращане.
Е да ама от 18 Ноември до днес 10 Декември минаха няколко пъти по 7 дни.
Пак реших да ги питам какво става. И ето последния до днес отговор:
Прикачен файл:
luckyOrder6.jpg
luckyOrder6.jpg [ 44.24 KиБ | Видяна 2290 пъти ]

Това за мен си е подигравка! Да ми кажат, че забаяването е 1-3 седмици при условие, че ги питам на 4-та седмица от закъснението :scratch:

Кажете и с вашите пратки ли се лигавят по този начин?
аз лично ама хич не си представях, че една пратка ще идва 2 месеца. И дали само за 2 месеца ще дойде, още не е тръгнала, а и ще видим и нашата митница колко ще я замотае. Особено както на 15-ти Дек. ги закриват...

Съжалявам, че ще наруша традицията с добрите отзиви към този сайт, но за мен си е голямо прецакване, както и за колегите които са включени в тази поръчка.

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 дек 2009 10:38 
Извън линия
Администратор

Иво, с този магазин работя от две години вече. Имам над 25 поръчки и всички са пристигнали абсолютно точно и коректно. Всички дойдоха на датата, която е посочена в сайта им плюс-минус 2 дена. Само една поръчка ми закъсня с три дена повече от нормалното и се оказа, че е по вина на нашите пощи. Аз лично им давам 10 от 10 звезди, не съм имал проблеми с тях. При поръчката си обаче ти си направил няколко основни грешки. Основно правило при тях е да поръчваш неща, които са In stock, тогава ти ги пращат на следващия ден. Ако поръчаш стока обозначена като Available означава, че ще ти я пратя когато направят зареждане ( Restock ). Кога ще стане това е неизвестно, може да продължи с месеци. След като направят зареждане и ти си я поръчал веднага ще ти я пратят. Като изврещиш "Айде, кво става?!?" те както виждаш са ти писали, че не знаят кога ще има ресток за това могат да ти пратят останалата част от поръчката, а това да изчака презареждане и тогава да ти го пратят. Имаш и опцията да се откажеш, тогава не ти връщат парите в картата а остават нещо като депозит и можеш да ги използваш за поръчка на друга стока. А това, че едната стока от ресток се е загубила означава, че са получили малко бройки и е имало някой преди теб със същата поръчана такава и са му я пратили на него защото е по-напред в списъка, поръчал е преди тебе. А това, че са ти я пратили след гневното ти писмо според мен е по-скоро съвпадение, получили са я докато сте си обменяли мейли и са ти я пратили. А за закъснението са ти обяснили, покрай коледните пазарувания пощите са претрупани от работа и затова се бавят. Гадно, досадно и необяснимо ама пощите по света и у нас са като океана - никой не може да се пребори с тях, правят си каквото искат. Другата ти основна грешка е, че си поръчал голяма пратка. Голяма пратка = голяма сума = голям кашон. Митниците доволно ще потрият ръце и сигурно ще ти поискат мито. Тактиката е да си разделиш поръчката на няколко малки поръчки, които да дойдат в отделни пратки. Така ще са за малки суми и няма да си навлечеш проблеми с митниците. Може да ти излезе по-скъпо транспорта ама като спестиш митото може и да си го избиеш. И пак повтарям и на теб и на всички, които поръчват от там - поръчвайте си само стоки, които са In Stock!!! Иначе не се знае кога ще ви дойде реда. По-добре следете кога ще презаредят ( на главната си страница ежедневно ги обновяват тези неща ) и тогава си поръчайте защото иначе ще чакате и не се знае кога ще дочакате. Моето мнение е, че поръчката ти ще дойде но......догодина :( :( :( Освен това смятам, че цялата история е поредица от грешкии случайности. :?

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 дек 2009 10:39 
Извън линия
Потребителски аватар

Потъна китайският кораб с поръчките, а с него и надеждата за трудно-намираеми модели на БГ пазара . . .
R.I.P. и поклон :salut:

:study: чета, чета :study:

Последна промяна от camaro на 10 дек 2009 10:43, променено общо 1 път.

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 дек 2009 10:40 
Извън линия
Администратор

Нищо не е потънало, чети внимателно :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 дек 2009 11:58 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

За стоките "Available" приех че е моя грешка (т.е. подведох се по рекламата), затова нямам претенции.

Малко тъпо ми изглежда от 13 Ноември пратката да е предадена на пощите им и да не може да пристигне за 1 месец. Оправданието с коледно претоварване бих го приел ако е пусната на 10 Декември.
Интересно защо плащам за AIRMAIL с доставка за максимум 11 работни дни, след като >20 дни не е натоварена на самолета?!?

Ама от 23 Октомври 2009 до очаквания 10 Януари 2010 както и да го погледна си е ...

а и пратката не е голяма, в нея има 3 модела, които са по-скъпи, не че са много. Даже и кутиите не са им толкова големи.
Явно трябва да се поръчват едно по едно нещата и никакво комбиниране!

Само за сравнение ще кажа, че малко преди тази поръчка получих от http://www.modelsforsale.com/ пратка за около £110 състояща се от 3 големи кашона за 6 дни (от Англия). Общо 25 артикула.
с подарък Airfix - Battle Of Britain Memorial Flight Gift Set Scale: 1/72 (не знам какво да го правя, ноо го даваха), който е по-скъп от цената на доставката. т.е. доставката ми излезе без пари, а и никакви митници, получих го лично,

айде че много се вживявам явно...

