Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 15 окт 2018 12:23

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 68 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Sd. Kfz. 9 "FAMO'
МнениеПубликувано: 11 яну 2011 19:54 
Извън линия
Потребителски аватар

Модела е боядисан с Tank Grey на ММ, акрил. Изглежда разпарчетосан, защото основните части по него - предница, шаси и кош не са сглобени едни за други, а все още стоят свободно поставени.
Единственото, което съм правил допълнително по модела е, че направих дръжките, от двете страни на предницата. При модела не бяха никак добре, не приличаха да дръжки, направих ги наново от метална тел.

Модела е боядисан в този цвят, защото първоначално смятах да има слой сива боя, като основа върху, която да нанеса цветния камуфлаж по инструкцията. В последствие да олющя някои ръбове и да предам по-реалистичен ефект на олющването + тониране.
Боядисан по инструкция модела трябва да изглежда като снимката в първия ми пост или като този от този линк:

http://www.armorama.com/modules.php?op= ... _id=134118

След като боядисах с танково сиво, обаче се оказа, че цвета ми харесва много, а между другото това е основния цвят на тези камиони, най-често са боядисвани просто в сиво. Сега се двоумя дали да го оставя така или да продължавам с боядисването и да го докарам до вида от линка. Лично аз много харесвам сегашния му вид, не зависимо, че изглежда невзрачен и не особено привлекателен с този сив цвят.

Надявам се и на някой ваш коментар и някаква оценка на работа.

Нагоре
МнениеПубликувано: 11 яну 2011 21:22 
Извън линия

Като неспециалист - не коментирам верността на модела с оригинала. Като сглобка- дотук много добре. Арматурното табло обаче е в същия цват, вероятно ще го оправиш... Ами това е - повече като го понаправиш! :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 яну 2011 00:05 
Извън линия
Потребителски аватар

Мм не знам :? това, което гледах по снимките, таблото беше в същия цвят като тялото. Ако бъркам, ще трябва да го оправя, задължително. Уредите ще боядисам и разграфя, това ще стане по-към края, че да не ги изцапам с нещо. Иначе таблото мога да го направя и черно.

След време ще пусна още снимки, радвам се, че оценявате работа до тук. :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 яну 2011 14:15 
Извън линия
Потребителски аватар

Мога ли да помоля някой ако е ползвал боички Humbrol 63, 83 или Revell 88, да покаже как изглеждат цветовете нанесени в/у модел. Няма значение в/у какво - самолет, кола, кораб или нещо друго.

Ще съм благодарен, ако някой ги е ползвал и покаже резултат от тях. :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 яну 2011 21:10 
Извън линия
Потребителски аватар

Жълт ли ще го правиш?Мога да дам сравнение между Revell №16 и Agama №N24M.

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 яну 2011 22:04 
Извън линия
Потребителски аватар

Не жълт ами охра, и двете боички хумброл и ревел се водят охра. Още доста се чудя за камуфлажа, въпреки че намерих още един вариант:

http://www.missing-lynx.com/gallery/german/prfamo.htm

Но за тази окраска не знам дали вече може да стане, нали по принцип се боядисва от светло към тъмно, а вече тъмния цвят е нанесен. Не мога просто да реша - сив или някакъв шарен. :?

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 яну 2011 22:41 
Извън линия
Потребителски аватар

Прикачен файл:
Dd49.jpg
Dd49.jpg [ 96.78 KиБ | Видяна 298 пъти ]
Охрата тук е Ревел88.

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 яну 2011 22:45 
Извън линия
Потребителски аватар

А, супер, тази снимка ми помага много! :salut:
Благодаря!

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 яну 2011 13:30 
Извън линия
Потребителски аватар

Аз малко по-малко вървя напред с този модел. Ето и какво правих последните два дни:

Прикачен файл:
1.JPG
1.JPG [ 148.95 KиБ | Видяна 263 пъти ]

Голяма липса на детайлност по задвижването. За това реших сам да си направя доста неща, не претендирам, че са 1:1 с оригинала, нямаше ги като детайли, правил съм ги на ръка.

1. направих тези цилиндри, но не знам за какво са. На документалните снимки се вижда, че някои камиони имат по обикновено два такива, в много редки случаи и по три.
2. направих връзката между двигателя и скоростната кутия. Липсваше, двигателя просто свършване в нищото.
3. направих и карданната връзка между макарата и скоростна кутия. Всъщност чрез нея се върти макарата.
4. и направих и самата макара. Като детайл беше даден само долната й част, отгоре нямаше нищо. Направих горната част от шайба и едно копче.
И като допълнение направих и горната част на скоростната кутия, но това съм го показал доста напред в постовете.

Мисля, че горе-долу бива. Не е като без нищо. А за макарата, силуета се докара.

Прикачен файл:
3.jpg
3.jpg [ 108.08 KиБ | Видяна 263 пъти ]

И от долу.

Прикачен файл:
2.JPG
2.JPG [ 172.85 KиБ | Видяна 263 пъти ]

Сложил съм и ауспусите. След като боядисам детайлите, на които е паднала боята ще започна и слагането на ролките.

Това е за сега!

Нагоре
МнениеПубликувано: 26 яну 2011 13:34 
Извън линия
Потребителски аватар

Аз май съм най-бавния от Груп билда ... и най-изостаналия с модела си :lol: Но все пак си продължавам напред. Сложих едната верига, само една е още, защото аз си ги нанасям по един мой метод, който отнема време. Идеята е да мога да преелея отделните тракове и да се получи верига, която няма отсечени краища при сглобките. Тук, честно казано и самите тракове се обработваха лесно, защото въпреки, че не са от винил, пластмасата е лека и гъвкава, което позволява трака да се гъне и да се намества по ролките. Скоро ще сложа и другата верига, е ще пусна и пак снимки. Другото, което направих е, че тонирах една част от единия ауспух. Ето и снимки.

