Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 31 май 2020 05:49

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 64 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Пазарджик 2019
МнениеПубликувано: 29 май 2019 10:20 
Извън линия
Потребителски аватар

Ето отговора на един от съдиите. Публикувам го без изменения.
:salut:
Здравейте г-н Воденичарски. Казвам се Асен Арсенов - м.с по корабомоделен спорт, съдия международна "А" категория, председател на модел клуб - Димитровград
По принцип не ме интересуват публикации в интернет, но искам да Ви отговоря на няколко въпроса, които повдигате, като директно цитирате моето име.

Първо - Всички моделисти, не само Вие имате проблеми с транспортирането на моделите - като Ви е трудно да ги транспортирате - организирайте изложба в София! Нали сте активен моделист, Вие и групата около Вас!

Второ - Относно организацията: Да, има проблеми, но Вие като член на клуба в Пазарджик с какво съдействахте за това мероприятие като то започва в петък по регламент, а не в събота когато дойдохте?

Трето - Относно регистрацията - Вие запознат ли сте въобще с регламента, с наредбата за провеждане на Държавните първенства по корабомоделен спорт от 05.05.2004? Регистрацията приключи в 16.30 в петък, а Вие идвате в събота след 10 часа. кога Вие писахте с Енгибаров Вашите паспорти и къде? - на съдийската маса, та не стига че Видиктувах ред по ред какво да попълвате, сте недоволен че не съм Ви казал, че трябва и снимка на модела - та Вие сте майстор на спорта - не четете ли указанията на бланката?
С единият модел " Ле Солей Роял " Вие се явявате втори път - на всяко състезание ми пишете паспорти. В моя архив има протоколи от всички държавни, европейски и световни първенства от 1986 г. до Пазарджик 2019 г. - клас "С", клас NS.
Този факт, че си попълвате с Енгибаров паспортите при нас, на съдийската маса говори за отношението Ви към нашите мероприятия. Наистина - попитах Ви дали желаете да Ви нанеса резултата в паспорта, който фиктивно попълнихте пред нас, защото на следващото състезание пак ще попълвате друг паспорт - бъдете сигурен!

Четвърто - Твърдите, че сте дошли подготвен - кое Ви подготвено? - идвате след регистрация, нямате необходимите документи описани в Наредбата от 05.05.2004 г. за провеждане на държавните първенства по корабомоделен спорт - паспорт на модела, спортен лиценз, състезателна карта, клубна карта - в Ганчев ли трябва да стоят? Това ли Ви е готовото за участието в турнира?

Пето - Питате как оценяваме моделите, по какви критерии: - прочетете Правилника за клас "С" от 2012, проекта за изменение от 2015 г. Като сте толкова претенциозни софийската група от Пазарджик, регистрирайте си клуб, а не да ходите в Средец, Пазарджик, а след това другаде ......

Шесто - За нашият клуб има две грамоти. Там с печатни букви пише КЛАС "С", никъде не фигурира думата категория - те са образци от няколко години тези грамоти.
Седмо и последно - На господин Енгибаров показах регистрационният лист - там не е регистриран неговият модел. Регистрацията направих въз основа на дадените паспорти. Так, че няма как да изчезне нещо, което не ми е дадено. Той самият ми каза, че може да го е забравил. Затова и модела му не е оценен. Няколко пъти броихме моделите и паспортите - защото моделите бяха с един повече от паспортите.

Накрая - нищо лично към Вас г-н Воденичарски - вижте моите оценки на съдия номер 3 и ще се убедите, че съм искрен към Вас!

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 май 2019 11:17 
Извън линия
Потребителски аватар

Здравейте Г-н Арсенов,
Ще Ви пиша тук, тъй като нямам Ваши координати. Надявам се написаното да стигне до вас:

Ще отговоря по точките, зададени от Вас:

Първо - Всички моделисти, не само Вие имате проблеми с транспортирането на моделите - като Ви е трудно да ги транспортирате - организирайте изложба в София! Нали сте активен моделист, Вие и групата около Вас!

