Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 26 юни 2019 03:11

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 338 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 523 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 24 фев 2011 03:22 
Извън линия
Потребителски аватар

Разбрах, че тука в нашиятя форум човек може да се изкаже, затова реших да дойда и да споделя съображенията си.

Значи, много ме дразнят пешеходците, много ме дразнят, направо като ги видя и умирам, честно ви казвам! Гледам ги, гледам ги и отвътре ми идва да газя, обаче не така аматьорската с бързо профучаване, не… Искам бавно да ги газя, бавно и един по един, да мина така през тях качествено и после на задна пак отгоре… Много ме дразнят, направо не издържам…

Така. Значи, защо ме дразнят? Защото ми пъплят, ей за това, пъплят ми гадните пешеходци, пъплят и каканижат, и поне да го правят културно, да покажат със знаци, че пресичат, те – не, тръгнали да ми минават! Абе, върви като човек, бе, върви като човек в една линия, какво си тръгнал да пресичаш, гад долна! Гад! Ще пресича! И какво ми каканижеш такъв! Тия тротоари за кой са строени? За кой, питам, са строени тротоарите, не ми мълчи!! Какво ми вървиш по улицата? И после съдията ме пита защо съм бил газил…

Как няма да газя, как няма да газя, като ги гледам как ми пъплят навсякъде из центъра! На всяко кръстовище ми каканижат! Свия наляво, хоп – пешеходец, маха ми такъв, че пресича. Ма, какво ми махаш, бе, какво ми махаш?! Да не се познаваме, че ми махаш… Пешеходна имало… Ми, като има, айде мини, мини, нали си голема работа с тия торби, мини, пък да видим после колко време ще те стържат от зебрата…

Свия надясно, претичват ми някакви деца! Вие домашни нямате ли бе, келеши, ходите да ми се напивате по дискотеките, да я шмъркате тая марихуана по градинките и после идвате тука да ми каканижете пред колата… Как нямам нерви за такива като вас, как нямам нерви!! Нали обаче съм с нова броня отпред и седя, няма как, седя, трая и ги чакам да пресекат. Ако не беше нова бронята, директно през тях, казвам ви, директно минавам с мръсна газ, като кегли ще ги разподмятам!

А пък най ги обичам тия, дето питат защо сме били паркирали по тротоарите… Ами къде да паркираме, къде да паркираме като всички пешеходци са по улицата! Няма червено, няма зелено, всичко ми ходи пред колата! А светофарите за какво са, за какво са светофарите, питам – да им се радвате на цветовете ли?

Гледаш, че е червено, какво ми пресичаш и се извиняваш, какво, аз не бързам ли, а, не бързам ли аз, пешеходец долен! И ме погледни като ти говоря, че както съм се нервирал ще избухна с шамарите направо от колата, чуваш ли какво ти казвам! И да бягаш, и да не бягаш, отвсякъде съм те стигнал! Даже и назад ще те гоня, ако трябва… Ей на, кръстя ви се тука преди всички, карал съм със сто, сто и петнайсет по отсечка назад, в смисъл мога го това, ще газя и назад, ще газя и напред, а ако малко се напъна и помисля как да стане, ще газя и настрани със завъртане, ще газя!

И така… Ей сега точно, преди има-няма няколко часа, излизам от ареста и съм решил с едни колеги шофьори да направим едно сдружение, СЗОГНГП – „Съюз за общо газене на гниди пешеходски”. Кандидатстваме в момента за едни евро-субсидии, та ще видим, но в общи линии сме отворено към обществото сдружение, така че ако се чувствате един от нас и сте съпричастни към делото и идеите ни, заповядайте, всеки партиен член за нас е от значение. Можете да ни намерите всеки работен ден от девет до пет или в ареста, или по опашките в КАТ, мерси.

Нагоре
МнениеПубликувано: 24 фев 2011 09:49 
Извън линия
Потребителски аватар

Забравил си циганите-пешеходци, които забавят ход докато преминава пред теб, за да можеш да огледаш шукар облеклото им :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 24 фев 2011 12:31 
Извън линия
Потребителски аватар

През 2012 се очаква да свърши света.. Ако искаш да оцелееш - ела в България, тук сме с 20 год. назад. ! :cheers:

Нагоре
МнениеПубликувано: 24 фев 2011 13:09 
Извън линия
Потребителски аватар

Оф, Петко, Петкоооо, от няколко дена и аз не мога ти прочета постовете. Отварям някъде, където си писал и някак автоматично виждам само картинката в подписа ти. Просто всичко текст, смисъл ми зачезва. По някое време се сещам, че за нещо гледам тука и наново трябва да се връщам да чета :lol: :lol: :lol:

