Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 14 дек 2017 00:17

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 17 сеп 2010 18:14 
Извън линия
Потребителски аватар

Гледам pgp000, прави ревю на някои инструменти, викам и аз да направя ревю на моя аерограф. На някой може да му е полезно. Вече е ползван, не е чисто нов, но е и така става.

Дюзата му е 0.3, модела е DH-103, двойно-действащ. Хромиран е. Друго не знам какво да каза за него. На мене ми върши перфектна работа. Чисти се лесно, свикнал съм да го разглобявам и сглобявам. Харесва ми как боядисва. Закупен е от лъкимоделс за $39.90, супер тънкажно, при положение, че тука са по 150лв., тогава и долара беше евтин и ми излезе около 45лв. Сега вече са доста по-скъпи.

Прикачен файл:
PICT0032.JPG
PICT0032.JPG [ 82.33 KиБ | Видяна 3259 пъти ]

Прикачен файл:
PICT0033.jpg
PICT0033.jpg [ 86.14 KиБ | Видяна 3259 пъти ]

Прикачен файл:
PICT0034.jpg
PICT0034.jpg [ 102.73 KиБ | Видяна 3259 пъти ]

Прикачен файл:
PICT0036.jpg
PICT0036.jpg [ 175.69 KиБ | Видяна 3259 пъти ]

Прикачен файл:
PICT0037.jpg
PICT0037.jpg [ 111.11 KиБ | Видяна 3259 пъти ]

Последна промяна от Иво на 08 фев 2011 13:33, променено общо 2 пъти.

Нагоре
 Заглавие: Iwata HP-B
МнениеПубликувано: 07 фев 2011 13:53 
Извън линия
Потребителски аватар

Интернет е пълен с обзори на аерографи, сравнителни тестове и т.н. и то от признати майстори в боядисването. Но лично на мен ми доставя голямо удоволствие да прочета преките впечатления на колеги, които познавам от форума или лично. А и мога да задам интересуващите ме въпроси. Затова с уговорката че показанто нататък ще е само споделяне на личен опит без претенции да е вярно и изчерпателно, показвам единият от аерографите си (от общо два ;) ) С другия работя сравнително рядко, него също ще покажа, но когато го изровя от пепелта :)

Iwata HP-B

Техническите параметри могат да бъдат намерени навсякъде из мрежата. Най-важните за мен са че е двойно действащ и с дюза 0,2мм.

От къде е:
Поради проблеми с другият ми аерограф (китайски) тръгнах из e-bay да търся нещо марково на прилична цена. Предпочитах или Iwata, или H&S - просто бях чувал много хубави думи и за двете марки, без да имам преки впечатления. Попаднах на това:

Изображение

Изображение

Беше на безбожно ниска стартова цена и с малко наддаване успях да го взема за $57. В магазините цената беше четири пъти по-висока. Особеното беше че е ползван, което може и нищо да не значи, но можеше и да е за боклука. Но продавача беше с много висок рейтинг и това ме накара да го купя.

Изображение

Пристигна в отлично състояние, разбира се веднага беше пробван за дефекти и се оказа че покупката си е струвала.

Общият вид на машинката:
Изображение

За контрол на въздуха и боята както в повечето двойнодействащи аерографи се използва един спусък - при натискане пуска въдух, движението назад отваря дюзата за повече боя.

Изображение

Казанчето за боята е едно, горноразположено (гравитационно подаване), несменяемо. Понеже дюзата е малка, казанчето също е от най-малките (1.8 ml мисля). Това че не се сваля за мен е недостатък. Първо не може да бъде поставено по-голямо, ако се наложи и второ така се чисти по-трудно обема под него (самото казанче се чисти лесно)
.
Изображение

Входа за въздух е резба 1/8, която е сравнително стандартна и за нея се намират много преходници и бързи връзки, когато това се налага. Няма клапан за фин контрол на налягането и регулирането става само откъм компресора.

Изображение

Соплото се сътои от дюза, калпаче на дюзата и предпазител/разпръсквач със строго конусовидна форма.