Изложба в София организираме всяка година. Обикновено е през октомври. Ваш модел не помня да съм видял на нея, но няма значение. Изложбата протича в събота и неделя като модели се приемат и в неделя до обяд, тъй като има хора, които пътуват от чужбина и мямат възможност да дойдат в събота. Имало е случай да носят модели и в 13.00 в неделя, при условие, че закриването е в 15.00 часа.
Изложбата я организира Клуб Стендов моделизъм – България, на който доскоро бях член.
Досега инциденти с моделите не е имало, надявам се да няма и за в бъдеще.

Второ - Относно организацията: Да, има проблеми, но Вие като член на клуба в Пазарджик с какво съдействахте за това мероприятие като то започва в петък по регламент, а не в събота когато дойдохте?

За съжаление живея и работя в София. Нямам възможност да дойда в петък, за да помагам за организацията, а реално никой не ми е казал, че се налага. По списък, клуба в Пазарджик наброява около 80 човека, повечето от които живеят в Пазарджик, така че не мисля, че моята помощ е от толкова голямо значение. Явно 90% от членската маса са просто фиктивни, което не мисля, че е мой проблем.

Трето - Относно регистрацията - Вие запознат ли сте въобще с регламента, с наредбата за провеждане на Държавните първенства по корабомоделен спорт от 05.05.2004? Регистрацията приключи в 16.30 в петък, а Вие идвате в събота след 10 часа. кога Вие писахте с Енгибаров Вашите паспорти и къде? - на съдийската маса, та не стига че Видиктувах ред по ред какво да попълвате, сте недоволен че не съм Ви казал, че трябва и снимка на модела - та Вие сте майстор на спорта - не четете ли указанията на бланката?

Винаги досега, когато съм участвал в Пазарджишките изложби съм идвал в събота сутрин! Нямам възможност в петък, тъй като съм на работа. Идвам, оставям модела и следобяд си тръгвам. В неделя идвам сутринта, изчаквам награждаването и си тръгвам.
Това няма как сам да го реша – питал съм – казвано ми е, че МОЖЕ и НЯМА ПРОБЛЕМ!
Моята работа като моделист е да направя модел и да го донеса със съответната му документация. С административните дейности не съм запонзат.
Да, Солей Роял би следвало да има паспорт от последното му участие в полуготов вид, но паспорта му не беше у мен. Може да е моя грешката, че не съм си го взел, но Вие след като пазите всички архиви, защо не ми казахте по време на регистрацията?
Защо приехте новия паспорт, след като е нередовен – няма снимка?
След като приемате паспорта и РЕГИСТРИРАТЕ модела в събота – означава, че МОЖЕ така да стане. Не чух също забележка от Вас примерно защо не съм дошъл в петък. Дойдох, донесох моделите, регистрихте ме и думичка не казахте. Сега вече ми цитирате правилници. Ами прилагайте ги навреме а не постфактум!
Отношението към Вашите мероприятия мисля, че го показах – донесох два, изцяло завършени кораба. От Вас се иска просто да ги регистрирате, и ако има проблем да се реши на място.
Вие решихте проблема с отнемане на точки. И то незначителен проблем, който може да се разреши за няколко минути!
Следващо явяване на подобно мероприятие няма да има – така че бъдете спокоен – нов паспорт няма да пишем ;)

Четвърто - Твърдите, че сте дошли подготвен - кое Ви подготвено? - идвате след регистрация, нямате необходимите документи описани в Наредбата от 05.05.2004 г. за провеждане на държавните първенства по корабомоделен спорт - паспорт на модела, спортен лиценз, състезателна карта, клубна карта - в Ганчев ли трябва да стоят? Това ли Ви е готовото за участието в турнира?

По тази точка – мисля, че основната ми задача е да донеса модели. По-горе поясних.
Обикновено няколко дни преди изложбата, Г-н Ганчев ме пита на съобщение – ще идваш ли – да – кога – в събота сутрин – ОК.
И това е! Досега никога не е имало проблем за това, че идвам в събота. Сега изведнъж стана голям проблем.
Спокойно, повече няма да се налага да се занимавате с мен и слава богу – аз с Вас.

Пето - Питате как оценяваме моделите, по какви критерии: - прочетете Правилника за клас "С" от 2012, проекта за изменение от 2015 г. Като сте толкова претенциозни софийската група от Пазарджик, регистрирайте си клуб, а не да ходите в Средец, Пазарджик, а след това другаде ......

