Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 23 окт 2018 14:58

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: microdisign.ru
МнениеПубликувано: 19 юли 2018 08:39 
Извън линия

ПРИВЕТ на всички :)

Моля за помощ.
Случвало ли се е на някого да поръчва от този магазин ?
Седалището на производителя е в Севастопол ( Русия, Украйна, кой както предпочита :) ). Предлагат хубави фотоецвани сетове и са доста евтини, някои от които за момента нямат алтернатива, или поне не на такива цени.
За съжаление обаче поне според мен сайта им не е добре разработен в частта поръчки и плащане.
Та да си дойдем на думата:
В сайта няма автоматична опция за плащане в PayPal, както например в EBAY, където при покупка системата автоматично ме препраща към акаунта ми в PayPal, като разбира се първо трябва да се логна . Същевременно в начините за плащане на сайта твърдят, че такава опция съществува. Пишат, че при иницииране на поръчката ща ми се предостави тази възможност. Направих поръчката, след което на мейла под формата на текстово съобщение получих номер на карта, по която трябва да платя !? Съдържат се също имена на картодържателя, банка издател, вид на картата, телефон, с който е обвързана (вероятно този номер е името на акаунта !?), както и да посоча номера на поръчката. Предполагам, че става въпрос за някакъв ръчен начин на плащане !? Досега не съм правил такова плащане. Моля за помощ, има ли според Вас нещо нередно, какво точно трябва да направя за да платя? И не на последно място, до колко съм защитен при този начин на плащане ? В този случай как PayPal контролира процеса и защитава интереса на страните, имам в предвид, ако продавача не изпрати пратката, да ми възстановят сумата ?

Нагоре
 Заглавие: Re: microdisign.ru
МнениеПубликувано: 19 юли 2018 09:18 
Извън линия
Потребителски аватар

Това прилича на честен частник.
Гаранция - никаква. Разчиташ на добрата му воля.

Нагоре
МнениеПубликувано: 21 юли 2018 07:06 
Извън линия
Потребителски аватар

geryv написа:
Направих поръчката, след което на мейла под формата на текстово съобщение получих номер на карта, по която трябва да платя !? Съдържат се също имена на картодържателя, банка издател, вид на картата, телефон, с който е обвързана (вероятно този номер е името на акаунта !?), както и да посоча номера на поръчката. Предполагам, че става въпрос за някакъв ръчен начин на плащане !? Досега не съм правил такова плащане. Моля за помощ, има ли според Вас нещо нередно, какво точно трябва да направя за да платя? И не на последно място, до колко съм защитен при този начин на плащане ? В този случай как PayPal контролира процеса и защитава интереса на страните, имам в предвид, ако продавача не изпрати пратката, да ми възстановят сумата ?

Tова, което описваш е плащане по сметка, а не чрез PayPal. Изпратили са ти вероятно не номер на карта, а номер на сметка, по която да приведеш парите (банков превод). Видях на сайта на въпросната фирма, че описват 3 начина за разплащане:
Варианты оплаты:
1. Перевод на расчётный счёт.
2. PayPal.
3. Яндекс.Деньги.

Първият е имено плащане по сметка. За PayPal разплащане ти трябва само да знаеш имейла на получателя и той трябва да има сметка с PayPal - виж в описнията на самия PayPal как става. Именно това е смисълът на PayPal:нито ти знаеш сметката на продавача,нито той знае твоята. Само посредникът (PayPal) знае и двете.

Нагоре
МнениеПубликувано: 23 юли 2018 08:36 
Извън линия

CANSO написа:
geryv написа:
Направих поръчката, след което на мейла под формата на текстово съобщение получих номер на карта, по която трябва да платя !? Съдържат се също имена на картодържателя, банка издател, вид на картата, телефон, с който е обвързана (вероятно този номер е името на акаунта !?), както и да посоча номера на поръчката. Предполагам, че става въпрос за някакъв ръчен начин на плащане !? Досега не съм правил такова плащане. Моля за помощ, има ли според Вас нещо нередно, какво точно трябва да направя за да платя? И не на последно място, до колко съм защитен при този начин на плащане ? В този случай как PayPal контролира процеса и защитава интереса на страните, имам в предвид, ако продавача не изпрати пратката, да ми възстановят сумата ?