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 мар 2011 22:31 
Извън линия
Потребителски аватар

Манго Енд Айше Уонтед ту Хеф сом Кеш
Манго видял шахта.
Манго Loging то шахта…
Logging…
Logging… ...
Wrong Username.
- Айше, ила тука! - Сейд Манго.
- Йес, Манго.
- Го ту Лог ин дъ Шахта.
Айше Logging to шахта.
Logging…
Logging…
Password and Username Аccepted. You Are Now Recognized.
Айше Searching Жица.
Searching…
Searching…
No Results Found!
- Манго, Folder Is Empty! - Сейд Айше.
- ОК, Айше. Next Шахта.
Logging…
Logging…
Username and Password Accepted. You Are now Recognized!
Searching Жица.
Searching…
Searching…
2 Results Found!
Please Choose:
Choice 1 - Медна Жица
Choice 2 - Телефонен кабел
- Айше… На’тсни Mед’ницата ма! - Сейд Манго.
- OK.
Transfer Starting. 3%… 24%… 55%… 80%… 99%… 100%. Downloading Complete!
- Манго… с колко дърпаш жицата, бе? - Сейд Айше.
- С Ромска Стъпка… в 2 секунди.
Айше Logging Out…
Logging Out…
ERROR…
You Are Detected From NSBOP!
- Манго, ко’ш праим сига?
- Бегай Айше…
WArNING!!! Бойко is Online!

:lol:

Нагоре
МнениеПубликувано: 01 апр 2011 09:23 
Извън линия
Потребителски аватар

Уважаеми колеги, честит Първи април!
По случай денят на шегата, си позволявам да представя на вашето внимание пълен набор от курсове по моделизъм - основни неща и практики, необходими за направата на перфектен модел. Вскякави прилики с действителни лица и събития са случайни и неумишлени.

КУРСОВЕ ПО МОДЕЛИЗЪМ

Част 1 - начинаещи:

1. Самолет, танк или кораб – кое какво е, прилики и разлики – 100 часа.
2. Как да стигнем до магазина – подробна пътна навигация в комплект с компас. Упражнения по двойки – 200 часа.
3. Как да отделим детайл, без да си отрежем пръст – практическо ръководство от доцент: Желязко Порезников.
4. Предимството на лепилото пред пирона – лекция от ст.н.с. Ковачев.
5. 7те основни цвята. Видеокурс по тяхното възрпиемане и разбиране. Ролята на разредителя и какво става ако отпием по погрешка от шишето. – домонстрация на живо в руски затвор.
6. Как се пробива дупка по-малка от 1 см – лекция от сем. Пробойникови.
7. Групова дискусия къде се намира на танка оръдието - 7 часа.
8. Зашо самолетите имат крила и каква е тяхната роля. Какво ще стане ако сложим на танка крила и има ли смисъл - 500 часа.
9. Мащабиране. Работа с прости числа - лекция от математик Правец Калкулаторов.
10. Какво се случва ако настъпим модела - нагледна демонстрация - 10 часа
11. Могат ли стендовеите самолети да летят - за и против. Групова дискусия с примери и демонтрации - 300 часа.
12. Предимствата на пилата пред нокътя - ДВД урок.
13. Видове четки и защо не става с баданарка или дунапренено мече.
14. Аерограф - тази странна машина. Начини на приложение и може ли да духаме в маркуча с уста, ако загрее копресора.

Част 2 - напреднали:

1. Как да си освободим пръста, ако го затисмнем в менгемето заедно с детайла - фотоурок.
2 . Медитация - можем ли да не псуваме ако изпуснем малък детайл на килима - курс с гуруто от индия: Брамахаджавитрдитра.
3. Светлината - този странен феномен. Опити за моделиране на тъмно и анализ на абстрактните резлултати от това.
4. Видове танкови камуфлажи - зашо не трябва всеки танк да е зелен - лекция от майор Полигонов.
5. Видове тел и става ли тя за антени. Стои ли добре 5мм тел върху танк в 1/72 - групова дискусия с нагледни примери.
6. Как се закрепва самолет в полет без държач - ескпериметниране - 1000 часа.
7. Конец и канап - прилики и разлики. - посешение на текстилна фабирка.
8. Маскиране - може ли да се прави с изолирбанд или да си купим маскировъчна лента - групово практическо занимание - 500 часа.
9. Аерогография - какво става ако сипем в резервоара пясък.
10. Асемблиране на модел - как да не псуваме, когато нещо някъде не влиза - лекция при сексолог.
11. Хартиени модели и влиянието на водата върху тях – нагледна демонстрация, 2 учебни часа.

Част 3 - майстори

1. Опит да не изпадаме в конвулсии когато жената или детето пипат модела - лекция от японския будист: НаСакото МиЯката
2. Как да съсипем 1 месец труд с недобре закрепено шише с разредител - нагледен урок от специалист ВИК.
3. Техниката суха четка - нагледна демонстрация и тренировки на сухо – 18 часа.
4. Ревю на модел – как да пишем грамотно, без да хвърляме шепа запетайки на произволни места в абзаца – граматически курс – 10 учебни часа.
5. Фотография - как да снимам модела, че да се познае какво е, и защо - интернет урок.
6. Става ли вестника за фон на модел или не - посещение на печатница 168 часа.
7. Как да качим снимка в нета без да задаваме тъпи въпроси - практическо упражнение.
8. Морфологичен и синтактичен анализ на българската народна песен: „Пречат ми мамо ръцете, пречат ми мамо и двете” – 2 астрономически часа.
9. Сюреалистични ефекти на готов модел или какво е внушението, когато снимаме модела на балкона, върху вестник, до на баба мушкатото а на заден план са бурканите с лютеница – лекция от китайския агроном: Див Се Ляк.
10. Какво да изберем за подложка – парче картон или парче дърво и новото течение в моделизма – подложка от стъкло. Плюсове и минуси.
11. Как да занесем модела на изложба, без да се налага там да го правим наново – курс по опаковане и пакетиране при инж. Палетаров. – 20 часа.
12. Как да опазим модела на изложбата от любопитни детски пръсти – карате курс при япоснкия майстор Якошиба Презръцете – 100 часа.
13. Етика и морал – как да се държим адекватно ако получим (не получим медал) – лекция при психотерапевт.

In The Game Of Thrones, you win or you die,
there is no middle ground!

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 май 2011 10:24 
Извън линия
Потребителски аватар

Тема: Колко моделиста са нужни, за да се завинти крушка?

Админ:
Малко оф топик тема, но нека се помъчим да отговорим на този фундаментален въпрос. Очаквам вашите мнения и съвети.

Специалист по всичко:
Да, наистина интересен въпрос. Аз лично първо бих се снабдил с документация по въпроса, както и с подробни чертежи на крушката.

Модератор:
Ето аз какво намерих по върпоса:
http://www.avtobiografiatanaedison/krushka.us

Диорамист:
Аз мога да скрачна крушка – малко фолио, свещ и капачка от бира – става един път!
После с пирон!

Новак:
Извинете ме за глупавия въпрос, ама това нещо, което наричате крушка, какво представлява и от къде може да се купи?

Гост:
Продавам щепсел, изгодно. Снимки – на ЛС.

Админ:
Моля да не разводнявате темата!

Новак:
Сори за дабъл поста ама, тя крушката какъв цвят е точно и как се боядисва, щото аз пробвах с мече, ма не стана?

Специалист по всичко:
Има много видове крушки, ти какво точно правиш, снимай и покажи да видим, така насляпо няма да хвърлям боб тука!

Новак:
Еми ето: http://www.zemitaqumrela snimka.com

Специалист по висчко:
Какво е това бе!? Нищо не се вижда...

Новак:
Сори, от крушката е, ‘щот още не свети!

Фотоспец:
Пробвай да снимаш на дневна светлина, и сложи някакъв фон. Ако пък снимаш със светкавица, сметни си водещото число, осветеността на зоната и светлосилата на обектива, като внимаваш и с блендата.

Новак:
Мерси за съветите. Ще снимам утре на балкона и ще покажа.

Новак:
Снимах – ето какво се получи:
http://www.ebasimamata.bg

Фотоспец:
На баба ти мушкатото е супер, ама айде сега да снимаш и модела! И махни тоя вестник работническо дело от там!

Оптимист:
Аз нищо не виждам, но иначе добре е станало. Поздравления!

Специалист:

Без нужната подготовка, няма смисъл да се започва. Препоръчвам фотоецван комплект и смолни детайли, както и предпазни ръкавици и очила! Температурата на помещението също има огромно значение, както и влажността на въздуха. Аз позлвам йонизатор и специален климатик, който котролира количеството на азот в стаята.

Новак:
А това смола какво е, и къде може да се купи?