Изображение

"Опашката" е силно опростена. Няма ограничител на хода на иглата, както и отвор за гайката, която я стяга. Това изисква да се подхожда внимателно към силата приложена от палеца :)

Изображение

Вътрешностите съм снимал в процеса на сглобяване след поредното чистене.
Две думи за чистенето (всъщност тук се надявам и на съвети и забележки, ако нещо не правя правилно). В разни обзори съм чел, че има аерографи (някои модели на H&S например) за които като компромис е достатъчно да изпръскаш едно казанче с клийнър за да се изчисти всичко, вкл. дюза, канали и т.н. Е, Iwata не е сред тях. Независимо колко очистител съм изпръскал след разглобяване вътре всичко е прилично мръсно. Особено след акрил. Затова след всяко боядисване (дори и за 5 секунди) следва пълно разглобяване и почистване (около 15 минути). Ужасен коефициент :twisted:

Ей това остава след едно нормално разглобяване. Разбира се има още какво да се разглоби - няколко гайки които закрепват уплътненията и клапаните, тях също периодично разглобявам, но може би веднъж месечно.

Изображение

"Носа" изглежда така - вътрешна резба за дюзата, от там минава и иглата. Външна резба за калпачето, от там пък минава въздуха. Има разни инструменти за чистенето на тези отверстия - едни червейчета :) , но те за жалост не влизат тук. Затова ползвам четка 0 с дъъълъг косъм. Бъркам отвън и отвътре през целия канал. В една друга тема pgp000 беше споменал и за канала от казанчето назад към опашката. Е те на този аерограф в него не мога да бръкна с нищо. Толкова е тесен (колкото иглата) и под такъв ъгъл разположен че с какво ли не съм се мъчил - не е чистен откак е аерограф :)

Изображение

Самата игла. В повечето случаи просто я почиствам с чистител. Веднъж на няколко чистения я полирам с кубче за полиране на нокти.

Изображение

Иглата вкарвам през носа. От там я и изкарвам. Виждал съм някои да практикуват обратното - през задната част. Но така мисля че ще се наслои мръсотия върху уплътнението.

Изображение

Назад изкарвам иглата на безопасно разстояние - да не стърчи отпред, за да не я повредя при завиването на дюзата.

Изображение

Самата дюза е на винт. Няма никакви гумени уплътнения. Когато беше по-нов върху част от резбата имаше нанесена някаква химия, предполагам за по-добро уплънение, но тя си замина след първото чистене с ацетон :D Но и без нея нямам никакви проблеми с подливане или бълбукане.

Изображение

Дюзата се стяга с помощта на ключе. Не прилагам никакъв натиск, просто да се обере.

Изображение

Капачето на дюзата, в което става смесването.

Изображение

И тук за разлика от китайските копия липсва каквото и да е гумено уплътнение.

Изображение

След завиване на калпачето и препазителя с лек натиск позиционирам иглата и я стягам с гайката.
Изображение

Не съм дорасъл да показвам реални резултати от употребата му. Ще споделя накратко впечатления, базирани най-вече на сравнение с китайския му събрат.

:study: Може би заради малката дюза - имам големи проблеми при продължително пръскане с акрил. Бързо се наслоява по иглата и след кратко време всичко се спича. Обичайните номера с почистване отпред на дюзата не работят. Може проблема да се дължи и на износена игла, не знам.
:study: Прекрасно работи с Алклад. Независимо от малката дюза нанася го много равномерно и на малко ръце.
:study: Много добра работа с емайли. Никога не съм имал проблеми с такива бои с изключение на 35 градуса през лятото :D
:study: И може да звучи изненадващо и нелогично, но отлична работа при грундиране. Китаеца ми е 0,3мм, но предпоитам да грундирам с Iwata. Както Mr.Surfacer, така и Алкладския грунд.
:study: Леки проблеми с Пронто и Фючър. Ама много бързо засъхва вътре и много трудно го чистя.
:study: Много чувствителен спусък (поне за мен). И както няма ограничител на хода - тънките работи за които всъщност е предназначен все още не ми се отдават.

И като пожелание - ще ми се да видя и вашите аерографи. Колкото повече-толкова повече. Персонална молба към Mozart за едно такова обзорче, че ми се ще следващият да е като неговия (всъщност само неговия знам какъв е :lol: ).

