Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 21 яну 2021 13:16

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 20 дек 2020 19:14 
Извън линия
Потребителски аватар

:king:

Отдава ми се възможност да отворя тази тема и да направим ретроспекция на изминаваща, 2020 година.

Каква беше тя за мен, в направление - моделизъм. В общи линии, така: 3 модела, 3 участия, 3 медала, 4 грамоти. ;)
Започвам с това, което реално е свършено през настоящата година:

№ 1 за годината:
Ан-2 български ВВС
Ревю, тук: viewtopic.php?f=16&t=6836
Също и тук: https://www.dishmodels.ru/gshow.htm?p=18656

Прикачен файл:
3_all.jpg
3_all.jpg [ 129.98 KиБ | Видяна 81 пъти ]

Този модел взе участие, в приятелска изложба, без конкурсен характер: Мини МАКС. Дороги победы - 2020, за което получи грамота. :) За съжаление, обаче, поради това си участие, журито на сайта, не позволява участие на същият модел, в съзтезателната изложба. В края и началото на 20/21-година. Ще го преживея :D

№ 2 за годината:
Oshkosh M-ATV M1240 MRAP
Ревю, тук: viewtopic.php?f=22&t=7395
Също и тук: https://www.dishmodels.ru/gshow.htm?p=18976

Прикачен файл:
C-detail.jpg
C-detail.jpg [ 407.05 KиБ | Видяна 81 пъти ]

Този модел стана един, от май любимите, в колекцията ми, които някога съм правил. Заедно с други, по-стари: Опел Блиц 3т. D.A.K. и полу-верижният, камион FAMO, от Източният фронт, и Страйкър на Академи. Всички от тях могат да бъдат видени във форума.
Някак от самосебе си, се получи доста добре, също и с факта, че ми беше страшно интересен и като машина и т.н. :)

През годината, модела взе две участия: в изложбата на Манта Модел Клуб, във Велико Търново и в съзтезателната изложба на полски моделити, в гр. Битон, Полша. Където изжложбата също има дългогодишна традиция, таз годишното й провеждане, десето, мисля подред, беше онлайн. Което позволи на още хора от, цял свят да представят модели. Разглеждайки галерията на участниците и наградените - мога да кажа, че има изключителни неща. :shock:

Та, така де. Модела взе два медал и две грамоти. ;) Като Бълария светна на картата на поляците, тъй като при провеждането, беше публикувана карта на участниците.

№ 3 за годината:
Boeing F/A-18E Super Hornet
Ревю, тук: viewtopic.php?f=18&t=7445
Също и тук: https://www.dishmodels.ru/gshow.htm?p=19133

Прикачен файл:
8.JPG
8.JPG [ 279.13 KиБ | Видяна 81 пъти ]

Този модел не е участвал никъде. :D И ми е малко безралично дали ще участва или ще взема някакви награди. Той е най-вече за едно приятно развлечение и едно, много приятно попълнение на колекцията ми. Хубаво стоящ във витрината. Един малък флотски симпатяга.

В началото на годината, още един мой модел беше награден, това е този японски танк: viewtopic.php?f=22&t=6297
Наградата дойде доста изненадващо от Dishmodels.ru, където модела взе 3-то място в категорията си. След това и грамота, и виртуален медал. Предвид начина на провеждане на конкурса на руснаците и неговото времево протичане. Модели, качени през 2019, приключват участието си, през следващата година.

WIP
През тази година започнах и още един модел. Това е F-16A, на белгийските ВВС, макар и да имам напредък по сглобяването, по една или друга причина. По-скоро поради липсва на време - нямам снимки, от изработката, поне все още нямам. Което не ми е позволило и да си обноява темата, тук във форума.

Какво следва:
Плановете, живот и здраве, за новата 2021г. са следните:
- да завърша въпросният F-16A, споменат и започнат, по-назад.
- участие в клубната диорама на Манта Модел Клуб, с вертолет, в мащаб 1/72 - Bell AH-1 / AB-47
- разполагам с един Hawker Typhoon, 1/72, Airfix, който като кит не е лош. Планът ми е да започна и завърша и него, през новата година.
- за други модели - ако има време ...

:thumleft:

Хубави празници! :)

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 1 мнение ] 

Всички времена са UTC+02:00