Админ:
Към Новак: - http://www.tovaprocheteligobe.forum.bg
И това: http://www.EdisonCV.us

Новак:
Хах, ми аз живея на улица Едисон, ама магазин за крушки няма. Някой може ли да ми прати инфо плссссс.

Побойник:Към новак:
абе ти идиот ли си, или на идиот се правиш!!! Едно е крушка на монитора, другое 120000 крушки, които сам завинтих на айфеловата кула преди нова година.

Модератор:
Моля, успокойте се малко, няма нужда от изхвърляния. Всъщност не осъзнавате колко сте в страни от темата – а именно: колко моделиста са нужни да се завинти крушката!
При следващо провинение ще има наказания!

Побойник:
1!
Сори, че избухнах

Новак:
Какво 1?
1 крушка или 1 моделист?

Побойник:
....

Специалист по всичко:
Шестима: Един държи крушката, четирима въртят масата, един пази да не дойде тока!
Мухахаха – шегичка!

Админ:
Явно смислен отговор няма да получа, благодаря все пак, че се опитахте, заключвам темата!

Нагоре
МнениеПубликувано: 20 юни 2011 17:35 
Извън линия
Потребителски аватар

Oт форума на АСЕ: "холодильник вообще полезная весчь – пластик, компрессор, а при жизни его – пиво, колбаса ... "

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 26 юни 2011 00:38 
Извън линия
Потребителски аватар

Ето това ме съсипа от смях!
http://www.youtube.com/watch?v=JFf3uazy ... dded#at=97

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 юни 2011 20:29 
Извън линия

:D

http://www.blitz.bg/news/article/111873

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 юли 2011 12:37 
Извън линия
Потребителски аватар

Страхотен филм!!! Награден с няколко приза Оскар, много помага за нашето хоби, особено когато килименото чудовище е изяло поредната част от модела...
http://www.youtube.com/watch?v=Lmp8AKyN ... re=related

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 юли 2011 20:12 
Извън линия
Потребителски аватар

Какво ще кажете за това:

http://www.youtube.com/watch?v=yRXOGoJg ... ure=fvwrel

Модел (мисля, че е М47) тегли джип :D

Нагоре
МнениеПубликувано: 20 сеп 2011 18:39 
Извън линия
Потребителски аватар

Регистриран разговор между испанци и американци на честота ххх -„Извънредни
ситуации на море” на навигационния канал 106 в пролива Финистер (Галиция)
16.10.1997 г.
Испанци: (смущения) ... Говори А-853, моля завийте 15 градуса на юг за
избягване на сблъсък с нас. Вие се движите точно към нас, разстояние 25 мили.
Американци: (на фона на смущения) ... Съветваме ви да завиете 15 градуса на
север, за да избегнете сблъсък с нас.
Испанци: Отрицателен отговор. Повтарям, завийте 15 градуса на юг за избягване
на сблъсъка.
Американци: (друг глас) С вас разговаря командирът на кораб на Съединените
Американски Щати. Завийте 15 градуса на север за избягване на сблъсъка.
Испанци: Не смятаме предложението ви нито за възможно, нито за адекватно,
съветваме ви да завиете 15 градуса на юг за да не се блъснете в нас.
Американци: (с повишен тон) С ВАС РАЗГОВАРЯ КАПИТАН РИЧАРД ДЖЕЙМС ХОВАРД,
КОМАНДИР НА САМОЛЕТОНОСАЧА USS LINCOLN, ОТ ВОЕННОМОРСКИЯ ФЛОТ НА СЪЕДИНЕНИТЕ
АМЕРИКАНСКИ ЩАТИ, ВТОРИЯТ ПО ГОЛЕМИНА КОРАБ НА АМЕРИКАНСКИЯ ФЛОТ. СЪПРОВОЖДАТ
МЕ 2 КРАЙЦЕРА, 6 ЕСКАДРЕНИ МИНОНОСЕЦА, 4 ПОДВОДНИЦИ И СНАБДИТЕЛНИТЕ КОРАБИ.
АЗ НЕ ВИ СЪВЕТВАМ, А ВИ ЗАПОВЯДВАМ ДА ИЗМЕНИТЕ КУРСА СИ 15 ГРАДУСА НА СЕВЕР.
В ПРОТИВЕН СЛУЧАЙ ЩЕ БЪДЕМ ПРИНУДЕНИ ДА ВЗЕМЕМ НЕОБХОДИМИТЕ МЕРКИ ЗА
ОСИГУРЯВАНЕ НА БЕЗОПАСТНОСТТА НА НАШИЯ КОРАБ. МОЛЯ ВИ, ВЕДНАГА СЕ РАЗКАРАЙТЕ
ОТ КУРСА НИ!!!
Испанци: С вас говори Хуан Мануел Салас Алкантара. Ние сме двама. Съпровождат
ни кучето, вечерята, 2 бутилки бира и канарче, което сега спи. Подкрепят ни
радиостанция „Cadena Dial de La Coruna” и канал 106 „Извънредни ситуации на
море”. Не се каним да завиваме наникъде, като се има предвид, че се намираме
на сушата и се явяваме фар А-853 на пролива Финистер, на галицийския бряг на
Испания. Нямаме никаква представа на кое място по големина сме сред
испанските фарове. Можете да предприемете всички шибани мерки, които считате
за необходими и да направите, каквото си искате за осигуряване на
безопасността на ш... ния си кораб, който ще стане на трески на скалите.
Затова още веднъж настоятелно ви препоръчваме да направите най-смисленото: да
промените курса си с 15 градуса на юг за избягване на сблъсъка.
Американци: ОК, прието, благодаря.