Нагоре
 Заглавие: Re: Iwata HP-B
МнениеПубликувано: 04 мар 2011 10:26 
Извън линия
Потребителски аватар

Цитат:
С другия работя сравнително рядко, него също ще покажа, но когато го изровя от пепелта :)

SprayMaster AS0206 Производство Китай.

Техническите параметри (извадка от сайта на търговеца):
AS0206 има следните характеристики:
- Двойно действащ
- Вътрешно смесване
- Въздушен спусък/ Контрол на струята боя
- Гравитационно подаване
- 0,3 мм дюза
- Устойчива тефлонова игла
- Работно налягане: 15- 50 PSI
- Три гравитационни казанчета от 2 мл., 5 мл. И 14 мл.
- Гаранция 6 месеца

От къде е:Eurographs
Цена: 162 лв ноември 2009г

Изображение

Изображение

Доколкото разбрах четейки из форумите този тип китайчета е опит за клониране на моделите Iwata с "подобрения" :) Затова доста неща си приличат на външен вид.
Общият вид на машинката:
Изображение

За контрол на въздуха и боята се използва един спусък - при натискане пуска въдух, движението назад отваря дюзата за повече боя.

Казанчето за боята е горноразположено (гравитационно подаване), като може да се ползва едно от трите резервоарчета. Най-малкото е без капаче, двете по-големи са с капачета които стоят доста здраво, но не създават проблеми при отварянето, дори и ако са пълни. Сменяемостта води и до следващото предимство - лесно почистване както на самото казанче, така и резервоарчето, което е пред самата игла в тялото на аерографа.

Входа за въздух е резба 1/8, която е сравнително стандартна и за нея се намират много преходници и бързи връзки, когато това се налага.

Изображение

Има клапан за фин контрол на налягането. Не знам дали поради моята неопитност или е конструктивна особеност, но когато отворя клапана докрай и регулирам налягането откъм компресора примерно 15-20 psi - нищо не става. В смисъл че налягането е крайно недостатъчно и аерографа плюе и прекъсва. Затова процедирам малко левашки - налагането на компресора на максимум (4 атмосфери :mrgreen: ) и регулирам на око от MAC.

Изображение

Соплото се сътои от дюза, калпаче на дюзата и предпазител/разпръсквач със строго конусовидна форма.

Изображение

"Опашката" е с екстри. Има ограничител на хода на иглата, но няма отвор за гайката, която я стяга. Удобна функция, най-вече за по-прецизна работа. Аз обикновено я ползвам когато правя "опушвания" за да мога да нанасяам тънки полупрозрачни слоеве. Сигурно има и други приложения ;)

Изображение

Вътрешностите съм снимал в процеса на сглобяване след поредното чистене. Процесът при мен не се различава от този при Iwata-та.

Ей това остава след едно нормално разглобяване.

Изображение

"Носа" изглежда така - вътрешна резба за дюзата, от там минава и иглата. Външна резба за калпачето, от там пък минава въздуха.

Изображение

Самата игла. В повечето случаи просто я почиствам с чистител. Веднъж на няколко чистения я полирам с кубче за полиране на нокти.

Изображение

Самата дюза е на винт.
DAIKATANA написа:
Като всеки уважаващ себе си китайски аерограф,моя има гумени уплътнения навсякъде.... :lol:

Разбира се и тук е пълно с гумени уплътнения, които или се разлагат, или се накъсват, или се губят :twisted: Имаше период когато месец и нещо си правех уплътнения от силикон за всяко пръскане, защото вносителя не може да достави оригинални, а точно с такива размери не открих никъде. Това е една от причините да не го ползвам много-много. Особено пък с нещо различно от акрил.

Изображение

Задължителното гумено уплътнение.

Изображение

Изображение

Изображение

И да не забравя поредното гумено уплътнение :D

Изображение

:study: Съвсем накратко за финал - в началото ми вършеше работа. След това всички дребни кусурчета почнаха да ме изнервят. Може би защото го сравнявам с японеца. И затова сега го ползвам крайно рядко. Все пак с акрил с него се работи малко по-добре, заради по-голямата му дюза. Но...търся му заместител с дюза 0,4. Насочил съм се към H&S 2 in 1. Ако някой работи с такъв ще се радвам да го покаже тук.

