Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 14 дек 2019 10:58

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 291 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 520 Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Group Build?
МнениеПубликувано: 01 юни 2010 12:53 
Извън линия
Потребителски аватар

В първият пост на темата съм записл предложенията до момента. С постъпването на нови ще допълвам на същото място. pgp000 и Kongo79 само подхвърлиха някакви теми, ако ги конкретизират ще ги добавя.

Нагоре

МнениеПубликувано: 01 юни 2010 13:43 
Извън линия
Потребителски аватар

Моите предложения - както всички останали аз съм по някакъв начин ограничен в интересите си. Aз даже вече планирам какво ще строя като си завърша камарата WIP.
Авиация
- Въздушната война през 1940 (Битката за Франция и Битката за Англия);
- "Внимание, италиянци във въздуха!" (всичко, носило знаците на италианските ВВС от 1939 година насам, по-рядка тема);
- Реактивни изтребители след 1950 (лично аз залагам тук повечко на прехващачи от 50-те и 60-те години);
- Японска авиация през ВСВ (флотска и армейска авиация) :pirat:
- Авиацията на СССР през ВСВ (ВВС РККА, ВВС ПВО, авиация на флотовете, Далечна авиация - доку-виж някой се изсили с Че-2 или Пе-8 :king: );
- Немци, хървати, словаци, румънци и българи във ВСВ ("С кръст на крилата").

На земята
- Тежки танкове и САУ от ВСВ (честито ми италерско ИСУ-152 :tongue: );
- Борба с танкове (самоходни танкоизтребители, бронеизтребителна артилерия, панцерфаустчици и базукари, смелчаци с кумулятивни гранати и бутилки КС);
- Recovery and support (влекачи - вкл. Bergepanzerwagen, камиони, бензиновози, транспортьори на муниции и др. - май най-екзотичната тема, затова без ограничение на период - от началото до наши дни);
- БТР - от ВСВ до наши дни (като почнете от Sd.Kfz. 251 през първите чисто алуминиеви М113 та до БТР-90, CV90 и MRAP).

Примерни условия за участие
- Предлагам да се работи без ограничения за употреба на допълнителни детайли и техники - щом показвате свой стендов модел - аз лично като потребител съм ОК.
- Може да разглобите нещо старо и да го направите наново или да "облечете" стар модел с ново камо и обозначения.
- Мащаб - какъвто ви пасва.
- Фирма - не се ограничава.
- Брой модели - без ограничения. Моделът може да бъде включен в диорама/винетка, но участва само веднъж (не веднъж отделно и втори път като композиция).

Изображение

Нагоре

МнениеПубликувано: 01 юни 2010 13:47 
Извън линия
Администратор

Много са широки границите. Не всеки може да си позволи да купува допълнително смоли и ецове. Предлагам да е "от кутията". Един ще куби два сета смола, ще си натовари камиончето с туби, сандъци и платнища, ще си купи фини ецове и ще му четем километража. Друг няма да може да си позволи това и естествено модела няма да може да му се получи толкова добър. Трябва да има равен и приемлив за всички старт. Предлагам да се разреши само скрач без допълнителни неща.

Нагоре

МнениеПубликувано: 01 юни 2010 13:58 
Извън линия

Аз имам ецове в кутиите :)
Направо да почвам сухоземните :)
Сериозно, навит съм на предложението на pgp за период и тематика.
Както и да работим, това което е в кутията.

Нагоре

МнениеПубликувано: 01 юни 2010 14:11 
Извън линия
Потребителски аватар

Поддържам мнението да няма много ограничения откъм мащаб и допълнителни сетове. В крайна сметка всеки иска да получи накрая нещо конкретно като стойност на модела.

А Петър наистина си вкара всички незавършени неща в темите :lol: Ама гледам че се появи конкуренция - Конго79 и той спомена за някакви десетки започнати модели.

Нагоре

МнениеПубликувано: 01 юни 2010 14:18 
Извън линия
Потребителски аватар

McVess написа:
А Петър наистина си вкара всички незавършени неща в темите :lol:

Много бъркаш - тези са НЕЗАПОЧНАТИТЕ :biggrin: :biggrin: :biggrin: В предложените от мен теми в момента нямам нито един WIP.

Хайде момчета и момичета - днес имаме празник, хайде да направим нещо весело и достъпно за всички :D Включвайте се с предложения и гласуване.

