Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 21 авг 2019 19:11

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1 2 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 11 юни 2010 10:42 
Извън линия
Администратор

Уважаеми, колеги,
Поставяме началото на първия за България Group Build. В раздела "Бронетехника" темата е:

"Влекачи, транспортна и обслужваща техника от всички периоди"

Начало на проекта: 14.06.2010
Край на проекта: 31.12.2010
Обявяване на победителите: 10.01.2011

Правила:

1. До участие в проекта се допускат само модели точно отговарящи на темата.
2. Право на участие имат всички регистрирани във форума или новорегистрирали се преди крайния срок потребители.
3. Няма изисквания за мащаб, фирма производител на модела, начини на закупуването му и използвани допълнителни аксесоари, материали, бои и средства.
4. Всеки участник има правото да участва с неограничен брой модели.
5. Всеки участник отваря своя тема в раздела "Group Build" озаглавена с името на изработвания от него модел, фирмата производител и мащаба. Целта на тази тема е да представи самия модел и процеса на построяването му, а не само готовия модел.
6. Чрез гласуване от всички потребители във форума ще бъде определен печелившия поощрителна награда.

Разделът ще бъде отключен в понеделник 14.06.2010. Всякакви въпроси и коментари моля изпращайте чрез системата за лични съобщения до администрацията!

Нагоре

МнениеПубликувано: 14 юни 2010 16:40 
Извън линия
Администратор

Явно не четете Правилата!

Цитат:
5. Всеки участник отваря своя тема в раздела "Group Build" озаглавена с името на изработвания от него модел, фирмата производител и мащаба.

И двамата участника дотук не са спазили точка 5. Да ви отстраня от проекта или бой с пръчка предпочитате??? :evil:
Много искахте Group Build, вземете го направете като хората!

Нагоре

МнениеПубликувано: 15 юни 2010 10:25 
Извън линия
Потребителски аватар

Stefanoff написа:
Явно не четете Правилата!

Виноват! :oops:
Оправено е.
Stefanoff написа:
И двамата участника дотук не са спазили точка 5. Да ви отстраня от проекта или бой с пръчка предпочитате???

Но не съм сигурен, че ще мога да се преборя с точка 6

6. Всеки участник трябва поне веднъж седмично да представя развитието на проекта си.

Нагоре

МнениеПубликувано: 15 юни 2010 10:33 
Извън линия
Потребителски аватар

Academica написа:
6. Всеки участник трябва поне веднъж седмично да представя развитието на проекта си.

Това важи и за всички останали и в двата ГБ. Със сигурност ще има периоди, в които по моделите няма да има развитие. Особено за такива ударници като Академика с три проекта - кой по-напред да прави за една седмица. Препоръчвам на администрацията да преформулира точката. :salut:

Нагоре

МнениеПубликувано: 15 юни 2010 10:45 
Извън линия
Администратор

Като не може да покаже напредък участникът все може да каже две думи от типа: "абе, момчета, тая седмица клахме прасето и опитвахме виното и за глупости не остана време...". Това също си е отчет и се зачита сериозноста на участника. Но да видим тема състояща се само от заглавие и после месеци наред нито дума - не върви малко, не мислиш ли?

Нагоре

МнениеПубликувано: 18 юни 2010 09:56 
Извън линия
Потребителски аватар

Stefanoff написа:
....Това също си е отчет и се зачита ...