Нагоре
МнениеПубликувано: 30 мар 2011 23:15 
Извън линия

Veda WD-134E

Преди около месец и половина най-сетне реших да си купя аерограф и след толкова много обстрелване с въпроси от моя страна в тема "аерографи" , реших да послушам съвета на колегите CANSO и KONGO79 и си купих този:

Прикачен файл:
P3300166.JPG
P3300166.JPG [ 110.14 KиБ | Видяна 2965 пъти ]

Аерографа е двоино-действащ с дюза 0.3 мм и странично подаване с 3 метров маркуч аванта :D . Също така си взех един МАС Air contol и редуцир вентил с влагоуловител, тъй като ще ползван голям бутален компресор.Закупен е от Ebay чрез посредник за пазаруване от Ebay - http://www.eshopassistant.com. Препоръчвам го на всеки , който не му се занимава със следене на търгове, Pay pal и т.н. Маркуча от единия край е 1/4 а от дригия е 1/8.

Прикачен файл:
P3300173.JPG
P3300173.JPG [ 100.29 KиБ | Видяна 2965 пъти ]

Прикачен файл:
P3300181.JPG
P3300181.JPG [ 67.82 KиБ | Видяна 2965 пъти ]

Прикачен файл:
P3300180.JPG
P3300180.JPG [ 88.35 KиБ | Видяна 2965 пъти ]

Прикачен файл:
P3300177.JPG
P3300177.JPG [ 84.45 KиБ | Видяна 2965 пъти ]

Прикачен файл:
P3300184.JPG
P3300184.JPG [ 109.72 KиБ | Видяна 2965 пъти ]

ето го в режим "Пълно бойно снаражение" :D

Прикачен файл:
DSC02715.JPG
DSC02715.JPG [ 32.28 KиБ | Видяна 2965 пъти ]

Прикачен файл:
DSC02716.JPG
DSC02716.JPG [ 106.05 KиБ | Видяна 2965 пъти ]

Прикачен файл:
DSC02717.JPG
DSC02717.JPG [ 93.96 KиБ | Видяна 2965 пъти ]

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 сеп 2012 00:11 
Извън линия
Потребителски аватар

Да покажа и аз с какво работя... не, че много съм се разработил :geek: .
За сега имам 4 аерографа като единият от тях е пясъкоструйка (още не съм го ползвал). Първият е MAR AB133 двойнодействащ с дюза 0,25мм, казанче 0,5 милилитра, регулиране на хода на иглата. Има и тефлоново уплътнение на дюзата. Ползвам го предимно за лакиране защото лакът и пронтото се чистят трудно и да не задръствам другите аерографи. Доволен съм от него, нищо, че не е изпипан. Жълтото покритие отгоре е малко грозно направено и от вътрешната страна на отворите за въздуха имаше останали осенъци от изработката които трябваше да махам на ръка.

Прикачени файлове:
11.JPG
11.JPG [ 84.49 KиБ | Видяна 2133 пъти ]
10.JPG
10.JPG [ 88.08 KиБ | Видяна 2133 пъти ]
9.JPG
9.JPG [ 97.21 KиБ | Видяна 2133 пъти ]
8.JPG
8.JPG [ 76.2 KиБ | Видяна 2133 пъти ]
7.JPG
7.JPG [ 91.72 KиБ | Видяна 2133 пъти ]
6.JPG
6.JPG [ 73.35 KиБ | Видяна 2133 пъти ]
5.JPG
5.JPG [ 93.77 KиБ | Видяна 2133 пъти ]
Коментар на файла: На тези отворчета имаше останали едни такива като шапчици от свредлото с което са пробивали и трябваше да ги махна.
4.JPG
4.JPG [ 94.08 KиБ | Видяна 2133 пъти ]
3.JPG
3.JPG [ 85.66 KиБ | Видяна 2133 пъти ]
2.JPG
2.JPG [ 79.21 KиБ | Видяна 2133 пъти ]
Коментар на файла: Направих си бърза връзка вместо онзи щуцер който си е в комплекта.
1.JPG
1.JPG [ 82.83 KиБ | Видяна 2133 пъти ]

МнениеПубликувано: 29 сеп 2012 00:42 
Извън линия
Потребителски аватар

Ето следващия ми аерограф - PROCON BOY WA PLATINUM PS-269 от MR HOBBY. Двойнодействащ, регулиране на въздуха и на боята, дюза 0,3мм и казанче 10 милилтра. Резбата за маркуче си е 1/8 , но има и един преходник със ситна резба и малко маркуче и вентил за бутилка. И от него съм доволен, пръска хубаво.