Оценявайте си ги моделите както искате – Ваша си работа. Вече изобщо не ме интересува!
Факт, че полуготов модел взема почти еднакви точки с напълно готов ми говори ясно, как точно оценявате.
Факта, че от пет кораба с разбъркани табелки не можете да им подредите табелките, въпреки че имат документация също говори само за себе си.
Факт че на колегата Иво Котов, който участва с КОГ, дори не бяха пипани чертежите в портфолиото, също доказва колко изобщо гелдате докуемнтацията.
Аргумента – „като не Ви харесва – ходете си в София” също показва колко реално Ви пука, така че не виждам смисъл да продължавам.

Шесто - За нашият клуб има две грамоти. Там с печатни букви пише КЛАС "С", никъде не фигурира думата категория - те са образци от няколко години тези грамоти.

По тази точка даже няма да коментирам...

Седмо и последно - На господин Енгибаров показах регистрационният лист - там не е регистриран неговият модел. Регистрацията направих въз основа на дадените паспорти. Так, че няма как да изчезне нещо, което не ми е дадено. Той самият ми каза, че може да го е забравил. Затова и модела му не е оценен. Няколко пъти броихме моделите и паспортите - защото моделите бяха с един повече от паспортите.

Да и на мен ми каза, че може да го е забравил, след което провери, като се върнахме в София и се оказа, че не го е. Явно е загубен някъде. Здраве да е.

Накрая - нищо лично към Вас г-н Воденичарски - вижте моите оценки на съдия номер 3 и ще се убедите, че съм искрен към Вас!

Аз не се и съмнявам, че сте искрен с мен. Точно това ме притеснява.
Ясно ми е, че си вярвате и не изпитвате и капчица вина.
Явно за Вас и Вашите колеги е по-важно да се правите на велики и големи авторитети с опит в корабомоделизма от преди аз да се родя, но ей така, колегиално да помогнете при регистрация на модел е голям проблем.
Нали Ви е ясно, че на мен това не ми е ежедневие – говоря за административната част. Нали затова сте там – ако има нещо нередевно да кажате навреме, а не да регистрирате модела и после да отнемате точки.

В заключение ще кажа – ясно ми е, че след цялата тази патърдия нещата няма да се променят.
Реално губите Вие – не аз. Моделите си ги правя, някой от тях продавам – лично за мен, дали модела ще вземе медал или не е без никакво значение.
Дано догодина да има хора, които да донесат новонаправени модели, а не да показвате прашасали неща от 100 години, само и само да има бройка.

Останете си със здраве и всичко хубаво Ви желая!

In The Game Of Thrones, you win or you die,
there is no middle ground!

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 май 2019 18:09 
Извън линия

Тези самозабравили се синодални старци (съдиите от федерацията) изглежда че все още живеят в '70-те години когато по нареждане на "Майката Партия" получиха назначения по клубовете за моделизми към ДОСО, и също с нейно благоволение получиха и титлите си, с които сега се бият в гърдите, не виждат ли че в моделизмите са останали моделисти - техни набори? Защо всячески се стремят (а и вече успяват, както се вижда от горният пост) да прогонят младите от този вид спорт? Ако моделизмът изчезне, на кого ще бъде тази федерация - на Заядливите Злобни Старчета? Господа, уважавайте моделистите!!! Тази Федерация и Вие самите съществувате благодарение на тяхното наличие все още.

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 май 2019 18:34 
Извън линия
Потребителски аватар

Kalfata написа:
Тези самозабравили се синодални старци (съдиите от федерацията) изглежда че все още живеят в '70-те години когато по нареждане на "Майката Партия" получиха назначения по клубовете за моделизми към ДОСО, и също с нейно благоволение получиха и титлите си, с които сега се бият в гърдите, не виждат ли че в моделизмите са останали моделисти - техни набори? Защо всячески се стремят (а и вече успяват, както се вижда от горният пост) да прогонят младите от този вид спорт? Ако моделизмът изчезне, на кого ще бъде тази федерация - на Заядливите Злобни Старчета? Господа, уважавайте моделистите!!! Тази Федерация и Вие самите съществувате благодарение на тяхното наличие все още.

:thumright:

Нагоре
МнениеПубликувано: 30 май 2019 09:32 
Извън линия
Потребителски аватар

Kalfata написа:

Господин KALFATA , не знам на колко съсътеза и по каква дисциплина сте ходили, но като чета изказването Ви, едва ли има такива. Затова не говорете глупости а обидните Ви квалификации са недопустими.