Изображение

Нагоре

МнениеПубликувано: 01 юни 2010 14:47 
Извън линия
Потребителски аватар

А нещо за диорамаджий?
Кандидати за тема "WW2 Пасифик" има ли? Тарава, Иуо Джима, Пeлелиу...

Нагоре

МнениеПубликувано: 01 юни 2010 15:00 
Извън линия
Потребителски аватар

pgp000 написа:
Моите предложения...
...- Брой модели - без ограничения. Моделът може да бъде включен в диорама/винетка, но участва само веднъж (не веднъж отделно и втори път като композиция).

Предлагайте теми, ако има мераклии - ще ви подкрепят.

Хайде колеги - сега ви е паднало да правите "пряка демокрация" :biggrin:

Изображение

Нагоре

МнениеПубликувано: 01 юни 2010 16:48 
Извън линия

Ако не се направят някакви ограничения - то и сега форума си е така.
Всеки прави каквото си иска, има в шкафа или му е на сърце.
Ако са широки границите, пък никой не може да ме накара да сложа фотоец, ако не искам :geek: . Ама няма да съм оценен - и какво от това...в краен случай пък няма да участвам :cheers: :lol: :lol: :lol:
Тоест единствените ограничения (съответно новото тук) ще са три:
- време за изпълнение.
- започва се от нулата (или разглобено старо).
- има оценки и т.н. (ама не постове "харесва ми" или "не е вярно , но щом те кефи..."

Смятам , че все пак трябва да изберете (аз ще се включа ако си харесам нещо) нещо и няколко по-затворенки теми , за да могат такива като мен да решат какво ще правят.
:lol:

Нагоре

МнениеПубликувано: 01 юни 2010 16:57 
Извън линия
Потребителски аватар

Идеята е много добра-подкрепям напълно!
Преди време с колегата wolfenstein се опитахме да направим нещо такова с Ф-104,но по усмотрение на управата темата бе разбита на отделни теми.(В личен план това уби желанието ми за работа по тези модели и бяха отново прибрани)

Нагоре

МнениеПубликувано: 01 юни 2010 17:12 
Извън линия

Оппаа, пак се отнесохме към състезателните елементи. От сега казвам, ако изкривите идеята от груп билд на виртуално състезание, мен не ме бройте. Ако някой не го е прочел, пак да го напиша, идеята в подобен род начинания е да се даде тласък за работа вместо само да се пише по форума. Именно заради това се задава тема и срок за работа. Ако бяхме голям форум, преспокойно може да се направят тясно специализирани теми с всякакви ограничения, вкл. и тотален скрач билд. Ама ние сме малко като бройка хора, каква е файдата темата да е летящи машини, като половината форум прави само сухопътна техника? Обратното важи със същата сила, както и ограничението за исторически период /макар, че може би аз ще съм единствения който ще се откаже от участие ако периода е след 45-та година, така че не е проблем/. Груп билда не е състезание, нито мерене на анатомия и заради това смятам, че всеки има право да си направи модела както иска - дали от кутията, или пък с ец и смола на стойността на кола втора ръка, дали да е в 1/144 или пък в 1/24.
За да не съм голословен ето ги и моите предложения:
1. Фашистка Италия /не само втора световна, защото има интересни машини и от Испания и от Либия/, без ограничения в типа на техниката, мащабите и доработките;
2. Тора, Тора, Тора /не можах да измисля по-добро име, но идеята е същата като на темата за Италия - кеф ти Халхин-хол, кеф ти Китай, кеф ти Манджурия, кеф ти втора световна, летящи, пълзящи, плаващи/, пак без ограничения;
3. Арденската операция /огромен избор от немска и съюзническа техника, пълзящи, хвъркати, диорами/, без ограничения;
4. Северна Африка /за нея важи всичко казано и за Ардените/, без ограничения;
5. Войната в Пасифика /донякъде се припокрива с Японската тема и може би е по-добра идея защото по тази тема има адски много и леснодостъпни модели, а и корабомоделистите ще могат да се включат по-активно/, без ограничения;
6. Арабо-израелските войни /тук примерно и аз дори мога да се включа с един черен Спит Мк ІХ или египетско Маки 205 например, въпреки че не ми е в периода/;
Още много идеи ми минават през главата, например Корея, Виетнам, битката за Москва, бомбардировките на Райха и т.н., но 6 идеи като начало са достатъчно. Поне според мен е добре първите два, три груп билда да са по-общи като тема за да могат да се включат максимален брой участници, а и да видим що е туй нящо и има ли то почва у нас.
П.П. Само да не ми се обиди някой на писанията, нищо лично към никого!

