Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 05 юли 2020 22:51

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Mosonmagyarovar 2009
МнениеПубликувано: 23 апр 2009 20:47 
Извън линия

Първо искам да поздравя всички участници в изложбата, както наградените така и неслучилите на читави съдии /съдиятааа, съдиятааа, съдията пе......./! Разгледах стотици снимки ма моделите на авиация /все пак всеки с интересите си/ по знайни и незнайни сайтове и форуми и ако трябва да съм честен "новата мода" в моделизма sucks. Например МИГ-а и СУ-то които Иво сподели, че са му направили впечатление, хич не ми харесват и ще ви кажа защо. МИГ-а, очевидно, трябва да е изтормозен от многогодишната и тежка експлоатация, НО ако изключа звездите, които наистина са "изпечени от слънцето", останалият цвят стои като на "рисувана" цветна снимка от 30-те години на 20-ти век, ясно е че част от ефекта е причинен от светкавицата, но особено охрата свети като фар с лампа 20-30000 лукса /само за справка може да погледнете в темите със снимки в AirGroup 2000, как изглеждат непребядисваните 17-ки, 23-ки, 21-ци и т.н./. Колкото да СУ-то, с това зверско подчертаване на разшивката, направо ми мяза на играчка. Въобще, реализма на моделите ми се губи напълно, някакси комбинацията мащабен модел и колорит не ми се връзва, освен ако не иде реч за гражданска или демонстрационна машина.

Нагоре
МнениеПубликувано: 23 апр 2009 22:06 
Извън линия
Потребителски аватар

Academica написа:
valko-bg написа:
Това са дъщерята и синът на председателя на унгарският клуб от Мошонмагяровар- ММС. На снимката- добре. На живо- лошо нанесен камуфлаж, макар и от два цвята. :D :D :D

Аз като гледам - и носа като са го лепили не са го сложили много читаво. Лошото е, че няма смолен update! :lol: :lol: :lol:

Светльо, това е Гръчки НОС бре, айде да не се обиждаме на потекло! Ама носа си е крив де! :pirat: А нашто моме нещо ми мяза на Софи Маринова повече, отколкото на Анджелина...Той Шамаро е спец по последната... :thumright:

За изложбата: Повечето модели ме вчепатлиха, и най-вече Българските, а чуждоземските наистина са пресилени като тОнинг и сУстаряване. :smile_:

Нагоре
МнениеПубликувано: 24 апр 2009 09:33 
Извън линия
Потребителски аватар

Цитат:
Например МИГ-а и СУ-то които Иво сподели, че са му направили впечатление, хич не ми харесват и ще ви кажа защо. МИГ-а, очевидно, трябва да е изтормозен от многогодишната и тежка експлоатация, НО ако изключа звездите, които наистина са "изпечени от слънцето", останалият цвят стои като на "рисувана" цветна снимка от 30-те години на 20-ти век, ясно е че част от ефекта е причинен от светкавицата, но особено охрата свети като фар с лампа 20-30000 лукса

А, я виж на последната снимка как шперплатовите калник и врата на Трабанта са обелени до ламарина. :D :D :D
Но, и той бе сред номинираните. :scratch:

Нагоре
МнениеПубликувано: 24 апр 2009 10:00 
Извън линия
Потребителски аватар

valko-bg написа:
.......А, я виж на последната снимка как шперплатовите калник и врата на Трабанта са обелени до ламарина. :D :D :D
Но, и той бе сред номинираните. :scratch:

Вальо, не ги разбираш тия работи!
Не е обелен до ламарина. Това е хидроизолационното покритие, с което е намазан Траби, за да не се раздуе, ако го накваси дъжда! :lol: :lol: :lol:

Нагоре
МнениеПубликувано: 24 апр 2009 11:31 
Извън линия
Потребителски аватар

Ние преди много време също имахме Трабант! Повярвай отдолу като се махне боята, картона наистина е бял и изглежда така. Не знам Академика дали каза това на шега или е сериозно, но пресования картон, наистина е намазан с покрие, което не му ползволява да се мокри и да се издува. Случва това покрие понякога да се забели (трудно, но се случва) тогава гледката е интересна.

Нагоре
МнениеПубликувано: 24 апр 2009 14:00 
Извън линия
Потребителски аватар

Цитат:
Повярвай отдолу като се махне боята, картона наистина е бял и изглежда така.

Да, да! Вервам ти, момко, ... вервам ти! :D
Само се колебая, както се казва в оня виц: "На пушката (снимката) ли да вярвам или на оная си (очите си) работа. :D :D :D
Те го гледкаш на снимка, аз го видях на живо.
Грундовото покритие на фазера е бледокремаво, не сребристо. Я се загледай в предният ръб на капака, където е обеленото и около мигачите и ми кажи това според теб бяло или светлокремаво ли е?!?

