Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 22 ное 2019 15:36

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 68 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Sd. Kfz. 9 "FAMO'
МнениеПубликувано: 02 фев 2011 13:01 
Извън линия
Потребителски аватар

Тонирах едната гъсеница. Направена е със сухи пастели и вода + молив за олющванията.

Може би леко апарата изкривява цветовете, но като цяло това е вида й. Самата верига е правена по снимки на разни танкове и по мое лично виждане и малко гледайки от друго модели, защото няма от къде да видя цветна снимка на камиона. За сега не мисля да му правя кал, по-скоро може би ще остане прашулясал, но като стигна и до там пак ще помисля.

Иначе искам да разбера дали в този си вид веригата е ОК, по принцип може да се изтрие, малко трудно, но може. Като цяло дали съм успял да й предам реализъм. Идеята ми беше да получа ръждива верига, захабена от самото движение и условията, както с понатрупван прах, но може би по нататък ще нанеса още малко в зависимост как направя и ролките и целия модел.

Прикачен файл:
PICT0461.jpg
PICT0461.jpg [ 132.96 KиБ | Видяна 573 пъти ]

Прикачен файл:
PICT0462.jpg
PICT0462.jpg [ 118.5 KиБ | Видяна 573 пъти ]

Прикачен файл:
PICT0463.jpg
PICT0463.jpg [ 117.85 KиБ | Видяна 573 пъти ]

Прикачен файл:
PICT0464.JPG
PICT0464.JPG [ 72.55 KиБ | Видяна 573 пъти ]

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 фев 2011 13:35 
Извън линия
Потребителски аватар

Не, че имат нещо общо, нито като период, нито като националност, ама и аз се чудя от време на време какво да правя :lol:

Прикачен файл:
PICT0487.jpg
PICT0487.jpg [ 99.34 KиБ | Видяна 523 пъти ]

Прикачен файл:
PICT0490.jpg
PICT0490.jpg [ 133.39 KиБ | Видяна 523 пъти ]

Прикачен файл:
PICT0491.jpg
PICT0491.jpg [ 120.71 KиБ | Видяна 523 пъти ]

Прикачен файл:
PICT0492.jpg
PICT0492.jpg [ 142.78 KиБ | Видяна 523 пъти ]

Прикачен файл:
PICT0494.JPG
PICT0494.JPG [ 166.18 KиБ | Видяна 523 пъти ]

Така по принцип изглежда влекача като влече нещо. В случая закачих Патъна за халфтръка. :D

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 фев 2011 13:57 
Извън линия
Потребителски аватар

Стигнах до тук (по-долу снимките). Тонирах модела и по "видимите" места, но има още какво да се пипне (да направя олющвания по дръжките и други места, да обера малко, където ми се струва повече и т.н). Пускам само две снимки, защото от много, които направих, всяка е напълно различна от другите. Нито една снимка не показва модела както изглежда в действителност, тези, които показвам са горе-долу най-близки до действителността). Надявам се като го завърша, да ми се получат по-хубави снимки, ако не, все някой път ще може да се види на живо.

Прикачен файл:
A.jpg
A.jpg [ 124.99 KиБ | Видяна 491 пъти ]

Прикачен файл:
B.jpg
B.jpg [ 129.63 KиБ | Видяна 491 пъти ]

За сега това е. Сигурно ще има доста отрицателни коментари за тонирането, но това е, което успях да направя. Стана вече почти 15 последователни дни се мъча с това да го зацапан и да изглежда колкото се може по-достоверно, но така и не стана, това, което ми се искаше, трих правих, пак трих, е това стана. Но и вече ми писна, честно казано с това тониране.

P.S. Първата снимка, май се доближава малко по до модела. Втората снимка му е изкарала цветовете, леко по-контрастни.

Нагоре
МнениеПубликувано: 23 фев 2011 09:52 
Извън линия

Много добре се е получило FAMOto :salut:

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 мар 2011 16:07 
Извън линия
Потребителски аватар

На първо четене от днес, може би така ще изглежда товарния кош, запълнен. Но може и това да не е окончателния вариант, все още го обмислям.