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 окт 2011 14:04 
Извън линия
Потребителски аватар

Световен конгрес по медицина. На едно място са събрани светила от цял свят.

Става американеца да прави изявление:
- Уважаеми колеги, нашия институт в продължение на дългогодишни изследвания, открихме най-после лекарство против спина - ето го - плес едно шишенце!
Бурни аплодисменти!

Става французина:
- Ние пък в нашия институт, 16 години се мъчим вече, и накрая открихме лекарство против рака - ей го е - плес едно хапче!
Залата на крака!

Става германеца:
- Уважаеми колеги , ще започна малко нестандартно и ще ви попитам - така като ме гледате, колко години ми давате?
Гласове от залата:
30; 35; 32; 25

Нмеца се смее добродушно и казва:
- Хаха - колеги, аз всъщност съм на 55 години, но в нашия институт открихме е тва хапче, което след орално приложение, подмладява пациента с 50%!

Тишина в залата!
Провикване на българския делегат:

- Ми да беше пийнал още едно да се върнеш на майка си у п....та!!!

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 ное 2011 10:47 
Извън линия
Потребителски аватар

Уважаеми колеги,
Представям на вниманието ви един писан от мен тест, чрез който можете да определите до каква степен хобито е намесено в живота ви. Всякаква прилика с действителни лица и събития да се счита за случайна и не нарочна - демек - ако някой разпознае себе си, да не ми реве после, че е обиден.
Теста е отвоерен за дописване, ако на някой му хрумне нещо.
Приятно четене

Моделист ли си или не?

1. Сутрин като се събудиш:

А. Опипом търсиш модела, с идеята да дозалепиш някое парче, защото си сънувал как точно се прави.
Б. Ставаш, оглеждаш се, и с модела в ръка тичаш при жената да покажеш какво си правил до 3.00 сутринта. Тя обаче казва само – „да много хубаво” и ти кисел отиваш да пикаеш.
В. Тоалетна, кафеварка, кафе, прозявка.
Г. Отваряш очи и не знаеш къде си, тъй като през нощта е имало лек трус и си затрупан с кутий ненапреавени модели.
Д. Сутрин спя бе! Аз цела нощ пих и бих! Кво събуждане кви 5 лева. Преди 17.30 не ме търсете!
Е. Правиш save, пускаш нещо да се тегли от замунда и лягаш.
Ж. Събирам всички карти от масата плюс зарчетата от пода. Като ги настъпиш бос е гадно.
З. Завивам с одеалото партньора ми, че през нощта се е отвил милия...
И. Ами вчера струговах бизан мачта та трябваше да мета стърготините.
K. Ами каквото кажеш това ще направя! Закуска, кафенце – всичко!

2. Влизаш в магазин за модели:

А. Моментално фиксираш нов модел, който търсиш от много време и го отнасяш като цунами японско крайбрежие.
Б. Виждаш въпросния модел и започваш да обмисляш какво да кажеш на жената като те пита от къде си взел пари за поредната играчка.
В. Кутия, плик, пари в брой, касов бон, мерси, довиждане.
Г. Отваряш вратата, влизаш с бодра стъпка и пачка пари в ръка. Накупуваш 20на модела и гордо се запътваш към изхода, будейки завист у запознатите с материала.
Д. Къв тоя магазин за самоуетчета уе? И танкчитъ! Я! Пич, кви кинти е онуй танкче? – 25 лв? – ти полуде ли бе! Тва са 2 шишета водака уа! Я си го наври тоз танк в ***!
Е. Извинете слушалки с микрофон за скайп продавате ли?
Ж. Влизаш и питаш продавача дали има пулове за табла, че твоите са изтрити.
З. Извинете случайно да имате презервативи? Не? О... ама еххх ама и аз съм един (една) – еми че те не ми и трябват – хиххихи (в шепа)
И. Аз пари за модел не давам. Всичко си правя сам по чертежи. По-добре да си купя нов щрайхмус.
К. Всеки ден. Продавача е мой гуру и ментор. Обменяме идеи и си говрим за моделизъм. Тези часове прекарани там за мен са безценни. Имам толкова много да уча.

