Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 03 юни 2020 03:50

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1 2 Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Циркуляр
МнениеПубликувано: 12 май 2012 23:59 
Извън линия
Потребителски аватар

Някой може ли да ме посъветва от къде може да се купи циркулярен диск с присъединителен отвор 10мм и диаметър от 50 до 80мм за дърво.В Proxxon са ми скъпички,а циркулярчето ми е самоделка.Благодаря :salut:

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 май 2012 09:01 
Извън линия

лично аз до сега не съм срещал освен в проксън подобни дискове - 10 мм отвор
но не е болка за умиране
Полана продават с различни външни размери а вътрешния ако не се лъжа е 22.2 мм
прави се допълнителна втулка и се слага
всеки един стругар може да ти я направи
Пиланата е мн добра и не е скъпа 110 мм е към 9 лв
пусни снимки на циркуляра, че ми е интересно как е направен и снимай задължително вала, където се закрепват дисковете
благодаря предварително за снимките

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 май 2012 22:04 
Извън линия
Потребителски аватар

Колега по хоби,благодаря за инфото!Циркулярчето ще го снимам,малко е злогледо но,върши работа.Пробвах го с някакво изхабено дискче, реже оле мале добре.А диска го закрепвам за ротора на мотора,който е от някаква швейцарска прахосмукачка,няма биене и има мощност.

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 май 2012 22:13 
Извън линия

zhikenco написа:
Колега по хоби,благодаря за инфото!Циркулярчето ще го снимам,малко е злогледо но,върши работа.Пробвах го с някакво изхабено дискче, реже оле мале добре.А диска го закрепвам за ротора на мотора,който е от някаква швейцарска прахосмукачка,няма биене и има мощност.

значи с две шайби отстрани и втулка на диск с по-голям диаметър ще стане идеално

Нагоре
 Заглавие: Re: Циркуляр
МнениеПубликувано: 20 ное 2012 20:56 
Извън линия

http://markita.net/tsirkulyarni.html
тука може да се намери и за твоя циркуляр диск

Нагоре
МнениеПубликувано: 21 ное 2012 10:08 
Извън линия
Потребителски аватар

zhikenco написа:
Някой може ли да ме посъветва от къде може да се купи циркулярен диск с присъединителен отвор 10мм и диаметър от 50 до 80мм за дърво.В Proxxon са ми скъпички,а циркулярчето ми е самоделка.Благодаря :salut:

Такива дискове има в магазините за металорежещи инструменти.

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 дек 2012 11:04 
Извън линия

да се похваля със самоделката ми -циркуляр от дрелка
http://samodelnimashini.blogspot.com/p/blog-page_16.html

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 дек 2012 19:48 
Извън линия

А такъв циркуляр дали би свършил работа (най-вече за разбичване на материала), ако се сложи някакъв подходящ диск за по-фини срезове?

http://www.protools.bg/?p=133

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 дек 2012 21:37 
Извън линия

Този циркуляр ще върши работа за по-големи по размер и дебелина детайли.
Т.е за грубо фасониране /разбичване / на материала, но за по малки и тънки детайли не може да се ползва.

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 дек 2012 22:03 
Извън линия

T.e. с него няма да мога да си отрежа летвичка с дебелина 2 мм от по-голямо парче? В такъв случай просто не ми е нужен, поне на този етап :).

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 дек 2012 23:08 
Извън линия
Потребителски аватар

Колеги, разгледайте ето този сайт:
http://www.cornwallmodelboats.co.uk/

Вътре има доста неща – по-специално – готови, набичени летви, всякакви размери и дебелини. Кеф ти круша, кеф ти орех и т.н.
Преди време пресметнах, че за цената на един среден клас циркуляр, мога да си купя готови летви по размер, които биха ми стигнали за 5-6 кораба по 1 метър всеки. Хем ще си спестя обръщането на хола ми в дърводелна.
Наистина – инструментите и машините са хубаво нещо, но доколкото усещам, едва ли разполагате със специализирана работилница, където да си режете на воля.
Взимайте по един минидрил с черво за 100на лв. и скачайте смело ;)

In The Game Of Thrones, you win or you die,
there is no middle ground!

