Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 28 фев 2020 06:45

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 03 сеп 2010 09:11 
Извън линия
Потребителски аватар

Накратко - след трансфера на технологии от Ivo Hobby (прозрачно остъкление) - започва моето участие в този груп билд. Идеята е да завърши максимално бързо, въпреки планираното "обезнитяване" на модела на Airfix. Желанието ми е да създам машина, участвала в Битката за Британия преди условния край на същата. Ще бъде бомбардировач - остава да се подбере само коя ескадрила.

Моделът на FROG/NOVO ще се превърне в Мk. I (F) - изтребителния вариант с пакет от 4 картечници под тялото (когато се сдобия с ново остъкление).

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 сеп 2010 00:02 
Извън линия
Потребителски аватар

Ze kit. Много нитове, малко разшивка (по крилата). Нитовете заминават, разшивката наново. Ще ми се да му направя интериор и да раздвижа кормилата. Това, което най-много ме тормози е, че дясната половина на фюзелажа е по-широка с над 2мм. Исках да постава парче литник и да разпъна лявата, обаче пък по средата има под на кабината/таван на бомбовата шахта. Ще го мислим.
Изображение

Декалите, от които ще сваля само размерите и ще се опитам да пръскам. Още не съм избрал ескадрилата - вероятно 40 или 82.
Изображение

Новото остъкление. Ако и това в кита да е прозрачно и без надрасквания е много дебело, изкривява ужасно и ми се струва, че няма да пасва добре. Дано се справя успешно, че първите ми сблъсъци с ваку-фанар (Павла) ме стреснаха доста.
Изображение

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 07 сеп 2010 17:14 
Извън линия
Потребителски аватар

Нитовете вече ги няма, както и тотално невярната разшивка на Airfix. Колкото и да не ми се искаше - мисля да пробвам да нанеса нова по мотиви от разни картинки (понеже "чертеж" е твърде силна дума за това, което успях да намеря).

Някакви мисли за лесно пренасяне на разшивка? :rabbit:

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 07 сеп 2010 18:13 
Извън линия

http://www.airwar.ru/enc/bww2/blenh.html
Бая чертежи са! И ми се струват читави.
Надявам се да свършат работа....ако не си ги видял вече де...

Нагоре
МнениеПубликувано: 07 сеп 2010 18:15 
Извън линия

...а лично аз бих предпочел да го видя като торпедоносец. Ако те интересува, мога да те насоча/да ти пратя/ към една книга :)
А, това чудо не е било използвано като торпедоносец, простете... :oops:

Нагоре
МнениеПубликувано: 01 ное 2010 01:16 
Извън линия
Потребителски аватар

Работата за една вечер и един следобед. Първо - благодарение на Valcad се сдобих с премащабирани чертежи на туй чудо и доколкото можах попрехвърлих точките, в които се засичаха панелните линии на едната черупка. После засякох вертикалните линии така, че да съвпадат с другата, и използвайки пак пресечните точки за ориентир с шублера ги пренесох уж да съвпадат огледално с първата. Не съм сравнявал - не смея. Направих немалко грешки, за остатъците от заводсската разшивка и нитове дето ту са изпъкнали, ту вдлъбнати няма и да говоря.

Открих за себе си Squadron White Putty. Kaпнах малко ацетон в любимата палитра, изцедих от чудото отгоре, заджурках докато стана почти като боя и се почнаха корекции (вкл. някои неуспешни опити за разшивка от моя страна). Шкури се чудесно. За дребни поправки като гледам ще е незаменимо. Само ще видим как ще го покрие грунда (с цел уеднаквяване за под боята, не че нещо).

Ако и на подарен кон зъбите да не се гледат - специално тоя "кон" не само зъбите, ми и други неща не са му в добро състояние - вкл. отчупването от литниците и изметнатите половини.

Изображение

Изображение

С циркуляра направих разрези (виждат се на трите снимки) с цел да не създавам напрежения в лявата половина и с малко ревелски литник я разчекнах. Е, не е баш точно, но сега двете половини почти съвпадат - тук-таме ще трябват ленти от кутийката от сладолед и малко кит, но нищо страшно. Подът на кабината и дадената вътрешна стена (която не и е мястото хич там) ще служат за усилване, че конструкцията иначе ще е бая паянтова. Навярно ще ползвам и месинговата тръба за усилване на връзката като направя крилата база на целия модел...

Изображение

Изображение

Изображение

Разшивката по крилата - повторих Фиксовската такава, отдолу само базовите линии. Мисля, че останките от нитовете ще имат добър ефект. Разминаването в половините е потрисащо - въпреки съвпадащия контур долната на лявото крило стърчи с до 1мм при базата и номер 220 беше ползвана за корекция. Между другото зализите в основата на крилата са с 4мм по-дълги от стика с фюзелажа. Шкурката 220, която се вижда като фон, пак ще влезе в употреба.

Изображение

Изображение

Да, и ако горната работа не стига - охлаждащите створки са дебели като бронята на Кралски Тигър с цел да се монтират моторите лесно.

Изображение

Аз пък реших да ги изтъня, взех си фрезата и ги bevel-нах (т.е. отворът от цилиндрична доби конична форма). Сега се крепят само в долния си край и може да трябва да ги подсиля след като проведа тестове. Модифицираният детайл е вляво.

Изображение

Ефектът.

Изображение

Засега туйто, като сдам нАучния труд - още.

Изображение

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 6 мнения ] 

Всички времена са UTC+02:00