Нагоре

МнениеПубликувано: 01 юни 2010 17:29 
Извън линия
Потребителски аватар

Доколкото е възможно групирах предложенията. Станаха доста на брой (вж. 1-ви пост), ако искате pgp000 да измисли някакъв начин да ги включи в една анкета, като всеки има право на поне два избора, както и да си променя мнението и да определяме темата. Но анкетата да остане до края на седмицата поне и ако се появят нови интересни предложения да се добавят.

Нагоре

МнениеПубликувано: 01 юни 2010 17:49 
Извън линия
Потребителски аватар

Конго, да направим една голяма "италианска" тема или настояваш на фашистка Италия? Май ще имаме поне един "Spillone" (италиански Ф-104), а и от мен има едно Фолгоре (ще го правя така или иначе). Надявам се на Fiat G-91 Gina - поне един от вас го има - и/или CR.32 или 42 (знам за двама души).

Обратно на въпроса: ще се постарая днес до края на деня (т.е. до 12 вечерта) да има една анкета на мястото на настоящата (за да не отварям нова тема). Освен темите ще остане и отговорът "Няма да участвам" - за всеки случай.

Анкетата ще остане отворена една седмица - до 24 часа на 8 Юни. До утре вечер ще приемаме допълнителни предложения. След това няма да се добавят нови, за да не се изкушават хората да променят мненията си въпреки трите гласа, които могат да дадат ;)

Всички сте добре дошли - гласувайте, участвайте, предлагайте теми.

Изображение

Нагоре

МнениеПубликувано: 01 юни 2010 19:43 
Извън линия
Потребителски аватар

А тъй като предложените теми не са малко, не може ли да изберем най-интересните и да се средоточим в тях? Другият ми въпрос е: Има ли значение, кога е направен модела? Т.е ако направен през миналата година, може ли да участва или това важи само за модели в периода 2010г.? На мен много ми се участва в такова нещо и бих се включил в тема за Северна Африка, стига да намеря обаче хубав Опел Блиц (че много ми се иска да имам такъв). В момента разполагам с 3 модела:
- Един Мустанг, серия Б, американски е, с американски кокарди, но е участвал в Китай, 1945г. (все още го работя, скоро ще е завършен)
- Един М48, Виетнам, американски, знаете за него, знаете какво се прави по него.
- Едно ФАМО, което е доста добро за темата на pgp000 "Recovery/Support".

Първия модел, не може да участва в нито една тема, защото е от особено място. Другите могат. Ако си намеря Опел, може да се включа с него и с М48, но без ФАМО-то, но бих си взел и някой самолет, от някои от другите теми с цел да се простра в няколко раздела.

Нагоре

МнениеПубликувано: 01 юни 2010 20:00 
Извън линия

Нищо против нямам към нито една възможна тема. Написах фашистка Италия, гледайки от собствената си камбанария ;) , без въобще да ми дойде на акъла, че пак налагам някакво времево ограничение. Абе кухата лейка си е куха лейка :tongue: ! Като пояснение на идеята ми за Италианска и Японска тема - това са личните ми фаворити, когато става въпрос за авиацията на втората световна. Винаги съм се възхищавал, колкото и силно да звучи, на авиоконструкторите на тези две държави. Факт е обаче, че реално няма чак такова голямо разнообразие от машини превъплатени в модели /най-малкото и двете държави нямат толкова много различни машини като великите сили/, особено пък ако си говорим за Regia Aeronautica, при нея, дори и в 1/72, голяма част от аеропланите можеш да ги намериш само като резинки или вакуумки. Ако си говорим за сухопътна техника, там вече става страшно. Въпреки това, за мен няма по-ефектен модел от такъв който се перчи със символа на изгряващото слънце или с фаши. Ако, не дай си боже, за тема се избере Япония или Италия с удоволствие ще отворя склада пък дали ще излезе някое Фалко, Спарвиеро, Фолгоре, Зеро, Вал, Дейна, Грейс или нещо друго, тържествено обещавам, че ще е в 1/48, а защо не и в 1/32 ;) !

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 291 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 520 Следваща

Всички времена са UTC+02:00