Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 15 ное 2019 21:07

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 08 ное 2019 15:13 
Извън линия

Лепна ме някакъв много гаден вирус и спрях работата по лодката, защото оттук нататък трябва да съм внимателен и съсредоточен. Заех се с ремонта на контурния трион Dremel и мини циркуляра на Proxxon.
Проблема на триончето беше, че започна да спира, сякаш има прекъснат кабел и от време на време дава контакт после спира. Започнах да меря кабели, смених ключа, напръсках с почистващ спрей реостата, ефект нулев. Занесох го на работата, защото две глави мислят по-добре от една и открихме проблема, на платката под реостата има каскада от три съпротивления смд монтаж, които не даваха верига, шунтирахме ги със съпротивление 1,7 килоома и машинката заспа, жалко, че не снимах, но който опре до това ще види къде са. С червено съм оградил платката и горе-долу къде са съпротивленията. Между другото почистих и смазах останалите части.

Прикачен файл:
file69e2edce44494afb94ee3d717328113a.jpg
file69e2edce44494afb94ee3d717328113a.jpg [ 226.43 KиБ | Видяна 46 пъти ]

При циркуляра беше по-интересно. Започна да губи обороти и мощност, гърч, докато не забелязах, че четките са износени. Звъня на официалните вносители и те ми заявяват, че не продават четки, но имат двигател, който струва само 140 лв. Proxxon не предлагали четки като резервни части.
Споменавайки напоително майките и лелите на великата марка се наврях в продавалника и късмет, същия циркуляр за 150 лв. и го продава почти комшия, грабнах го без да се замисля. Вече спокоен, че мога да работя, разлобих моя, взех рзервните четки за бормашината(китайците за разлика от Proxxon слагат резервни в кутията) и с доста играчка, защото имат и канали ги изжулих до нужния размер. Двигателчето заспа, сглобих всичко, но при напъване се появи адски гаден шум, нещо като стържене, айде пак разглобяване. Оказа се лагера, изобщо не звънях в магазина, диретно в магазина за лагери и срещу невероятната сума от 2 и 50 лева за брой се сдобих лагер 607z марка SNR. Взех два, да има. Та така, срещу 155 лева имам два циркуляра, единия заминава на вилата за направа на заготовки.
Естествено и тук имаше почистване и смазване, нещо важно на схемата съм белязал шайбата на вала, след време се появява луфт на диска, шайбата има лимбусен болт, развива се и шайбата се притиска здраво към диска, след това се затяга добре и луфта изчезва.

Прикачен файл:
prox-27006-2-gehaeuseunterteil-ks230-0.jpg
prox-27006-2-gehaeuseunterteil-ks230-0.jpg [ 120.32 KиБ | Видяна 46 пъти ]

Този линк е да се види на какви цени продават Proxxon, техния китайски лагер е скромно 4,95 юро без ДДС и доставка.
https://www.fluidonline.de/en/proxxon-m ... aege-ks230

Насреща съм за доуточняващи въпроси.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 1 мнение ] 

Всички времена са UTC+02:00