Прикачен файл:
1.JPG
1.JPG [ 149.25 KиБ | Видяна 232 пъти ]

Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg [ 94.44 KиБ | Видяна 232 пъти ]

Прикачен файл:
3.jpg
3.jpg [ 137.73 KиБ | Видяна 232 пъти ]

Прикачен файл:
4.jpg
4.jpg [ 121.57 KиБ | Видяна 232 пъти ]

Прикачен файл:
5.jpg
5.jpg [ 146.52 KиБ | Видяна 232 пъти ]

Тук от много близо искам да покажа как веригата ляга на водещото колело и как остава част от нея да стърчи навън. Както и при оригинала, явно от ревел са направили достоверна верига.

Прикачен файл:
6.jpg
6.jpg [ 181.91 KиБ | Видяна 232 пъти ]

А тук, ауспуха и гърнето му от много близо:

Прикачен файл:
7.jpg
7.jpg [ 204.65 KиБ | Видяна 232 пъти ]

За сега е това, ако не днес, след няколко дена ще сложа и другата верига и ще го покажа отново.

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 яну 2011 13:46 
Извън линия
Потребителски аватар

Това игра на светлината ли е, или е начало на метализиращ ефект?

Прикачен файл:
5.jpg
5.jpg [ 83.42 KиБ | Видяна 199 пъти ]

Копчето от балтона не седи добре - личи си че е копче.

In The Game Of Thrones, you win or you die,
there is no middle ground!

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 яну 2011 21:22 
Извън линия
Потребителски аватар

Тъй като знам какво е отношението ти към моите модели и работата, няма да се впускам в излишни коментари. На кратко, това което си оградил:

- боята по веригата е олющена, защото преди да сложа веригата, тя беше разпъната на хартиено тиксо, за да мога да наложа траковета пробно, да видя дали пасват на модела и как точно, за да имам представа как да ги правя.
- след като сложих тази верига, повече нищо по модела не съм правил, съответно и не съм боядисвам повторно веригата за да залича падналата боя. Пределно ми е ясно, че на места е олющена. Както добре виждаш и отстрани има следи пък от пиленето й, там също липсва цвета й.
- До колкото си спомням не съм обявявал модела за завършен - най-малкото защото 45% от нещата по него липсват, съответно това трябва да ти подсказва, че и това по-горе е част от работата. По модела все още се работи и ще има още куп работа по него.
- ако "Моята тема" е за направо готови модели, а не за показване на процес на работа, добре, следващите снимки ще са на готовия модел, можеш да ги очакваш след около месец.
- и да, не съм се и съмнявал, че модела точно на теб няма да ти хареса.
- копчето ще се вижда само като лек силует, който пък след поставене на веригите съвсем не се вижда какво има отдолу, нито се вижда отгоре, нито отзад, нито пък кой знае колко много отстрани. За това съм избрал този вариант, ако имаше по-добър или някаква алтернатива, щях да съм я измислил. Този модел предлага това!

Ще те помоля едно нещо - Не искам да коментираш моделите ми, нито готовите, нито работа по тях, нищо по моите модели и никой модел. Надявам се да се удовлетвори молбата ми. (И не ми пиши след това на ЛС, така и иначе си ми блокиран потребител)

Това не се отнася за останалите потребители!

P.S. Не искам да смятате, че не нося на критика или, че не искам да чувам коментари за работата, даже това, че няма коментари по темата ме притеснява повече от колкото ако има. Просто наистина държа специално и единствено от потребителя "Moarein" да не получавам мнение, независимо дали то е положително, отрицателно или дава съвети, просто нищо, абсолютно нищо.
Благодаря!

Последна промяна от Иво на 28 яну 2011 21:38, променено общо 1 път.

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 яну 2011 21:37 
Извън линия
Потребителски аватар

Уважаеми Иво,
Дори без да се впускаш в излишни коментари, гледам си написал почти един лист А4, а представям си какво щеше да е, ако вземеш да се "впуснеш"...
Позволих си да обърна внимание върху този детайл, защото ми се стори, че си тръгнал да го метализираш, което е грешно. Точно тези правоъгълници там (не знам как се наричат) са били гумени.
Колкото до копчето - оттеглям мнението си - супер е!
От предишната ти тема за Патъна, останах впечатление, че копнееш за коментари в процеса на работа, та затова си рекох: "чакай да ударя едно рамо", но като гледам е нямало нужда.
Успех с модела и по-полека малко, петък е ;)

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 яну 2011 21:42 
Извън линия
Потребителски аватар

Иво написа:
P.S. Не искам да смятате, че не нося на критика или, че не искам да чувам коментари за работата, даже това, че няма коментари по темата ме притеснява повече от колкото ако има. Просто наистина държа специално и единствено от потребителя "Moarein" да не получавам мнение, независимо дали то е положително, отрицателно или дава съвети, просто нищо, абсолютно нищо.
Благодаря!

Знам, че са гумени. Гумени са също и краищата на ролките и облицовката на водещите колела (черната им част)

Виж това, което добавих, написаното го мисля съвсем сериозно и държа да бъда ужавен в това си искане. На критика нося, и по време на работа и след нея, просто наистина държа ти да не коментираш моделите ми.

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 яну 2011 21:47 
Извън линия
Потребителски аватар

Спокойно, щом не искаш - няма.
Това далеч не ми е целта в живота.
Успех там, в каквото трябва да успееш.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 68 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 Следваща

Всички времена са UTC+03:00