Прикачени файлове:
10.JPG
10.JPG [ 74.38 KиБ | Видяна 2132 пъти ]
9.JPG
9.JPG [ 79.78 KиБ | Видяна 2132 пъти ]
8.JPG
8.JPG [ 81.97 KиБ | Видяна 2132 пъти ]
7.JPG
7.JPG [ 90.03 KиБ | Видяна 2132 пъти ]
6.JPG
6.JPG [ 84.34 KиБ | Видяна 2132 пъти ]
5.JPG
5.JPG [ 82.66 KиБ | Видяна 2132 пъти ]
4.JPG
4.JPG [ 61.93 KиБ | Видяна 2132 пъти ]
3.JPG
3.JPG [ 73.79 KиБ | Видяна 2132 пъти ]
2.JPG
2.JPG [ 83.62 KиБ | Видяна 2132 пъти ]
Коментар на файла: И на този бързата връзка е правена отделно, не е в комплекта.
1.JPG
1.JPG [ 91.96 KиБ | Видяна 2132 пъти ]

МнениеПубликувано: 29 сеп 2012 01:05 
Извън линия
Потребителски аватар

И най-важната ми "въздушна четка" HARDER & STEENBECK Infinity. Комплекта който имам включва 2 казанчета 2 и 5 милилитра, и две дюзи с игли съответно 0,15 и 0,40 мм и FPC вентил за контрол на въздуха. Също двойнодействащ и отзад на врътката която регулира иглата има скала и готино Quick-fix бутонче което може да запазва положението на врътката когато примерно миеш аерографа. Дюзата също е с тефлоново уплътнение.

Прикачени файлове:
8.JPG
8.JPG [ 95.47 KиБ | Видяна 2131 пъти ]
7.JPG
7.JPG [ 92.29 KиБ | Видяна 2131 пъти ]
6.JPG
6.JPG [ 92.5 KиБ | Видяна 2131 пъти ]
5.JPG
5.JPG [ 86.3 KиБ | Видяна 2131 пъти ]
4.JPG
4.JPG [ 96.92 KиБ | Видяна 2131 пъти ]
3.JPG
3.JPG [ 79.12 KиБ | Видяна 2131 пъти ]
2.JPG
2.JPG [ 79.51 KиБ | Видяна 2131 пъти ]
1.JPG
1.JPG [ 91.39 KиБ | Видяна 2131 пъти ]

МнениеПубликувано: 29 сеп 2012 01:14 
Извън линия
Потребителски аватар

За това обаче нямам какво да кажа, освен, че е MAR AD-7700 и предполагам, че служи за почистване на стара боя и евентуално може да имитира износване :scratch:

Прикачени файлове:
5.JPG
5.JPG [ 130.62 KиБ | Видяна 2131 пъти ]
4.JPG
4.JPG [ 52.22 KиБ | Видяна 2131 пъти ]
3.JPG
3.JPG [ 94.58 KиБ | Видяна 2131 пъти ]
2.JPG
2.JPG [ 79.92 KиБ | Видяна 2131 пъти ]
1.JPG
1.JPG [ 91.69 KиБ | Видяна 2131 пъти ]

МнениеПубликувано: 29 сеп 2012 21:07 
Извън линия
Потребителски аватар

С толкова много хубави аерографи очаквам да натвориш чудеса! :biggrin:

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 юни 2013 13:52 
Извън линия

