Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 23 май 2017 15:39

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: HobbyCult
МнениеПубликувано: 23 окт 2015 15:57 
Извън линия

Иво, струва ми се, че в случая си адски далеч от истината. Четейки писмото, очевадно, става ясно, че в случая се касае до чисто търговски отношения м/у производител и официален дистрибутор за България, който дистрибутор явно не е Хобикулт /кой е, нито ме интересува, нито е важно/. В м/ународната търговия си има писани и неписани правила които защитават официалните представители /по този повод можеш да пробваш да се свържеш с централата на Тамия в Япония и да поискаш да купиш модели на едро директно от тях и да видиш какво ще ти отговорят ;) /. Така че нещата ми изглеждат стандартни, прости и за съжаление неприятни за търговеца. Разбирам и реакцията на Спас, все пак му отнемат, най-вероятно, голяма част от търговския оборот /в крайна сметка и Звезда и Гънзе предлагат продукти със страхотно съотношение цена-качество и съответно са на челните позиции на пазара в БГ/.
П.П. Не бих се учудил ако в скоро време се получат проблеми и с доставките на Алклад, тъй като скоро си подмениха целия търговски екип за Европа, а освен това направиха и някаква кооперация с един от испанските производители на акрилни бои /не помня Валехо ли, МИГ ли, или пък АК/ и не е изключено да настъпи промяна в търговските им практики. В интерес на истината, при предишното им управление в Европа, Алклад се славеше като един от най-неприятните производители за търговски отношения.

Нагоре
МнениеПубликувано: 23 окт 2015 16:03 
Извън линия

А защо ми се струва, че тук някой обръща нещата надолу с главата!?
Не ние, а руснаците си спазват ембаргото - тоест не продават стоки на нас, щом ние не им внасяме...поради техните директиви!!!

Но пък струва ми се, че в случая тук нямат нищо общо политическите взаимоотношения.
Както се казва в писмото - ще видим кой е ..."най-достойният" български търговец,
който предполагам е взел "всичко в свой" ръце и разширява бизнеса си без да се сеща за думичката достойнство.

...а може и аз самият да си въобГЪЗявам!!!
Времето ще покаже...
:clown:

ПП. А той ме е изпреварил - Конго79 май има подобно мнение...

Нагоре
МнениеПубликувано: 23 окт 2015 18:22 
Извън линия
Потребителски аватар

KONGO79 написа:
кооперация с един от испанските производители на акрилни бои /не помня Валехо ли, МИГ ли, или пък АК/

Трите марки се правят на едно и също място, фабриката на Валехо.

Не търсете под вола теле, ако е имало проблем с ембаргото щеше се да усети много по-рано, освен това доставките минават през европейското търговско представителство, което е в Австрия (или Германия беше?).

Спас поне направи нужното да предупреди, и каквото е сметнал за нужно е написал. Всеки сам може да си направи сметката кога, от кого и какво ще си пазарува.

Лично аз за алклад съм в очакване на презареждане, че ми свърши лъскавкото.

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 23 окт 2015 18:43 
Извън линия

Пепи, знам че и трите марки се произвеждат в една фабрика, но са си отделни фирми, а и смея да твърдя, че качествата на трите марки са различни. Алклад от своя страна обявиха, че в най-скоро време ще изкарат на пазара революционно нови, бързосъхнещи емайли.

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 мар 2017 11:53 
Извън линия
Потребителски аватар

Спас вече предлага на preorder модели на Wingnut Wings и при това на отлична цена. Ако някой иска да пробва перфектен модел на самолет от първата световна война, знае вече от къде да го вземе :)

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3

Всички времена са UTC+03:00