3. За колко време правите модел:

А. Аз съм като машина човече, 3-4 дена макс! Няма умора при мене. Няма време – двай следващия!
Б. Ами то зависи да ти кажа, щот нали жената такова на пазар, после детето и не остава много време нали, но около месец –два , де да знам и аз точно.
В. Скалпел, клещи, пила, лепило, боя, лак, декали – готово! Следващия!
Г. Ами аз имам започнати 24 модела, от които 12 недовършени и 5 в средна фаза. Шепнешком: и 1200 на склад!
Д. Миии за колко моа да оправя модел ли? Ми колко – ба ли го – час два – ше и спукам сливата! Каде го тоя модел? Казвах бързо да не те отпоря!
Е. Ами аз еди път правих модел на ниво на Counter strike ама не ми стана много добре – имаше бъгове тука там и ме убиваха през стените – нечовешко просто и немам нерви...
Ж. Модел ли? Какъв модел? Аз пинизите на блъфа няма да те светкам сега, да не съм луд бе! Аре без кос от тука!
З. Колко време ли? Ооо ама то много зависи. Мога цяла нощ бейби. Искаш ли да пробваш?
И. Приятелю, един кораб се прави с години – изисква се труд, постоянство и много техбическа грамотност. Не мога да кажа точно а и не е важно.
К. За колкото кажете за толкова ще го направя.

4. Четка или аерограф?

А. Четка, имате пред вид баданарка нали? Щото аз с това боядисввам – става много бързо! По-големи площи ги минавам направо с мече – става супер! А какво е аерограф?
Б. Ами четка засега, щото аерографа си е цифра нали разбирате и после ще трябва да давам обяснения на жената за какво точно съм дал 500 лв, при условие, че става и с четка.
В. Копресор, налягане, дюза, пръскаме, декали, финиш, лак. Четка за дреболиите.
Г. Аз имам около 45 вида четки с различна твърдост и дебелина на косъма, както и 4 аерографа с различен диаметър на дюзата. Големи площи пръскам с голяма дюза и обратното. Имам и 3 компресора ама единия нещо много шуми и мисля да го продавам. Интересува ли ви?
Д. Аве кво ме питаш тука ве, нали нещо за мадами си говорехме, модели ала-бала? Ква четка? А тва аеро-нещо си кво е? – лубрикант?
Е. Един път играх един симулатор – аеро-нещо си – за тва ли иде реч? Тъпичко беше, 1 час не можах да излетя от пистата въпреки че барах всички настройки, накрая я изтрих джитаката.
Ж. Имах един френд се опитваше да маркира картите с четка ма го фанаха и много го биха. А с аерограф по-добре ли става?
З. Ами с четка се гримирам, пък и вие с тези въпроси сега. С аерограф не съм пробвал – как мислите дали става добре?
И. Моля? Аз не използвам бои. Подбирам си подходящата по цвят дървесина, защото така трябва!
К. Ами и двете – всъшност което предпочитате Вие. За мен не е проблем.

5. Състарявате ли модела или не?

А. Това какво е? Как така да остарее модела? При мене нищо не отлежава. Гледаме напред!
Б. Ами чувал съм за такава техника да, интересно. А вчера жената като взе че си купи една чанта за 150 лв, остарях с една година човече...
В. Патинатор, суха четка, ръст, дъст, кал, течове, чипинг, тунинг, мапинг и финишинг.
Г. Естествено че състарявам. Аз не правя играчки, аз правя модели! Имам цял шкаф с патинатори, прахчета, маслени бои и какво ли още не. Сега точно се чудя как да имитирам кръв, шото правя ударен от снаряд танк. Нищо не ми харесва и мисля да си резна пръста със скалпела – все пак кръвта си е кръв нали така.
Д. Кой е дърт ве, аз ли ве? Ела тука да видиш кой е дърт, педал смачкан!
Е. Аааа старите класики са си стари класики – няма спор, тва куейк, диабло, старкрафт – няма такава емоция мен, няма! Сега кво има? – шаренийки, глупости. Твърдо „за” старите заглавия!
Ж. Имам една стара рулетка у нас – аре мини да ти опукам стотинките.
З. Ух пази боже! Аз ходя редовно на козметик – там процедурки туй-онуй знаете как е. Сутрин като стана не мога да се гледам, ама това само на вас го казвам, че ми харесвате. ;)
И. Какво значи това? Ако питате дали има стари модели – имам да.
К. Моите плахи опити в тази материя бледнеят пред работата на моите колеги, на която аз искрено се възхищавам.