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 дек 2009 12:11 
Извън линия
Администратор

Просто лош късмет явно. Ама занапред внимавай повече, че виждаш до какви ядове води.

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 дек 2009 13:43 
Извън линия
Потребителски аватар

Иво, съжалявам за случилото се, дано пристигнат по-скоро! До сега съм пазарил само от тук и няма проблеми, но са само гражданска авиация: http://www.airline-hobby.com/shop/
Искам само да питам, дали може да се плаща с дебитна карта VISA Electron (понеже кредитната ми карта е American Express и не се приема) в тези магазини:
http://www.modelsforsale.com/
http://www.modelhobbies.co.uk/

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 дек 2009 13:58 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

да ти кажа не съм опитвал, но май може.
Поне за първия http://www.modelsforsale.com/ пише че приема.

мен пък ме интересува http://www.airline-hobby.com/shop/, ама айде в друга тема, че тая е за LuckyModel

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 дек 2009 14:49 
Извън линия

Здравейте,

нека и аз да кажа моето мнение за Лъки.

Почти 90% от необходимите ми неща си ги набавям от Лъки. Available означава че очакват презареждане. Давам ти пример за една моя покупка:

Бях поръчал около 10на артикула, първо дойдоха половината, след 2 седмици още една част и след още една седмица последните неща. Ситуацията е следната - плащаш си нещата и транспортните разходи, а сладурите в момента в който липсващия артикул се появи в склада и го пращат. За да не се изненадваш или ако не ти се чака и бързаш, поръчвай стоки които са: "in stock".
Като цяло Luckymodel са страшно коректни, дотук всичко което съм поръчал е пристигало за около две седмици (говоря за стоки "in stock").
Моята оценка за магазина е отлична!

Поздрави:
Пламен

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 яну 2010 11:47 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Нека си довърша сагата :bounce:

Да започна с радостната новина, стоките вече са при МЕН :cheers:

и така продължението...
след като за пореден път писах на LuckyModel, че не може един месец пратката да седи неизпратена в пощата им, на следващия ден тия взела, че отлетяла за България.
Това беше 18 Декември. Между 19 и 29 Декември информацията е преминавала от едното бюро до другото в нашите пощи.

Тъй като вече бях тръгнал да празнувам отидох да си взема пратката след 4 Януари. т.е. жена ми отиде да я вземе.
Кой да ти каже, че има нов закон и нови простотии в митницата. за по-пълна информация и наскоро нашумелия скандал тук http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/01/ ... e_mitnica/
Описаното за съжаление е истина :o

Малко предимство се оказа, че работим от доста време с митничари, та сме понаучили това-онова.
След няколко споменати термина "Лична/частна пратка", "под 150EUR не се декларира", "фактура не съм длъжен да представям" и т.н. съчетано с мързела на митничара и упоритостта на жена ми, митничара клеква и разписва документите без мито и ДДС. Евала!
Естествено платихме 4.30лв никой не знае защо... ама айде викаш си това да е.

После реших да сметна колко ми струваха моделите.
С изненада установявам, че при плащането са ме чарджвали в HKD (лошо няма), но не споменаха за курсовите разлики. Тъй като картата ми е в USD лесно се вижда разминаването.
В крайна сметка се оказа, че крайната цена е с 2.5% по-висока от "рекламираната" в сайта.
за малки (евтини) пратки не си личи.

Е наскоро разбрах, че за всичко над 30лв вече ще плащаме поне ДДС т.е. всички пратки извън EU ще станат с 20% по-скъпи.
Моля ако някой получава пратка да каже наистина ли вземат ДДС вече на лични пратки?

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 яну 2010 12:18 
Извън линия

Лично на мен ми се струва че ако вече трябва да се заплаща ДДС на пратките извън ЕС, то просто няма смисъл да се пазарува от такива магазини.

По-добре е от близките нам държави като Чехия, Полша, Англия.

Пример: Досега имаше сметка да си купуваш Едуард през Лъки, защото ако го вземеш от Чехия плащаш върху цената обявена на сайта им и 20%ДДС, докато през Лъки - не! Но сега нещата се променят в обратна посока.

Иначе специално за Лъки има и добра новина :) - стоките от Китай не се облагат с мито.

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 яну 2010 12:37 
Извън линия

Няма нужда да се импровизира информацията. Има ДВ с измененията в ЗДДС. Пратките след 01.01.2010/касаещи покупки след тази дата/ от държави извън ЕС се облагат диференцирано/в зависимост от стойността им и вида на сделката/ с мито и/или ДДС. За необлагаеми пратки, над определена стойност обаче, се попълва само митническа декларация/която се ЗАПЛАЩА!!!???!!!/. Единствената добра новина е, че автомобилите, закупени и внесени от САЩ, са вече освободени от акциз, но не и от мито и ДДС.
Тоест на теб не е трябвало да ти вземат мито , защото покупката е била извършена преди тази дата, но пък си си платил хартията на/и митническата декларация... :geek:

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 54 мнения ]  Отиди на страница 1 2 3 4 Следваща

Всички времена са UTC+03:00