Tова, което описваш е плащане по сметка, а не чрез PayPal. Изпратили са ти вероятно не номер на карта, а номер на сметка, по която да приведеш парите (банков превод). Видях на сайта на въпросната фирма, че описват 3 начина за разплащане:
Варианты оплаты:
1. Перевод на расчётный счёт.
2. PayPal.
3. Яндекс.Деньги.

Първият е имено плащане по сметка. За PayPal разплащане ти трябва само да знаеш имейла на получателя и той трябва да има сметка с PayPal - виж в описнията на самия PayPal как става. Именно това е смисълът на PayPal:нито ти знаеш сметката на продавача,нито той знае твоята. Само посредникът (PayPal) знае и двете.

Да разбирам, порових се малко и се оказа наистина така.
В крайна сметка им писах отново, поисках да ми дадат въпросният акаунт. Ето отговора:

Здравствуйте, Георги!
Да, Вы можете оплатить через PayPal: maximent@mail.ru 22 евро.
Сообщите, пожалуйста, об оплате

Та както споменах досега не съм плащал така и малко се чувствам несигурен !? В този смисъл, как да съм сигурен, че това е точният акаунт на продавача, има ли начин да разбера това преди да е извършено самото плащане ? Ако предположим, че платя и в крайна сметка продавача не изпрати стоката, как PayPal ще зашити правото ми за възстановяване на сумата, т.е. как стои въпросът с контрола от тяхна страна, те ще имат ли инфо, дали това е акаунта на въпросния продавач ?
Извинявам се, ако въпросът ми е неадекватен, но .................... нямам нужният опит в това .......!?

Нагоре
МнениеПубликувано: 23 юли 2018 13:30 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Спокойно, с руските продавачи е нормално така.
Даже може PayPal да ти каже, че не допуска такава транзакция, тъй като има някакви ограничения с Русия. Ама нищо, ако се наложи, казваш им, пращат ти друг e-mail/PayPal account и пак пробваш.
Няма да ти пратят PayPal request, трябва ти да пратиш парите т.е. ти да си инициатора на плащането.

Тази гарантираност, за която говориш, мисля че я няма в ситуацията с плащания по този начин. Пускаш парите и ако дойде, дойде, иначе пак поръчваш :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 23 юли 2018 22:25 
Извън линия

Ivo hobby написа:
Спокойно, с руските продавачи е нормално така.
Даже може PayPal да ти каже, че не допуска такава транзакция, тъй като има някакви ограничения с Русия. Ама нищо, ако се наложи, казваш им, пращат ти друг e-mail/PayPal account и пак пробваш.
Няма да ти пратят PayPal request, трябва ти да пратиш парите т.е. ти да си инициатора на плащането.

Тази гарантираност, за която говориш, мисля че я няма в ситуацията с плащания по този начин. Пускаш парите и ако дойде, дойде, иначе пак поръчваш :)

Ок, Благодаря ти, а да разбирам ли, че има вероятност да изгубя сумата ? В случая се касае за 22 евро, но разбираш, че цифрата може да е и много по-голяма ?

Нагоре
МнениеПубликувано: 23 юли 2018 22:42 
Извън линия
Потребителски аватар

Ivo hobby написа:

Иво тук не съм съгласен с теб, защото сигурността я гарантира PayPal, ако парите са минали през тях. Стоката си може и да не получиш, но ако ти си прав (т.е. примерно не си излъгал за липсваща пратка) при евентуален "спор", PayPal ще ти изплати парите. Затова аз предпочитам тях пред обикновеното плащане с кредитна карта, когато предоставяш данните си директно на продавача.

geryv написа:
Та както споменах досега не съм плащал така и малко се чувствам несигурен !? В този смисъл, как да съм сигурен, че това е точният акаунт на продавача, има ли начин да разбера това преди да е извършено самото плащане ? Ако предположим, че платя и в крайна сметка продавача не изпрати стоката, как PayPal ще зашити правото ми за възстановяване на сумата, т.е. как стои въпросът с контрола от тяхна страна, те ще имат ли инфо, дали това е акаунта на въпросния продавач ?
Извинявам се, ако въпросът ми е неадекватен, но .................... нямам нужният опит в това .......!?