Harder&Steenbeck Infinity CR Plus

Този аерограф го имам отскоро и съм много впечатлен от качеството и работата с него.
Аерографът е в черна стабилна кутия от пластмаса, вътре има също капачка за казанчето, малко лостче, преходник за бърза връзка, и капачка тип "коронка" за иглата.
Има същата конструкция като стария Инфинити, с тази разлика, че е с хромирано покритие на тялото (оттам наименованието CR Plus). Взех го със 0,15мм дюза и въпреки опасенията, че е прекалено малка не съм имал проблеми с пръскането на различни бои с малко разреждане-Агама, Тамия,Валехо,Гънзе, АК. Само с Лайфколор нямам много успех. Засега съм пръскал с него само акрил, но предполагам, че и емайла няма да е проблем. Грунд не съм слагал в него, тъй като ползвам за тази цел Ивата-та, ще го ползвам само за бои (акрилни).
Конструкцията е супер удобна, има регулатор на хода на иглата и регулатор на напрежението на спусъка(т.е. по-мек или по-стегнат). Казанчето може да се развива и сменя с различни размери, има предпазна капачка на иглата. Разглобяването е много лесно, без ключета и тем подобни, само централната част където е механизма на спусъка трябва да се развие/затегне с малко лостче, което е в комплекта. Дюзата е самоцентроваща се и се сваля и поставя лесно, само с ръка. Почиставането е много лесно и става за нула време. Единствено внимание трябва да се обръща на иглата, тъй като върха е много фин и трябва да се внимава да не се повреди.
Дюзата е предназначена по-принцип за по-фини работи, но аз не съм имал проблем да го ползвам и за по-големи площи и обща работа( sdkfz 222 боядисвам именно с него, ползвах го и на КВ-1).
Цената му е малко височка :), но качеството е на топ ниво, като има възможността за смяна на дюзата и иглата с други размери-0,2;0,4;0,6 мм; както и на казанчето, което го прави дългосрочна инвестиция.
Аз лично съм много доволен, въпреки че не съм го ползвал интензивно.
Силно препоръчвам!

Прикачен файл:
pic1.JPG
pic1.JPG [ 118.66 KиБ | Видяна 1489 пъти ]

Прикачен файл:
pic2.JPG
pic2.JPG [ 83.08 KиБ | Видяна 1489 пъти ]

Прикачен файл:
pic3.JPG
pic3.JPG [ 82.42 KиБ | Видяна 1489 пъти ]

Прикачен файл:
pic4.JPG
pic4.JPG [ 71.03 KиБ | Видяна 1489 пъти ]

Прикачен файл:
pic5.JPG
pic5.JPG [ 80.89 KиБ | Видяна 1489 пъти ]

Текущи проекти:
Фигури

MY YOUTUBE CHANNEL

Последна промяна от venko на 24 окт 2013 19:58, променено общо 1 път.

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 юни 2013 14:02 
Извън линия

Iwata Eclipse HP-CS

Този аерограф е от серията Eclipse на Iwata,които са много популярни сред моделисти,за автомобилни и текстилни графики и дизайнери. На първо усещане аерографа стои много солидно, дюзата е 0,35мм, има голямо казанче с капаче,двойно действащ е( което означава,че при натискане на спусъка се подава въздух, а при издърпване назад-боя).
Разглобяването и сглобяването става много лесно(поне това е моята техника):
-първо се отвива задната част на тялото;
-развива се гайката на иглата за да се освободи самата игла;
-самата игла се издърпва леко назад;
-после се развива капачката на дюзата;
-след това се маха самата дюза, иглата се издърпва отпред и готово
Почистването също не е проблем става лесно,според боята се използва или спирт или течност за почистване на аерографи.
Машинката е много солидна-аз успях при работа (поради невнимание) да го изпусна на балкона и го олющих малко,но това по никакъв начин не оказа влияние на употребата(все пак трябва да се внимава). Иглата също е много устойчива,трябва да се следи да не се нарани върха (или вие :)).
Въпреки, че има ключе за някои механизми, дюзата е голяма и самоцентроваща и не се налага използване му.

Прикачен файл:
pic4.JPG
pic4.JPG [ 96.52 KиБ | Видяна 1489 пъти ]

Прикачен файл:
pic3.JPG
pic3.JPG [ 80.46 KиБ | Видяна 1489 пъти ]

Прикачен файл:
pic2.JPG
pic2.JPG [ 20.18 KиБ | Видяна 1489 пъти ]

Прикачен файл:
pic1.JPG
pic1.JPG [ 77.03 KиБ | Видяна 1489 пъти ]

Субективно мнение:
плюсове:
-много солиден,универсална употреба-акрилни и емайлни бои,подходящ за лакове,грундове и бои с по-едри пигменти;
-лесно сглобяване и разглобяване;
-лесно почистване(специално за дюзата навивам края на една салфетка,потопен в почистващ препарат или спирт и остъргвам вътрешността);

-голямо казанче(плюс според мен тъй като можете да разбъркате боята вътре в него);
-спусъкът има нещо като леко "обиране",т.е. при издърпване на иглата назад не започва да пръска веднага;
-въпреки размера 0,35 дюза могат да се постигнат доста тънки линии,почти като тънкописец;

минуси (пак много субективно):
-няма опция за смяна с по-малка дюза(доколкото си спомням може да се направи ъпгрейд до 0,5мм);
-казанчето е фиксирано,не може да се сменя;
-"харчи" повече въздух примерно от аерографите Harder;
-няма ограничител за хода на иглата(за тези,които имат нужда от такъв);

Сложил съм снимки на няколко примерни пръскания с различни бои ( за сравнение на дебелината на линиите съм сложил монети от 10ст.),които ползвам, със съответни разредители.

Прикачен файл:
pic5.JPG
pic5.JPG [ 97.83 KиБ | Видяна 1489 пъти ]

Естествено могат да се ползват повече видове, не съм показал емайли примерно(също отлично пръскане). Пръскал съм и лакове и грундове-Vallejo, Alclad, Gunze Surfacer без проблеми.

Купувал съм го втора употрeба, но това не се е отразило ни най-малко на качеството.

Заключение: много добъра машинка,изключително солиден и с широко приложение; подходящ много за начинаещи, но и за напреднали като основен аерограф; аз съм много доволен!

Текущи проекти:
Фигури

MY YOUTUBE CHANNEL

Последна промяна от venko на 17 юни 2013 12:35, променено общо 1 път.

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 юни 2013 19:19 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Чудесно представяне :thumright:
Субективните мнения също са полезни.

Бих искал да добавя още нещо към представянето на Harder Infinity
Прикачен файл:
HarderInfinity.jpg
HarderInfinity.jpg [ 113.67 KиБ | Видяна 1478 пъти ]

Номер 3 е споменатата бърза връзка, но в комплекта с аерографа е само половината от бързата връзка. За другата половина трябва да си намерите маркуч с нея или преходник.

Номер 1 е регулатора, който ограничава издърпването на иглата,
а номер 2 е интересна джаджа - заедно врътката (1) и бутона (2) могат да се издърпат назад и да освободят хода на иглата докрай. След това като се натисне бутона (2) ограничителя се връща там където е бил нагласен.
Освен при измиване и възстановяване на "запомнената" настройката на ограничителя, това е много полезно когато продължително време се пръска с малко количество акрилна боя (т.е. съвсем леко издърпана иглата).
При някои бои това води до запушване на дюзата и се налага да се пръсне за кратко по-голямо количество боя, за да отпуши аерографа. С тази екстра съвсем лесно се "изключва" ограничителя на хода на иглата, пръска се настрани да се отпуши и пак се включва ограничителя точно на същата позиция, така че лесно да продължите да си пръскате с малкото колоичество, което сте нагалсили.

Нагоре
МнениеПубликувано: 06 юли 2013 16:41 
Извън линия

Още едно допълнение, което съм забравил да спомена-ограденото с червено е регулатор за налягането, който се намира на бързата връзка. Позволява лесно да се настрои налягането според конкретната нужда и тъй като е на бързата връзка може да се ползва със всеки аерограф, който се сложи. Поне на мен ми е по-удобно така, отколкото вградените в самия аерограф, които са и доста по-скъпи.

Прикачен файл:
pic6.jpg
pic6.jpg [ 97.52 KиБ | Видяна 1390 пъти ]

Текущи проекти:
Фигури

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 13 мнения ] 

Всички времена са UTC+02:00