Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 04 авг 2020 16:48

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 08 ное 2011 16:31 
Извън линия

Така като гледам в този ГБ ври и кипи от желаещи :) Ако не друго , поне темите да са повечко - поне на туй съм майстор :D
И тъй - почвам една екзотична машина, която си купих преди около година за скромната цена от около 90 лв. Разбира се, за да бъде кефа пълен, парите въобще не отговарят на съдържанието на кутията - неособено качествена отливка, дебела и твърда пластмаса, некачествени прозрачни детайли... Иначе вътре си има и смоличка, ротори от бял метал, ецче...в което липсват важни детайли като коланчета или пък (особено пък) приборно табло...Абе, с две думи КЕФ (една дума де). Кеф, щото се очертава як скрач и яко шкурене на детайлите за да се превърнат в годни за употреба:shock: Но, както споменах по- горе - машината е екзотична и малко експлоатирана от моделистите. А като се има предвид, че доста от пишещите (и непишещите) тук са сведущи по темата за Виетнам, то значи мога да разчитам и на компетентна помощ.
Това е модела:
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg [ 39.5 KиБ | Видяна 560 пъти ]
Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg [ 47.82 KиБ | Видяна 560 пъти ]
Прикачен файл:
3.jpg
3.jpg [ 54.76 KиБ | Видяна 560 пъти ]
Прикачен файл:
4.jpg
4.jpg [ 44.83 KиБ | Видяна 560 пъти ]
Прикачен файл:
5.jpg
5.jpg [ 46.79 KиБ | Видяна 560 пъти ]
Прикачен файл:
5a.JPG
5a.JPG [ 26.67 KиБ | Видяна 560 пъти ]
Прикачен файл:
6.jpg
6.jpg [ 54.53 KиБ | Видяна 560 пъти ]
Прикачен файл:
7.JPG
7.JPG [ 54.68 KиБ | Видяна 560 пъти ]
Прикачен файл:
8.JPG
8.JPG [ 64.41 KиБ | Видяна 560 пъти ]

Ето тук по- големи снимки:: http://mojehobby.pl/Special-Hobby-Ha21-Shawnee-Flying-Banana-over-Vietnam-p-1-1312012.html
Има обаче няколко опорни точки, от които зависи дали въобще ще се занимавам с модела. Първата е остъклението - понеже абсолютно всички чаркалаци от пилотската кабина са като на длан,то неминуемо вниманието ще е и към предното стъкло. Което е с много лошо качество - характерните за машината рамки са представени криви и стопени сякаш от рязко загряване. Просто е необходимо да се направят отново. Та за няколко часа успях да измайсторя това. Рамките станаха по- дебели от необходимото, но смятам че са по-добри от първоначалните. Само че нямам снимки за сравнение:
Прикачен файл:
a1.JPG
a1.JPG [ 86.6 KиБ | Видяна 560 пъти ]
За жалост обаче въпреки цялото ми старание успях да поиздраскам стъклото. не е фрапиращо, но малко ме дразни, а не съм правил "ремонт" на прозрачни детайли досега
Втората точка е сложният интериор, който определено е зле представен в комплекта и ще се наложи ръчна намеса. От значение обаче е и колко точно ще се вижда през вратата, щото честно казано не съм привърженик на интериор, който впоследствие бива затворен и не се вижда. Но ще видим.
Следва...

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 ное 2011 21:03 
Извън линия
Потребителски аватар

Mozart написа:
И тъй - почвам една екзотична машина, която си купих преди около година ...

С вирнатата си задница, това летало винаги ми е напомняло на кон или по-скоро на катър, който хвърля къч. Неслучайно има варианти, които се казват Workhorse :lol: .
Както беше писал някой (по-друг повод): направо ме очарова с грозотата си. :mrgreen:
Mozart написа:
За жалост обаче въпреки цялото ми старание успях да поиздраскам стъклото. Не е фрапиращо, но малко ме дразни, а не съм правил "ремонт" на прозрачни детайли досега...

Да си кажа правичката, аз никакви драскотини не виждам, но то си е мой проблем. Намери си полир за нокти и друго не ти трябва. Преди това може да си шкурил джама или даже да си го издраскал неволно с остър предмет. Полирът лъсва идеално всякакви повърхности. След което следва баня във Future (или някой от неговите конкуренти). Не напръскване с аерограф или намазване с четка, а цялостно потапяне. И това е.
Преди винаги полирах прозрачни елементи с оригинален автополир за фарове (писал съм го нейде из форума). Ефектът е добър, но иска бая търкане, даже и с минидрил или друг ел.инструмент (Аз съм си направил "лъскачка" от електрическа четка за зъби и така няма опасност да стопя пластмасата, ако "изтърва" оборотите, както при "Дремел"-а). Сега по-рядко се сещам за това, след като фина шкурка, полир за нокти и фючър оправят всичко.

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 ное 2011 09:59 
Извън линия
Администратор

Цитат:
С вирнатата си задница, това летало винаги ми е напомняло на кон или по-скоро на катър

По този повод той си има даже и официално название, пише го на кутията - Flying Banana :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 ное 2011 05:59 
Извън линия
Потребителски аватар

Stefanoff написа:
По този повод той си има даже и официално название, пише го на кутията - Flying Banana :)

Е, аз реших да наблегна на "конската му страна". :lol: А и надали са го кръстили "банан" заради вирната задница. ;) По-скоро заради формата. Но макар и да няма много изискан вид, грях ми на душата, ако не призная, че има и красиви "банани" (в Канада например):
Изображение
...и не само банани... :shock: :o :cyclops:
Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 дек 2011 08:54 
Извън линия
Потребителски аватар

Интересен модел :thumright:
ето малко снимки:
Piasecki/Vertol H-21C Workhorse/Shawnee, Luftwaffemuseum, Berlin-Gatow, Germany
може би ги имаш, но все пак..

Тихомир, ако имаш възможност, в процеса на сглобяването снимай подробно пилотската кабина, че имам един модел в 1:72, обаче без "вътрешностите"... :scratch:
Прикачен файл:
H-21C.jpg
H-21C.jpg [ 19.05 KиБ | Видяна 381 пъти ]

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 5 мнения ] 

Всички времена са UTC+03:00