Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 17 окт 2017 08:55

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 08 мар 2017 19:58 
Извън линия
Потребителски аватар

Сдобих се с един модел на Model Factory Hiro - Lancia 037 rally 1/43. Моделите на японците от MFH се водят най-добрите автомодели на пазара, а това е най-новия им модел излязъл края на февруари. Исках да довърша Алфа-та и Ферари-то преди да дойде този модел, но модела дпйде за по-малко от седмица от Япония и не успях. Съответно за момента всички други проекти са на пауза и цялото ми внимание е на тази Ланча. Модела е мултимедиен - бял метал, фотоец, струговани части, гумени гуми и вакуформовано остъкление. Има и един малък, но препълнен декален лист. Снимките на частите са взети от hlj.com, но тези от изработката са си мой. Първата стъпка е свързана с изработка на двигателя, втората е задното окачване + довършване на двигателя. Модела е доста особен, очаквах за тези пари, модел с по-малко нужда от почистване на частите, но се оказа, че си има доста работа по тях. Все пак като се почистят и сглобят изглеждат чудесно. Голяма част от частите дойдоха изкривени в кутията, но това не е проблем понеже материала е мек и носи на огъване. Работи се малко по-трудно от пластмаса, но по-лесно от смола според мен. Все пак със сигурност не е за начинаещи моделисти и си иска своето. Четвъртата снимка са частите на двигателя и след това са снимки на почти готовото нещо, като трябва да отбележа, че двете половини (предна и задна) не са залепени, което добре се вижда на снимките. Окабелих го горе долу, но ще има още при сглобяването на двигателя към задницата ще се появят една купчина други маркучи. Реших да ползвам двукомпонентно лепило Бизон - течен метал, което си е някаква епоксидна смола, но лепи метали супер и става адски здраво. По принцип много хора поят частите, но това е отвъд моите възможности.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 мар 2017 08:10 
Извън линия
Потребителски аватар

втората снимка може да се кръсти "циганска мечта" :).

Двигателя боядисан ли е, че от това професионално качество на снимките не става много ясно.

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 мар 2017 10:14 
Извън линия
Потребителски аватар

McVess написа:
втората снимка може да се кръсти "циганска мечта" :).

Двигателя боядисан ли е, че от това професионално качество на снимките не става много ясно.

E тука ме "фана", снимките наистина са ужасни, но са най-добрите, които успях да направя. Иначе двигателя се предполага да си е този цвят и само съм го почистил, после метална четка, шкурка и леко полиране за да "блесне". Реших, че няма как да го докарам по-истински с каквото и да го боядисвам.

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 мар 2017 10:36 
Извън линия
Потребителски аватар

McVess написа:
втората снимка може да се кръсти "циганска мечта" :) ...

Баш! :thumright:
:D :D :D

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 мар 2017 20:17 
Извън линия

Не знам Бизона ще се разбере ли с ецовете

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 мар 2017 21:55 
Извън линия
Потребителски аватар

valcad написа:
Не знам Бизона ще се разбере ли с ецовете

Пише че "лепи повечето видове метал", така че няма да има проблем.

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 мар 2017 22:19 
Извън линия

То, че лепи лепи. Проблемът /поне при мен/ е, че нали се слага малко по-дебеличко и
става малко притеснително при лайсните на остъкляването, макар че при теб има и жлеб за тях,
но там съвсем спокойно може да се реши и с някое от лепилата за фанари.

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 мар 2017 20:19 
Извън линия
Потребителски аватар

ами стъпка две е почти готова, но има още 10на части. Признавам, че това е един от по-сложните проекти по които съм работил, но пък кефът е голям кеф! Постарах се и снимките да са по-добри ама то човек колкото си може :shaking2:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 22 мар 2017 11:24 
Извън линия
Потребителски аватар

Завърших втората стъпка и започвам с тертата и четвъртата, които са съответно таблото и интериора. Като цяло ми харесва, само ауспуха и гърнето имат нужда от смивка и малко още работа, но тези дни ще се занимая и с това.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 апр 2017 23:08 
Извън линия
Потребителски аватар

Напредвам усилено с този модел и много се кефя, жесток е и истинско удоволствие да се работи.

Единственото, което не ми харесва са коланите или по точно как са на гърба на седалката. За съжаление са фотоец и са толкова дълги колкото са дълги, но имам идея как да го поправя това недоразумение. Следващата стъпка изисква поставяне на купето и частите на предницата. Тука се чудя как точно да го изиграя и дали да карам по инструкцията или не, но ще го помисля и ще реша.

Ето и снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 май 2017 09:46 
Извън линия
Потребителски аватар

Работя по боята от последния пост насам. Изработих и пантите за задния капак, но вчера докато шкурих на мивката лакът, го изпуснах и счупих едната. Съответно изработих нова панта, която ясно си личи понеже още не е боядисана. Процесът на работа бе следния: Сив грунд за метал, бяло 4 или 5 ръце, декали, 2 ръце гланцов лак и леко шкурене за да махна прашинки и груби дефекти по гланца. Следват още 3-4 ръце лак и финално полиране. Предния капак е все още доста назад в сравнение с останалата част, понеже ще се наложи да пребоядисвам част от него, освен това не съм измислил и пантите все още. Искам всичко да е перфектно и чак тогава декали и лак. На макро-то си личат доста дефекти, които ще отстраня преди следващото лакиране.
Всякакви въпроси, коментари и градивна критика са добре дошли!

Поздрави,
Сашо

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 юли 2017 10:25 
Извън линия
Потребителски аватар

фотокофата май май е фира, което не е толкова лошо, но не ми се качват снимки отново, така че ето на общо взето завършения модел :) Не съм залепил задните гуми, защото още не мога да реша как дали и защо, ем ми се иска да се виждат двата спирачни апарата отзад, ем ми се иска да си е с гуми :-/.
Като край на модела, който беше един голям експеримент за мен и имаше много неща "за първи път" в него мога да обобщя следното - Е голям кеф беше работата по него! Много неща ще направя по-добре следващия път, особено вратите, които са слабото място в изработката.

Моля ако не се виждат снимките да кажете :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 юли 2017 10:33 
Извън линия
Потребителски аватар

Ssasho0 написа:
ем ми се иска да се виждат двата спирачни апарата отзад, ем ми се иска да си е с гуми :-/.

Един крик, вдигаш едната задна гума. Ще импонира на отворените капаци и врати. И една блондинка, която се чеше по ряпата че в "багажника" нама резервна гума, а някакви железарии ;).

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 юли 2017 21:34 
Извън линия
Потребителски аватар

нов опит със снимките:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение