Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 06 дек 2019 18:41

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 238 мнения ]  Отиди на страница Предишна 112 13 14 15 16
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 10 дек 2015 15:03 
Извън линия
Потребителски аватар

По принцип, повече интерес се привлича като се намалят ограниченията при формулирането на правилата. Например, аз в този ГБ със "Започнати модели" щях да се включа, ако го нямаше ограничението да са започнати само от предишните групбилдове. ;)
Think about it :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 дек 2015 15:05 
Извън линия
Администратор

Ето че стигнахме до съвсем конкретни идеи и предложения! :cheers:

"В спора се разжда истината" !

Аз съм съгласен да има "ГБ организатор" и да върши всички тези изброени неща.
Но не мисля, че е правилно организатора да определя и налага теми и правила. Това ще работи по-скоро против отколкото мотивиращо.
Може би трябва да остане избора на тема с предложения и последващо гласуване, а правилата трябва да се оформят и прецезират около конкретната избрана тема.

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 дек 2015 15:53 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

и аз да допълня малко уточнение (предпочитам да се уточни въпроса с правилата):

Моето виждане е да се разделят правилата на две части:
Едната част нека ги наречем "базови правила". Това са примерно "в една тема е за един модел", "темите да са в специално създаден под-форум" и т.н. Правила които общо взето много няма какво да им се измисля и променя. По тези "базови" правила админ-ите контролират дейността на форума и в частност ГБ-тата. За момента не мисля, че има особен смисъл да се делегира измислянето и контролирането на "базовите" правила на друг, поне не виждам никакви ползи.

Другата група правила, които предполагам са обекта на дискусията, ги наричам "стимулиращи" правила. Това са всякакви допълнения към базовите правила, свързани с награди, стимулиране на определен вид модели и моделисти или просто някакви интересни закачки. Тази втората група "стимулиращи" правила мисля че спокойно могат да бъдат делегирани на ГБ организатора или произволен друг участник. Естествено, чисто технически, и тези правила ще се контролират от админи-те. Като се замисля точно така работехме със спонсора (който между другото дори не е участник във форума).

Ако сте съгласни с това разделяне на празвилата на "базови" и "стимулиращи" мисля че по-лесно ще се разбираме за какво говорим.

Нагоре
МнениеПубликувано: 11 дек 2015 11:04 
Извън линия
Потребителски аватар

Аз смятам, че ГБ организатор-а или както щете го наречете НЕ трябва да определя темата, а да предложи няколко теми от който с гласуване да се избере една. Не мисля, че трябва и да има някакви администраторски прави, намирам го за ненужно.
Относно разделянето на правилата, ами едва ли е необходимо, смятам, че системата с публикуване на правилата в началото е достатъчно. Не че идеята е лоша, просто не смятам, че подобрява по някакъв начин бъдещите ГБ.
Определено не съм съгласен с Милан, че са ни нужни по-малки ограничения при формулирането на темите, точно обратното, смятам че трябва да ги стесним!

И последно но не по-важност, списък на предложените до сега теми:

1) "Палубна авиация"
2) "Иракски конфликти"
3) "Fast, Faster, the Fastest" (или на бг: "Бърз, По-бърз, Най-бързия")
4) "Самолети с ПХО"
5) "What-if, Sci-fi and Fantasy"
6) "D-Day"
7) "Самолети под български флаг"

поздрави,
Сашо

Нагоре
МнениеПубликувано: 11 дек 2015 11:33 
Извън линия
Потребителски аватар

охххх, Ssasho0 :) При формулиране на темите се посочва какво се обхваща. Това са +овете. При формулиране на правилата (все пак и те са част от темата, във форум сме :)) в повечето случаи се правят ограничения с какво се допуска, какво не се допуска, срокове и др. изисквания. Това са -ите. Намаляват се минусите и се увеличават плюсовете, и би трябвало..., нали..., по принцип... :compress: Естествено не говоря за някакви драстични промени, понякога едно малко детайлче да се промени е достатъчно :geek:
ПС: днес ме е обхванала някаква мъдрост.

Нагоре
МнениеПубликувано: 11 дек 2015 11:44 
Извън линия
Потребителски аватар

Ssasho0 написа:
Аз смятам, че ГБ организатор-а или както щете го наречете НЕ трябва да определя темата, а да предложи няколко теми от който с гласуване да се избере една.

Точно така. Това е единият вариант и той трябва да е по-масовият. Но ролята на ГБО (организатора, за по-кратко в бъдеще) е да предложи малко на брой теми, от които да се избира. Причините за това са че когато се избира от десет теми резултата от избора е нелегитимен, понеже гласовете се разводняват много. Така една тема може да спечели със 4 от 20 гласа примерно. Допълнително изкривяване се получава когато се дава възможност да се гласува за повече от една тема. Т.е. ГБО трябва да предложи 2-3 теми за избор, като е логично тези теми да са му интересни, за да има стимул ГБО да върши някаква работа за този билд. Защото ако КОНГО например изяви желание да организира ГБ то е логично той да иска темите да са свързани с Япония и Италия, а Афганистанските войни да не са му интересни и да не иска да се занимава с тях. Или все едно moted да прави билд на американска тематика ....

Вторият вариант е когато някой има желание по някакъв повод да направи съвсем тематичен билд, примерно някоя годишнина която го вълнува или пък някой нов модел който се е появил на пазара и се очаква да предизвика интерес. Тогава този ГБО като му дойде реда на опашката организира ГБ "Бели лястовици" например, без да се гласуват теми. Веднага възниква въпроса - ако никой не се включи? Значи толкоз му е акъла на този ГБО че да предложи тема, без да е проучил ще има ли участници. И повече няма да му бъде поверено организирането на ГБ.

Това имах предвид с думите - Организатора избира тема. И да не допуска за гласуване теми подобни на: 3) "Fast, Faster, the Fastest" (или на бг: "Бърз, По-бърз, Най-бързия") защото това не значи абсолютно нищо.

П.П. Навсякъде където споменавам за Организатор се има предвид че това може да е един човек, група от хора, клуб, магазин, издателство и т.н., т.е субект който има какво интересно да предложи.

Нагоре
МнениеПубликувано: 11 дек 2015 14:54 
Извън линия
Потребителски аватар

Когато го измъдрите, съобщете го на всеослушание. За всяка тема ще си намеря моделче. :geek:

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 дек 2015 17:05 
Извън линия
Потребителски аватар

Ето някои предложения, които ми се въртят и смятам, че са всеобхватни:

-Война в Пасифика
-Май 45-та
-Военна техника под български флаг(не само самолети както е предложено)

Не знам до колко бих могъл да се включа, но реших да споделя мнение ;)

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 дек 2015 01:33 
Извън линия
Потребителски аватар

Аз пък предлагам"Емблематични за времето си санолети" или "Самолети икони",.Когато чуеш Англия се сещаш изяшния Spitfite...Hurricane,дървеното чудо Mosquito.,Германия-ме-109 е/ме-262 /he-111.,Америка-красивият p-51 mustang.,Дулитълския b-25.,Япония-zero.,Русия-як-1/3.,и-16...и-153....нещо такова ми се върти в главата

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 дек 2015 15:07 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Благодаря за предложените теми!

Нека изчакаме да се появи желаещ за организиране на Груповата Изработка, съответно да се види какъв ще е регламента.
Предложенията са запазени и могат да бъдат използвани от бъдещият организатор.

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 дек 2015 15:28 
Извън линия
Потребителски аватар

Ivo hobby написа:
Нека изчакаме да се появи желаещ за организиране на Груповата Изработка

Сашо в по-горен пост спомена че има желание за организиране. Доколкото си спомням беше предложил помощта си и при последното организиране на ГБ. Аз бих се ангажирал за следващият ГБ (който би трябвало да започне от 1-ви април 2016) ако ми гласувате доверие.

П.П.
Ivo hobby написа:
Предложенията са запазени и могат да бъдат използвани от бъдещият организатор.

Препоръчвам наистина тези предложения да са му само в помощ, а не да го ограничават в селекцията на теми за гласуване.

Ако Сашо се захване с организацията аз лично бих го подкрепил с включване на тема "Полиплани", ако я постави на гласуване, все пак му е слабост :).

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 дек 2015 15:32 
Извън линия
Администратор

"Полиплани", да, много добра идея!
Подкрепям! :thumright:

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 дек 2015 15:59 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

McVess написа:
...Доколкото си спомням беше предложил помощта си...

И аз си спомням, но това беше преди да са обявени правилата. За да няма недоразумения, по-добре колегите да решат спрямо сегашната ситуация.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 238 мнения ]  Отиди на страница Предишна 112 13 14 15 16

Всички времена са UTC+02:00