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 дек 2012 13:33 
Извън линия

Колега, много го разточи. Ако това са свръхсекретните ти чертежи http://parus.ucoz.lv/publ/do_1500_goda/ ... v/2-1-0-23 , то избора ти е между 4 чертежа във векторен вариант, в които е начертан всеки детайл, можеш да отидеш да ти ги резнат на лазер.

Изображение

Изображение

Сега е сезона на фирмените календари, вземи дебел картон от гърбовете им и изрежи от него нещата, просто да усетиш как става, а и да провериш дали всичко пасва. Спокойно можеш да работиш и в същото време да се чудиш каква машинка да си вземеш, иначе дъвчим неща коментирани многократно във форума. Когато се коментират конкретни неща, си заслужава защото може да се научи нещо, иначе две страници празни приказки.
Относно дебелината на обшивката, спазвай чертежа и инструкциите, така всичко ще си дойде на мястото.

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 дек 2012 16:57 
Извън линия

Ако идеята ми беше някой да резне на лазер всичко, то вероятно щях да си купя един готов кит и да го сглобя. Предполагам е логично.
Не са това чертежите, но в крайна сметка тъй като говорим за една и съща лодка са приблизително такива, въпреки, че има детайли, които се различават, особено по "оборудването". Това не е толкова важно. Сигурно ви дразни да се задават постоянно едни и същи въпроси, които са били обсъждани преди година, две или повече, но в крайна сметка нали това е идеята на този форум, освен ако не греша.

За машинките - няма как да започна да работя, без да имам необходимите материали. Без контурен трион например дори не мога да си нарежа шпангоутите. Така че от къде точно да започна? Ето снощи, благодарение на колегата Moarein, вече знам от къде ще си набавя необходимия дървен материал и историята с биченето и паркета отпадна, поне за този модел. Без това как да стартирам? В други теми открих идеи от къде да се набави материал в България - оказва се, че е почти невъзможно без едва ли не човек да ходи на място по различните краища на страната. Някъде беше писано, че в Квалитет може да се намери това, което е нужно, но в крайна сметка там продават също готови летви и ме препратиха да търся каквото ми е необходимо в страниците на производителя им, да цитирам продуктовия код на нужните неща и да ми дадат цена... очевидно и този вариант отпада, тъй като ако е за поръчване от другаде в чужбина, мога и сам.

Нещата едно по едно се подреждат и започвам да се ориентирам. Нямам за цел да ви дразня, задавайки въпроси, чиито отговори могат да ви се струват елементарни, а просто да не правя грешки, които отново да питам как да поправям.

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 дек 2012 17:37 
Извън линия

Moarein написа:
Колеги, разгледайте ето този сайт:

Вътре има доста неща – по-специално – готови, набичени летви, всякакви размери и дебелини. Кеф ти круша, кеф ти орех и т.н.
Преди време пресметнах, че за цената на един среден клас циркуляр, мога да си купя готови летви по размер, които биха ми стигнали за 5-6 кораба по 1 метър всеки. Хем ще си спестя обръщането на хола ми в дърводелна.
Наистина – инструментите и машините са хубаво нещо, но доколкото усещам, едва ли разполагате със специализирана работилница, където да си режете на воля.
Взимайте по един минидрил с черво за 100на лв. и скачайте смело ;)

прав си за циркуляра
ако правиш от всичко друго но не и дърво ти стига и един минидрил

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 дек 2012 18:59 
Извън линия

Whiskey написа:
Ако идеята ми беше някой да резне на лазер всичко, то вероятно щях да си купя един готов кит и да го сглобя. Предполагам е логично.
.

Колега, ако си мислиш, че в готов кит всичко ти е нарязано и готово, а ти само подреждаш пъзела - то дълбоко се заблуждаваш. Нарязани ти са само кила и ребрата. всичко останало си го правиш сам. Имаш готови летви в различни размери, но искат доста работа да си дойдат на място. както и колегата Moarein ти каза, същите дъсчици се купуват от сайт, както и оръдия юферси и т.н. Така че в тази част дали тези материали ще са в готов кит или ще ги купиш от сайта - разлика няма. Едни и същи са!

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1 2 Следваща

Всички времена са UTC+03:00