Нагоре
МнениеПубликувано: 24 апр 2009 14:04 
Извън линия
Потребителски аватар

Стига бе!
Наистина ли има такова покритие??? :o

Аз това го писах на майтап, защото комшията ми на вилата разправя, че като си купил първия трабант и го чакал 2 години "да се закисне" :lol: :lol: :lol:

Нагоре
МнениеПубликувано: 24 апр 2009 17:27 
Извън линия

Доколкото знам Трабанта е правен не от картон както е всенародният лаф , а от текстилни отпадъци (в огромно количество внасяни от СССР) в комбинация от няква немска смола!!!
Резеврните калници които съм виждал сложени преди пребоядисването след подмяната им имаха доста кафяв вид (подобно на руският бакелит) и голяма твърдост - то за това и се чупеха , а не късаха...
Ама това може да е било на по-късните версии на пърдящият Ханс (оп това пък беше Вартбурга)!!!

Как ме викаха на Траби - каска за четирима!!!??? :lol: :lol: :lol:

Нагоре
МнениеПубликувано: 24 апр 2009 19:57 
Извън линия

Трабито се произвеждаше от текстолит /ако не се лъжа, 5 слоен/, като предпазното покритие, което аз лично съм виждал, беше кремаво или кафяво. Като цяло обаче, от трите снимки, картоненият лъв изглежда най-читаво, най малкото финишинга е равномерен и не лъщи като полирано великденско яйце :scratch: !

Нагоре
МнениеПубликувано: 24 апр 2009 23:04 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

valko-bg написа:
Цитат:
...Снимки от изложбата ще предоставя на Стефанов да качи във форума...

да направим една електронна "фото галерия", че трудно ще влязат много снимки във форума?

Нагоре
МнениеПубликувано: 25 апр 2009 09:43 
Извън линия
Потребителски аватар

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

А, ето това момиченце наложи такава цензура на сниманите от мен "модели", че мноооого от тях останаха в спомените ми. Особенно в Братислава, където сме снимани. Къде?!? Ами до едно бронзово кошче за боклук. :D :D :D
Това ако го бяха сложили в България ... :D :D :D

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 25 апр 2009 12:22 
Извън линия
Потребителски аватар

Дубъл сета на бебешка количка е трепач :D От общия поглед на раздела "бронетехника" се виждат добри неща. И после от официалните снимки също има какво да се види. Аз само не разбрах, едното момиче е било репортер на Хоби ТВ? Т.е. ще има репортаж по телевизията, кога ще може да се гледа?

Нагоре
МнениеПубликувано: 25 апр 2009 12:37 
Извън линия
Потребителски аватар

Репортажа го даваха вчера и оня ден по новините. Сега се очаква трисериен филм да монтират и го пускат. Може би след около 20 дни.

Нагоре
МнениеПубликувано: 25 апр 2009 18:32 
Извън линия
Потребителски аватар

http://www.modellversium.de/galerie/2-modellbau-ausstellungen/4491-mosonmagyarovar-2009.html :thumright:

Нагоре
МнениеПубликувано: 26 апр 2009 00:33 
Извън линия
Потребителски аватар

PACH написа:
Доколкото знам Трабанта е правен не от картон както е всенародният лаф , а от текстилни отпадъци (в огромно количество внасяни от СССР) в комбинация от няква немска смола!!!
Резеврните калници които съм виждал сложени преди пребоядисването след подмяната им имаха доста кафяв вид (подобно на руският бакелит) и голяма твърдост - то за това и се чупеха , а не късаха...

KONGO79 написа:
Трабито се произвеждаше от текстолит /ако не се лъжа, 5 слоен/, като предпазното покритие, което аз лично съм виждал, беше кремаво или кафяво. Като цяло обаче, от трите снимки, картоненият лъв изглежда най-читаво, най малкото финишинга е равномерен и не лъщи като полирано великденско яйце :scratch: !

Макар и да не е по темата за изложбата: материалът на Трабанта (трабант на немски значи спътник между другото) се казва "Duroplast". Смес е от памучни влакна и фенолна смола. Пресова се в автоматични преси при 180 градуса. Вицовете за фазерни, картонени или шперплатови Трабанти си остават народно творчество. Изгнил от вода Трабант няма. Сравнението на PACH с бакелит е доста точно, само че бакелитът е фенол+формалдехид+частици дърво.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 Следваща

Всички времена са UTC+03:00