6. Какво правите ако изпуснете модела на пода?

А. Почвам нов!
Б. Псувам! После събирам дребните чаркове да не ги настъпи жената.
В. Пила, лепило, шкурене, полиране.
Г. В моето ателие пода е от специален вид дунапрен, който абсорбира удара при евентуално изпускане, така че просто се навеждам и го вдигам.
Д. Ко? Аааа на пода – на пода бива. Яко си е на пода брат, разбираш ги нещата! Веднъж така с една на пода нали на паркета, после имаше синки по коленцата ма нищо.
Е. На пода си държа кашон с кроасани, че кат се заседя пред компа нали понекога нема време за ядене. С едната ръка ям, с другата каше в храстите и трепя със снайпера.
Ж. Ми слагам картите на масата и ги затискам с ръка да не ги гледат хиените, че те само тва чакат. После много бързо се навеждам и го вдигам – чакай малко – кво рече че съм изпуснал?
З. О да, обичам на пода. Ама така на по-мекичко да е нали разбирате хахаха. Ах че палавник сте!
И. Как така да го изпусна, че аз да не го държа в ръка? Веднъж ми падна само бом-брам стенгата върху квартердека, щото ми се скъса щаг в следствие на което се разпра кливера, но това е бял кахър. Оправих го за има-няма 2 месеца.
К. Обаждам се на съседа от долу да му се извиня за шума.

7. Какво искате да ви подарят за рожденния ден?

А. Ами харесал съм си 10на модела в магазина – ама с кви кинти разполагаме?
Б. Ами на жената ше подаря едно пасаторче, че отдавна го заглежда в техномаркета. За мене ако може една ролка маскировъчно тиксо, ако може на Тамя.
В. Модел!
Г. Аз искам стъклен шкаф, който да може да се вакуумира за да си държа моделите вътре.
Д. Ко искам ли – искам едно BMW – 5ца пичеловка, черно, ма наточено със спойлер и деветнайски джанти. Кат мина пред Червило, да ме налазят пичките кат мухи лайно.
Е. Ми нова видеокарта, че Диабло тройката ше иска мноо ресурс а аз обичам да играя на фул детайли иначе си е полюция.
Ж. Билет до Лас Вегас и некой лев за джобни. Ще ги върна, обешавам!
З. Амииии... ама такова нещо питали се сега пък и Вие! Как може! Влезте в секс шопа и ми изберете нещичко.
И. Казах Ви вече по-нагоре мисля – нов щрайхмус ми трябва.
К. Ооо нишо не искам, по-добре аз да Ви подаря нещо.

8. Използватели предпазни средства по време на работа?

А. От какво да се пазя човече, аз докато си сложа ръкавици, очила и т.н. ше ми изсъхне боята бе! Давай следващия, айде че няма време.
Б. Ммм еее, хехе ама и вие какви въпроси ми задавате, карате ме да се срамувам. Еми не, не ползвам аз нали такова с жената – женени сме нали така.
В. Не.
Г. Винаги. Не почвам работа без: ръкавици, очила, маска за носа и устата, каска с фенерче, работно облекло и гумени ботуши до коленете. С химикалите, които ползвам шега не бива.
Д. Ко питаш? Дали си турям капут ли ве? Ми турям си, ма когат съм пиян понекога забраам деба – проблем! Аедин път ми се скъса деба – не знам как ги праат тез капути ма голема излагация стана копеле, оная после се ми два часа.
Е. О да, имам фул боди армор енчантнат на +4, щит, ризница, и каска на +5. За малко да ми фейлне енчанта ма имах късмет. Ся голем кеф – бият ме ма нищо не усещам.
Ж. Естествено. Винаги си връзвам гащите с некое асо в ръкава. Ма тва между нас да си остане. Освен това винаги ме чака такси със запален двигател пред входа –нали – сещаш се ;)
З. Аз на този въпрос вече отговорих май сладур. Ако искап да ти кажа какви други средства позлвам промени въпросчето малко.
И. Налага се. Не е приятно да ти влезе стружка в окото. Все пак струга прави 10000 оборота – не е шега тва.
К. Да, изолирам стаята звуково за да не преча на съседите.