Изображение
Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 мар 2011 11:35 
Извън линия
Потребителски аватар

Ето и как изглежда сега:

Изображение
Изображение

Общ поглед:

Изображение
Изображение
Изображение

Има малко промяна в подредбата на аксесоарите в коша. Всъщност единственото от вчера, което съм направил е това, че направих дървените кутии - дървени и дръжките на инструментите - също дървени. Останалото е, че всичко вътре трябва да се тонира, а ролките дори да се боядисат.
Посъветваха ме да поправя две неща и по самия модел - не съм забравил, ще ги поправя, но нека първо да доизмисля подредбата в коша. :salut:

Чудя се този варел дали е добре да е хвърлен така отгоре върху дървените греди. Смятам малко и да по зашкуря опорните ролки, за да ги намаля като дебелина. Може би ще се опитам да направя една метла и да я "хвърля" вътре. :D
Върти ми се още някоя идея, но ще правя проби, и който вариант ми допадне най-много, той ще е.

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 мар 2011 18:35 
Извън линия
Потребителски аватар

:salut: Много добре изглежда с този багаж в каросерията.

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 мар 2011 21:55 
Извън линия
Потребителски аватар

Радвам се, че ти харесва, а и нали и голяма част от аксесоарите са от теб :thumleft:

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 мар 2011 23:37 
Извън линия
Потребителски аватар

Какъв е основния цвят на немските танкове използвани в битките в Русия? Питам, за да се ориентирам горе-долу как да боядисам опорните ролки, които са в товарния кош на камиона. За сега най-клоня към сиво, като самия камион, но не знам, може да има и други варианти.
Иначе опитах да се добавя едно-две неща към коша, но не се получи точно както исках и май промени няма да има в подредбата. Т.е както е сега на снимките по-напред, така ще си остане и за напред. Ако някои има идея, нещо да разместя или нещо да добавя - да каже, стига да мога да се снабдя с детайла.

Нагоре
МнениеПубликувано: 19 мар 2011 08:23 
Извън линия
Потребителски аватар

Защо не ги направиш нови, така или иначе са за резерв, а само да питам зеления цилиндър за какво ще имитира :scratch:

Нагоре
МнениеПубликувано: 19 мар 2011 10:51 
Извън линия
Потребителски аватар

А като нови в какъв цвят трябва да са?
Зеления цилиндър планирах да е бака с боя, за боядисване, тук на снимките е все още "празна", обаче снощи отново прегледах разни снимки и това зеленото, което изрязах се оказва прекалено дебело за кофа и не стои добре. За това и го махнах, ако намеря нещо по-подходящо, т.е с по-тънки стени пак може да пробвам да направя кофа с боя.
Иначе имах няколко идеи да добавя други неща, но не се получиха:
- две бутилки за CO2 (мисля, че са за това), но не успях да докарам горния край, който е специфичен.
- стълба - ми не, не стана. Може би има вариант да се получи, но ще е много голяма играчка и много време ще продължи правенето й от подръчни материали.

За друго не се сещам. Една метла ще хвърля отзад, да има и май това ще е. Но пък гледах при други модели, но в 1/35 още куп неща могат да се сложат - компресор, крикове, по-големи сандъци, бутилките за заваряване и то с крановете и маркучите им, синджири и куп други неща.
А, и някой друг парцал ще "хвърля", така за цвят :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 19 мар 2011 11:43 
Извън линия
Потребителски аватар

Иво написа:
Но пък гледах при други модели, .....

Еййй, няма да се отървеш от този навик. Снимки гледай бе човек, не модели. Нали се сещаш че и другия моделист си ги е съчинявал някои неща. всъщност доста неща.

Иначе модела е на път да прескочи Патъна, така че чакам крайния резултат. :thumleft:

Нагоре
МнениеПубликувано: 19 мар 2011 11:54 
Извън линия
Потребителски аватар

За бака с боя в 1:72 се сещам най-лесно ще ти е да ползваш сламка за пиене/или смучене :geek: / с достатъчно тънки стени са. За роликите: http://www.dishmodels.ru/gshow.htm?p=9472 и каквото си харесаш :thumleft:

Нагоре
МнениеПубликувано: 19 мар 2011 12:00 
Извън линия
Потребителски аватар

McVess написа:
Еййй, няма да се отървеш от този навик.