Буна диминяца, драги домнилори.
Отчета за периода от 10.06.2010 до днес:
-10.06 - София-Русе;
- 11.06 - Русе-Букурещи;
- 12.06 - Букурещи;
- 13.06 - Букурещи-Русе-София;
- 14.06 - София;
- 15.06 - София-Русе;
- 16.06 - Русе-Букурещи;
- 17.06 - Букурещи-Русе-София;
- 18.06 - София - с. Краево (косене на трева) :pale:
- 19.06 - с. Краево (стригане на жив плет. Евентуално пръскане на интериора на кабината на FAUN);
- 20.06 - с. Краево - Русе;
- 21.06 - Русе-Букурещи;
- 22.06 - Букурещи-Русе-София.
На 25.06 заминавам за Берлин. До 02.07.2010
:salut:
За тия 10 дена Стефанов не е ходил толкова често до село Мартен, колкото аз - от София до Букурещ :shaking2:
Плевенските магистрални жрици вече като ми видят дачията и отдалече почват да ми мятат с ръка и да ме поздравяват :lol:
Малко нагледен мат`рял:
Изображение
Изображение
Това горното е Палатул Министерулуи Агрикултурии ши Доменилор - монумент историк. :D
Изображение
Изображение
Тоя тип на рояла го охлаждаха непрекъснато с вода, защото тия дни в Букурещ беше 108 градуса по Целзий :sunny: :sunny: . Стефанов е близо и знае :shock:
Изображение
А това горе е най-голямата сграда в Европа (и втора в света - след Пентагона) Палатул Парламентулуи. Тъкмо редяха столовете за концерта на сър Реджиналд Кенет Дуайт (Елтън Джон).
Рапорт даден!
:salut:

Нагоре

МнениеПубликувано: 18 юни 2010 09:59 
Извън линия
Администратор

Избери на коя от датите, когато си в Русе ще ми донесеш Леопард-а и тогава ще ти го приема за отчет! :D :D :D

Нагоре

МнениеПубликувано: 18 юни 2010 10:04 
Извън линия
Потребителски аватар

:thumright: Плащаш таксито до Бонжура и обратно, нафтата до Русе и 2-3 бири - за възстановяване на водния баланс и имаш Леопард :D

Нагоре

МнениеПубликувано: 18 юни 2010 14:48 
Извън линия

Ако админите отключат и груповата работна маса (Group Bild) за "леталата", нека прехвърлят там втората част от поста.
И така момчета (момичета имаме ли във форума!? :geek: ) както бях обещал, включвам се и в тук - при "пълзящите".
На първо място ще правя обикновен транспортен камион с гюрук - "Opel Blitz", който ако остане сам ще е с български цветове и знаци, като част от обслужваща техника за диорама с "циклопа" (FW-189). Но ако и докато стигна до неговото боядисване (в частта по която се отличават) , си намеря поне още два броя (и ги закупя де...) то тогава ще е с немски цветове , като част от транспортна колона на диорама от Германия в края на ВСВ.

За сега имам този сет - обикновен камион, обикновен сет от Италиери.

Изображение

Кат.№7014 - 2003 г. - мащаб 1/72 - оригинално име "Kfz.305 - Opel Blitz"

Другото което ще правя се състои от три части:

Изображение

Като пак ще е валидно условието за набавяне на още един сет (аз вече съм събрал два... :oops: ) . Джиповете ще влезнат в немската диорама "Германия - края на войната" + един или два (ако станат три) "кубелвагена". А специфичният "верижен мотоциклет" със всичките 2/3 броя ще са на диорама с полския среден бомбардировач PZL-37 и може би име "Началото на ВСВ" (сега в движение се сетих).

За камионите и джиповете знам че покриват, времевия период както на диорамата така и на GB-да, докато за "мотоциклетите" и кубелвагените не съм много убеден.
Но за това ще ме съветвате в съответната тема , като я пусна в понеделник (и ако си оправя фотоапарата с висока резолюция до тогава). Щото в момента мога да правя снимки с пощенски формат и макар да съм в 1/72 - май няма да ви хареса резолюцията им . Впрочем и тези тук снимки са точно с тази резолюция - та ако админите ги одобрят, значи проблема ще е решен наполовина (щото фотоапарата аз така или иначе ще си го ремонтирам...)

Снимки ще качвам от работата през седмицата (включително събота и неделя) всеки последващ понеделник , за съвети , коментари , помощ и ...табуретки.
Така смятам , че ще мога да напредвам равномерно, да "докладвам" тук и да се възползвам максимално от вашите напътствия и съвети.

Ето и двата хубавеца:

Изображение

Като поляка ще е първи, като "тренировъчен" за остъклението на българският циклоп:

Изображение

Който не бих си позволи да го разваля (много :geek: ).