Георги, продавачът е направил сметката (акаунта) си с PayPal точно както и ти - предоставяйки някаква информация за себе си, вкл. имейл, адрес, телефонен номер и т.н. От там нататък PayPal е отговорен за превода на парите, не ти. Ти даваш на тях, те дават на другата страна. Това не е безплатно и се покрива от получаващия парите. Тъй че дали това му е истинският имейл или не, теб не те вълнува. Дори да е измамник и не си получиш стоката или пък пакетът се затрие нейде, ти него не можеш да го хванеш. Обаче PayPal е този, който ти гарантира парите. Как точно контролират си е тяхна работа. Не им правя реклама, но съм нямал проблеми с връщането на пари по различни поводи, вкл. недоставена стока, двойно заплащане и т.н..

Нагоре
МнениеПубликувано: 24 юли 2018 10:39 
Извън линия

Често ми се е случвало имейла от продажбената страница,
да не съвпада, с имейла по който плащам. Колегата е прав - Пейпал
разполага с точните данни и ако платиш по имейл, там ти изкача графа в която описваш защо е плащането.
Пейпал имат мейлите свързани с определена сметка на продавача и не би допуснал плащане ако е неизвестен мейл.
Така дадена парична сметка която е на разположение на Пейпал,
е свързана с определени мейлите. Ако нещо се обърка, Пейпал имат достъп до тази сметка и защитават както твойте,така и правата на продавача. За Русия обаче не знам как станаха нещата след скандала с руска филиал както на Пейпал, така и на ибей. Руснаците се дръвчиха официално, че излизат от системите, но повечето от тях, като продавачи и купувачи, неофициално, се преригистрираха с нови сметки и адреси извън Русия. Както ние в България например ползваме немски адреси за получаване, с цел спестяване на пощенските разходи до България. Получаваме на немски адрес и от габко и подобни за 4 лв на килограм, си ги получаваме в Българи за седмица.
Едно е 17-27 евро от Германия до България с DHL,
друго е за 2-4 евро и 4 лв по другия начин.
Да се върнем на Пейпал. Както ти описах по-горе, така пейпал
свързват плащането с продажбената страница и акаунта на продавача и ти гарантира опциите, които предлага в защита на купувача. Обратното също е валидно.

И още нещо на пръв поглед несвързано с въпроса ти.
Помни коя поща ти е свързана с Пейпал.!!!
Както и кой мейл си дал за резервен на Пейпал.!!!
В останалите си пощи ( всеки българин има поне 3 мейл- адреса)
не отваряй никакви писма от " Пейпал"!!!
Ако не са шпионски, вирусни и т.н. най-малкото са са спамаджийски. Пейпал праща винаги само на регистрирания
при тях адрес, дори и да знаят свързаните с теб други по неофициални пътища.
Та така.

Нагоре
МнениеПубликувано: 24 юли 2018 22:34 
Извън линия
Потребителски аватар

pachnew написа:
...
И още нещо на пръв поглед несвързано с въпроса ти.
Помни коя поща ти е свързана с Пейпал.!!!
Както и кой мейл си дал за резервен на Пейпал.!!!
В останалите си пощи ( всеки българин има поне 3 мейл- адреса)
не отваряй никакви писма от " Пейпал"!!!
Ако не са шпионски, вирусни и т.н. най-малкото са са спамаджийски. Пейпал праща винаги само на регистрирания
при тях адрес, дори и да знаят свързаните с теб други по неофициални пътища.
Та така.

И аз да вметна - въпросните "фишинг" атаки са сравнително лесно различими.
В официалните си писма paypal се обръщат към теб винаги по име (с което си се регистрирал).
Фишинг писмата почват с уважаеми господине/г-жо, те не знаят името ти.

Пазарувам доста от чужди интернет магазини. Абсолютно избягвам да предоставям номер на карта.
С paypal не съм имал проблеми. Те гарантират и затова си взимат съответната комисионна.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 9 мнения ] 

Всички времена са UTC+03:00