9. Какво мислите за моделите на другите моделисти?

А. Немам време аз да глеадам други модели. Достатъчно ми са моите на главата. Имам само две очи все пак.
Б. Аз чуждо не гледам, женен съм, не разбра ли за целия тест бе!
В. Успех! Браво! Повечето – пълна скръб.
Г. Ами многоо добре е че има колеги- конкуренция нали трябва да има. Но 99% от техните модели е добре да се почнат наново.
Д. Чуждо а? Охааа – не подбирам! Нема младо, нема старо – сичко рутим. Има ли дупка, ръгам и не мислим.
Е. Кво ме питате за разни ламета бе. Хедшот им праа със скок от 100 метра, кво да мисля ебати. Аре че ме убиха зарад тебе!
Ж. Ооо мой човек, ако знаеш кви факири има... гол ше те съблече два пъти. Слушай мене ;)
З. Еееххх ако можех да поема всичките им... модели (хихихи в шепа)
И. Повечето не четат и не гледат чертежи. А без чертежи модел няма!
К. Невероятни са. Аз никога няма да мога да достигна такова ниво. Няма да визирам имена, за да запазя анонимността на теста, но като цяло РЕСПЕКТ х 2!

10 Последен въпрос – имате ли участия на изложби и какви са те?

А. Много ясно! На всяка изложба нося по трийсетина модела, все некой ще вземе медалче. Количествените натрупвание, водят до качествени изменения!
Б. Да, ходихме с жената на изложбата на цветя в НДК – нали за нея питате?
В. Златен медал, напреднали, авиация, всички мащаби!
Г. Някой ден. След година-две, като завърша модела, тогава ще мисля за медали.
Д. Кво толко се излагам бе а? Каде се изложих точно че не видех? Аре да седнеме на по литър гроздова да видиш кой се излага, келеш!
Е. Оо да – ходих на панаира и си харесах ебати компа, ма ся нема кинти...
Ж. Да бе един път бях на турнир по покер. Само ламета се беха сабрали там – увъртех ги у блъфове и накрая ме изгониха, щото дойде некъв и вика че съм бил мошеник. Аз го питах къде вижда мошпеник, а той ми каза че това дето виждам да лети към мене е юмрук и така си тръгнах...
З. Оо да, бях миналата година на парада – знаете нали кой точно. Беше супер гот – изкарахме си прекрасно и се запознах с изящни хора. Добре че не ме уцелиха с онова шише нали разбирате – мина съвсем близо до мен – простаци!
И. Оо вече не ги помня колко са. Последния път ме прецакаха обаче – найлинга ми бил немащабен и понеже бях сложил златни орнаметни по кърмата ме дисквалифицираха – не можело. Мафия! Без пари модел не се прави!
К. Имам едно скромно участие и благодаря на всички (следва списък от 123 имена) които бяха така любезни да ме напътстват.

Резултати:

Повече А:
Човече ти си ненормален! Честно! Бързата работа нали знаеш? Дай по-леко. Никой не те гони а и да те подгони няма шанс. Ти си изтребител просто!

Повече Б:
Оставяй моделите и бегай да простреш прането, че жена ти се прибира! Бързо!

Повече В:
Ти си моделист! Чиста проба! Браво! Но живота не е само моделизъм!

Повече Г:
Маниите са лошо нещо да знаеш! Сметни само колко си намалил квадратурата на апартамента с толкова кутии.

Повече Д:
Пич, такива като тебе трябва да ги стрелят още в утробата бе! Ай бегай от тука!

Повече: Е
Мен, аре довечера да заформиме една мрежичка да те поцепа на Counter strike! А на диаблото кой левъл стана?

Повече Ж:
Абе цветна кента бие ли кент-флош манке или не?

Повече З:
Ей! Педераст прокажен! От къде се набута и ти тука бе! Ей аман от педали в тая държава!

Повече И:
Дванайсет души в ковчега на мъртвеца, Йо-хо-хоооо и бутилка ром. Ма аз не пия ром, значи – йо-хо-хоооо и бутилка бърбън – става ли така?
Ай наздраве!

Повече К:
Я бегай да ми земеш едни цигари и кафе. На ти 2 лв и да ми върнеш ресто. Аре друм!

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 338 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 523 Следваща

Всички времена са UTC+03:00