Много ми е трудно, не знам защо. Гледам снимки, ама и към моделите ме влече да ги ползвам като справка. :D

camaro написа:
За бака с боя в 1:72 се сещам най-лесно ще ти е да ползваш сламка за пиене/или смучене :geek: / с достатъчно тънки стени са. За роликите: http://www.dishmodels.ru/gshow.htm?p=9472 и каквото си харесаш :thumleft:

Ей, да виж, за такава сламка не се бях сещал. Ще пробвам да видя как би изглеждала. Аз за тази сегашната ползвах отрязано парче от дръжка за близалка, тя е същата като сламка, защото е куха вътре, но пък стените са дебели. Ще прегледам и линка. :thumleft:

P.S. По някоя време (вероятно може да почне и новия месец) - крайния резулт! :cheers:

Нагоре
МнениеПубликувано: 22 мар 2011 16:44 
Извън линия
Потребителски аватар

Още веднъж ще ви досадя с модела, може би това ще е за пред последен път, защото е вероятно това е да е последния пост преди да направя финалното ревю.
Направих, както ме посъветва camaro баките с боя от сламка, използвах от тези най-тънките, който са за сокчета, в пластмасовите чашки. :D Тонирах резервната гума, разбира се по закона на Мърфи, нейното тониране се получи точно такова каквото исках да е в началото на целия камион - цвят на засъхнала кал, чак сега разбрах как да получа този цвят. Малко ме е яд в момента, но не мога вече да променя целия модел, но се чудя дали да не сменя зацапването на предните две гуми, само ме притеснява да не изглеждат твърде различно от задната част на камиона.
Боядисах резервните ролки - сиво + черно, за гумените бандажи. Тонирах като гумата. Пребоядисах варела, но има малко още какво да се пипне по него. Това ще стане след известно време. Сложих баките с боя отгоре върху това място, което е за инструменти, под тях положих парцал, да имитира послан парцал, за боята отгоре, разбира се и мръсен. В началото малко парцала прекалено много се слепи с пластмасата и на места може да изглежда така, че все едно самата пластмаса е боядисана и зацапана, но има върху нея нещо. После разбира се видях този пропуск и сега малко пооправих парцала.
От Патъна насам ми върви нещо да правя кофи, за това и при този модел направих две - една дори пълна с "вода". Не знам до колко, но мисля, че донякъде се вижда от снимките и "водата" в едната кофа. На живо се виждат тук-таме отблясъци от "водата" като се гледа модела под различни ъгли. Другата кофа е празна и просто е "захвърлена" в каросерията. Следва и тяхното тониране.

И малко снимки.

Общ вид:

Изображение

Изображение

Товарния кош:

Изображение

Изображение

Изображение

И още един вариант за място на едната кофа, но в каросерията по ми харесва.

Изображение

Надявам се това с парцала и боите да се е получило добре, че махането му ще е малко трудно. Като го гледам на живо, честно казано на мен ми харесва. Изглежда интересно. Но бих чул и второ мнение. Цветовете са червено и жълто без никаква причина, на прима виста, просто тези хванах и с тези направих баките.
От тук нататък ми остава: да оправя дръжките на инструментите, защото се по изтриха от постоянното пипане; да тонирам кофите и варела; може би да сложа някой още парцал някъде; едно въже смятам да закача на една от дръжките, просто някакво тънко въже, което примерно се е използвало от някой войник; може би да сменя зацапването на предните две гуми на камиона.
И сега чак ми хрумна - да бях сложил в едната бака боя и една четка, потопена, само дръжката да стои, да се вижда, че все едно някой наистина ги е ползвал. Може да се хвана и да направя това.
След това подложка, табелка, някак да го лакирам и толкова с този модел.

Като подредба на аксесоарите в каросерията мисля това да е окончателния вариант, така че май ще лепя. Ако някой вижда нещо, което съм пропуснал - да каже (разбира се ако мога да го поправя с мойте две леви ръце :lol: ), защото както казах по-напред, май това са последните снимки от работа и вече ще следва окончателно ревю, като изчистя нещата, които споменах.

Дълго стана, ама ... скоро свършва. :) Пък след това ще видим дали става модела или не.
Айде поздрави, че заминавам за Русе! :salut:

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 68 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 Следваща

Всички времена са UTC+02:00