Ето затова скоро няма да се "оправим". Защото някой си мисли че е голяма работа и много му се иска ама нему стиска. И ако е възможно по пътя към голямата работа, ама много му се иска, да мине през задната врата. Да ама не. Задните врати от ерата ДОСО, отдавна са зазидани. И ако някой иска да членува в тази Федерация е длъжен да прочете устава на тази Федерация и правилника за провеждане на спортни мероприятия. И да ги спазва. Всичко останало анархия.

Я си представете следното : Вземам си аз маратонките и искам да отида на Олимпиадата, защото аз съм най-добрия, според баджанака. Ама мене не ме интерисуват разни квалификации и квоти и разни други гребни камъчета по пътя към победата. Аз искам директо на Финала, защото аз съм голямата работа, според баджанака.

Е как е? Дали ще стане или ....

Е айде, спорна и доходна. И не бъдете черногледи. Карайте я по-весело!

Нагоре
МнениеПубликувано: 30 май 2019 12:59 
Извън линия
Потребителски аватар

Kalfata написа:
Защо всячески се стремят (а и вече успяват, както се вижда от горният пост) да прогонят младите от този вид спорт?

Той авторът на въпросния пост е младеж само ако се сравнява със средната възраст на корабомоделистите ;). Иначе и той си е мърморещо старче вече :).

Нагоре
МнениеПубликувано: 30 май 2019 13:13 
Извън линия
Потребителски аватар

Kalfata написа:
...самозабравили се синодални старци...все още живеят в '70-те години...всячески се стремят...да прогонят младите от този вид спорт...на кого ще бъде тази федерация - на Заядливите Злобни Старчета?...

Какво стана с този форум. Всичко беше колегиално и културно. И всичко това за 5 точки, на турнир (дори не Държавно).
Направо ме е срам.

Нагоре
МнениеПубликувано: 30 май 2019 13:55 
Извън линия
Потребителски аватар

Славяне, не става дума за 5-те точки. Нито за медала. Още по-малко за пари.
Става дума за арогантно, ехидно, заядливо и неколегиално отношение на Г-н Илия Ковачев!
Без всякаква причина!
В момента ме замеряте с правилници - ти и Ненов + Асен Арсенов.
Да си чел!
Да си се подготвил!
Метафори за олимпиади и маратонки чета...
Повтарям за 20-ти път - какво пречеше липсата на снимка да се корегира на място?
Толкова ли е сложно? Две думи са необходими.
Да - не съм видял, че пише "Снимка тук". Мъкнах двата кораба по стълбите, ръцете ми трепереха, бързах и прочее. Не видях, че се изисква снимка!
Но Г-н Арсенов много държеше да впиша телгото на модела, но не каза 1 дума за снимката.
В неделя сутринта - някъде около 9.00 преди да отвори музея, всички съдии се бяха събрали на кафе в близост. Минах, поздравихме се - пак никой нищо не каза!
Защо е това отношение?
Вие хора ли сте или някви федеративни роботи?

Колега Калфата, напълно разбирам емоционалното Ви изригване и съм благодарен за разбирането, но Ви моля да запазите добрия тон.
Всичко може да се каже и културно, въпреки, че и на мен ми се псува ;)

Нагоре
МнениеПубликувано: 31 май 2019 10:37 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Колеги, мисля че темата излиза от рамките на добрия тон.

Последната дискусия е чисто вътрешно-клубна, касаеща въпроси в конкретна организация.
Моля използвайте вашите клубни средства за вътрешна комуникация.

Нагоре
МнениеПубликувано: 31 май 2019 19:17 
Извън линия

snarlev написа:
Kalfata написа:
...самозабравили се синодални старци...все още живеят в '70-те години...всячески се стремят...да прогонят младите от този вид спорт...на кого ще бъде тази федерация - на Заядливите Злобни Старчета?...

Какво стана с този форум. Всичко беше колегиално и културно. И всичко това за 5 точки, на турнир (дори не Държавно).
Направо ме е срам.