Поляка е на старата полска фирма "SKALA" - и го имам от далечната 1989 година !!!
Не че тогава се занимавах със стендов моделизъм, но го купих импулсивно в момента който го видях. Въпреки че отдавна бях изхвърли детските си модели в 1/100 на ГДР. Това бе нещо не виждано до тогава от мен и в духа на детските спомени , го закупих от една ...парфюмерия на старата автогара "ЮГ" в София кв Дървеница. :D

За Италиерският сет има доста изписано, така че ако искате от другата седмица ще му докладвам в неговата си тема, както за сета , така и за самият самолет, независимо че модела ще се прави втори по реда в Груп Билда ми тук .

:D :D :D

Рапорт - даден!!! :salut:

Нагоре

МнениеПубликувано: 18 юни 2010 15:02 
Извън линия
Потребителски аватар

Ако правилно съм разбрал искаш да направиш три блица, три кубелвагена, три мотоциклета и 2 или три уилиса + два самолета - общо 14-15 машини. И то за човек, който не се има за стендов моделист :D :salut: Че и в две диорами да ги вкараш. За шест месеца? Евала :salut: :salut:
А аз се притеснявам че трябва да работя по два модела едновременно ;)

Нагоре

МнениеПубликувано: 18 юни 2010 15:16 
Извън линия

Ами то аз както съм го написал... :oops: ....съвсем правилно си ме разбрал.
Обаче не е точно така ... :albino:
Ще правя първо един джип, после кубелваген и накрая "мотоциклета". Трябват ми по три евентуално за бъдещи диорами - те , диорамите също не са част от груп билда (този ;) ) .
Същото е със самолетите , първо за тренировка - поляка, после за окончателно оакване (мое) и циклопа, но и тук диорамите са в бъдеще време.

Тоест ще се опитам да направя пет машини до края...
:shaking2: Все пак са в 1/72 !!!...тоест "пълзящите" се като кибритени кутийки, и ако не се тутам с фотоецове и т.н.(но много ми се иска всичко да пробвам още на първият ми опит тук) то няма много работа по тях според мен :albino: ....
А самолетите са мааалко по-големички и по-детайлни, но все пак това са шест месеца!

Нали , както каза и Академика - щом е за тарапаната, и отпуска няма да излизам, щото е "излишно" харчене на пари извън моделизма!!!
:D :D :D :cheers: :cheers: :cheers:

ПП.
Ето че пак се обърках...
:oops: 1,Джип
2,мотоциклета
3,кубелвагена
4,Камиона
5, Полски
6,Български

Тоест общо шест машини - по една на месец!!!
;)

Нагоре

МнениеПубликувано: 18 юни 2010 15:24 
Извън линия
Администратор

То ще трябва май и награда за ударници на форума на подготвим :lol:

Нагоре

МнениеПубликувано: 18 юни 2010 16:17 
Извън линия

Stefanoff написа:
То ще трябва май и награда за ударници на форума на подготвим :lol:

Хахаха!!! За радост на Академика, аз ви "надбегах" - щото раздел GВ-1 е отключен , но още не и самата тема с правилата като тази тук (GB-2).
Струва ми се, :scratch: че там трябваше да подаваме заявките за участие със самальотите, както тук с пълзящите...
Или не съм разбрал! :cyclops_ani:
Завките тук, и после отделни теми , или всичко на куп - заявка в самата тема???!!!
:flower: :cheers: :cheers: :cheers: :bounce:

Нагоре

МнениеПубликувано: 18 юни 2010 16:21 
Извън линия
Потребителски аватар

PACH написа:
... всичко на куп - заявка в самата тема???!!!

Е тук е истината. Така че откривай си темите, че в понеделник ще ти дойде нанагорно

Нагоре

МнениеПубликувано: 18 юни 2010 16:33 
Извън линия

Ама аз си го представях така - заявката (четирите кутий на две места) и после по една тема в раздела. Тоест докато не свърша темата- нова не откривам...
Така че в понеделник ще почна с ...PZL-37, че имам най-готов предварителен материал.
Ама като гледам, че и някой допълнителни не писмени материали ще ми трябват , може и четири теми , да ги "бутам" докато почна работата по модел... :scratch:
После е лесно - аз на табуретки нося също като на бирата - по много!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1 2 Следваща

Всички времена са UTC+03:00