А мен повече ме е срам от мероприятието проведено в Паюарджик, наречено турнир. На мен повече ми заприлича на квартална изложба в клуба на пенсионера, където моделите бяха наредени по перваза на прозорците. Вие защо не бяхте на "турнира"? Може би сте знаели за нивото. Ако пазарджишкият клуб не може да се справя с организацията на турнира, по-добре да го закрият. Дано не ми изтрият и този пост.

Нагоре
МнениеПубликувано: 31 май 2019 19:27 
Извън линия

Ivo hobby написа:
Колеги, мисля че темата излиза от рамките на добрия тон.

Последната дискусия е чисто вътрешно-клубна, касаеща въпроси в конкретна организация.
Моля използвайте вашите клубни средства за вътрешна комуникация.

Извинявам се за грубия тон с който коментирах случилото се но понякога трябва да се поразтърсят някои улежали се и позаспали структори в моделизмите. Иначе никога няма тръгнем напред, както иска г-н Ненов. Още веднаж извинения!!!

Нагоре
МнениеПубликувано: 31 май 2019 19:55 
Извън линия

McVess написа:
Kalfata написа:
Защо всячески се стремят (а и вече успяват, както се вижда от горният пост) да прогонят младите от този вид спорт?

Той авторът на въпросния пост е младеж само ако се сравнява със средната възраст на корабомоделистите ;). Иначе и той си е мърморещо старче вече :).

Ако прибавят и мен към корабомоделистите, средната възраст сигурно ще се вдигне с още десет години. Да, аз съм мърморещо старче защото ме боли да гледам как младите се оттеглят от моделизмите. Да БОЛНО МИ Е!!!

Последна промяна от Kalfata на 31 май 2019 20:56, променено общо 1 път.

Нагоре
МнениеПубликувано: 31 май 2019 20:39 
Извън линия

Много ми се изкаше да цитирам г-н Ненов но нещо не се получава. За това ще му отговоря направо. Г-н Ненов, когато аз се явявах на състезания и носех медали, купи и грамоти на клуба по моделизми на ДОСО с ръководител "Джони" Тенджерков (извинявам се че не помня първото му име) маистор на спорта по авиомоделизъм, Вие може би тогава сте бил роден.Така че не ми казвайте как се провеждат състезания. Говоря за далечната 1966година. Въпреки че тогава бях "юноша бледен" имам представа как става това. И какви са тези маратонки,какви баджанаци, какви пет лева - нещо не вдявам?

Нагоре
МнениеПубликувано: 03 юни 2019 09:32 
Извън линия
Потребителски аватар

Чудесно, Г-н Kalfata.
Значи сте запознат как се провеждат състезания но моделизми . По онова време беше върхът да отидеш на Републиканско, Световни нямаше, а Европейското се появи по-късно. НО, за да отидеш на Републиканско трябваше да си победил на Окръжно (за справка 10-15 участника). А да отидеш на Окръжно, отново трябва да си победил на Градското състезание , отново 10-15 участника. И беше голяма тръпка и вълнение.
Сега времената са други и всеки който иска може да участва на Републиканско състезание. Затова който иска да се заяви като моделист нека да участва на това мероприятие. Но разбира се това не е задължително и всеки които му е кеф може да прави модели колкото си иска и каквито си измисли.

Нагоре
МнениеПубликувано: 03 юни 2019 11:52 
Извън линия

Г-н Ненов, Вие въобще не сте разбрали причината на моето възмущение. Аз не се възмущавам от това че някой иска да заобиколи правилника (всеки го е правил по една или друга причина - ако мине), не от това че някой иска да влезе през задната врата, а от арогантното поведение на хората които следят за спазването на правилника на Федерацията. Те тълкуват правилника така, както Дяволът тълкува Евангелието. По някаква случайност присъствах в съботния ден на турнира в Пазарджик в момента в който съдиите седяха на масата и се уговаряха какви оценки да дават, как да се съобразяват с оценките на главния, за да няма фрапиращи разлики и още много други неща от които ми стана меко казано гадно. Не присъствах там като състезател (и слава Богу), а като обикновен посетител на въпросния турнир. За това се възмутих от организацията на турнира, който както казах в по-горен пост, ми заприлича на квартална изложба в клуб на пенсионера. Ха сега г-н Ненов Вие ми кажете, така ли ще вървим напред!

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 64 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 Следваща

Всички времена са UTC+03:00