Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 15 дек 2019 18:55

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 123 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 59 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 14 яну 2010 14:23 
Извън линия
Потребителски аватар

Иво, на снимки 2, 3 и 6 много добре си личи под дългият черен спусък регулаторчето на въздушното налягане. Затова и за мен тази доработка не е пулвелизатор, а най- обикновено аерографче. От там регулираш силата на въздушната струя.
Иначе карал съм всичкото Фау- Ве от 1 до 4 с абривиатура GTI, ама остарях! :) Тази гума е втората резервна от "единичката", зимната, де. :)
Отклоняваме се от същността на темата. Тези снимки и обяснения с нотка носталгия бяха за "Чалъми", ама пуст мързел ...
Има думата колегата Теди ...

Нагоре
МнениеПубликувано: 14 яну 2010 15:30 
Извън линия
Потребителски аватар

Колеги, моля не ми обръщайте внимание на постовете.
Днес нещо ме пере сачмата! :shaking2:
Айде стига спамих темата на Теди.

Да завършим по академично му.
Относно интердисциплинарното приложение на автомобилни устройства в сферата на стендовия моделизъм.
........
........
........

ИЗВОДИ И ЗАКЛЮЧЕНИЯ:

Изобщо казано - важното е мерака. Това способства за намирането на нестандартни решения, водещи до добри резултати.

:ugeek:

Нагоре
МнениеПубликувано: 14 яну 2010 22:29 
Извън линия
Потребителски аватар

Мда, извън спама. Аз ползвам SPARMAX DH-103 и съм доволен, не че имам опит с други, но съм си доволен от този. Но настина има голямо значение до колко те бива в работата с ръката. Аз се обедих в това лично. Като си взех аерографа мислех, че всичко ще е лесно, но сега при последния модел се наложи да правя различни приливания и нанасяне на няколко цвята на един модел (1/72, мъничък, демек) като за пръв път мисля, че стана добре, но има какво да се желае още. Резулата ще го покажа през февруари, нека минат изпитите и свърши сесията .... Иначе какъвто и да е аерографа, голямо значение има как си чупиш китката :D :D :D
Моят SPARMAX е от luckymodel. Взех го за $45, което ми излезе не повече от 52-3лв. Същия тук в БГ, в магизина за художници "Слънчогледите" струва 150лв.

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 яну 2010 16:05 
Извън линия
Потребителски аватар

Така-а-а,понеже някои хора несериозни,обещаха снимки,пък не пуснаха,а в същия момент има интерес що е то компресор от хладилник и как се борави с него,да взема да покажа аз... :D И така,ето снимки на моето"устройство":
Първо-самия компресор....
Изображение
Всички хладилни компресори имат приблизително едни и същи изводи-три тръбички,които излизат от тях(виждат се вляво).Местата им,може и да се различават,но предназначението им винаги е едно и също...
В МОЯ случай:
Най-горе"вход".В оригинал,от там компресора всмуква фреон-в нашия случай въздух...Виждате супер модерния въздушен филтър от фунийка и тензух.... :lol:
Най-отдолу-"изход"-от там компресора "духа"
По средата има тръбичка,която служи за зареждане на системата с фреон И МАСЛО за работата на компресора.Няма да е лошо,преди да почнете работа с такъв компресор,да му сипете около 0,5 л. компресорно масло(особено ако е нов!),след което тази тръбичка се запушва и не се ползва-аз просто я сплесках и подкривих...Стойката,която се вижда отдолу,е от винкели заварени да не стои компресора на земята,а и да му ползвам фабричните тампони за намаляне на вибрациите и шума.Г-образната планка отстрани вдясно,изпълнява няколко функции-на нея се държи влаго и маслоуловителната група,отгоре сложих ключе за пускане на компресора.Освен това играе ролята на щит,да предпазва таблото на компресора от случайни удари...
Второ-ресивър:
Както бе отбелязано нееднократно,много удобни за целта са бутилки от фреон...Има ги въввсеки цех за салами,след употреба,обикновено ги изхвърлят,понеже не стават за презареждане.
Един съвет-може да се разходите и из пунктовете за вторични суровини,и там съм виждал доста и различни бутилки,които може да придобиете за стотинки....
Моя ресивър....
Изображение
Както виждате,съставен е от три подобни бутилки....Просто толкова ми паднаха.... :lol: Заварени на СО апарат...Понеже,не успях да пригодя фирмения накрайник,отрязах го и на негово място заварих метална тръбичка,с резба 1/2
Изображение
От там нататък,чрез тройници,преходници и разни други щуротии го докарах дотук:
Изображение
Изображение
Както виждате,от едната страна има бърза връзка(входа от компресора).По този начин,след като вдигна желаното налягане(в моя случай 10 атм.),откачам компресора и си ходя напред-назад с доста по-леката бутилка... :D .На изхода съм поставил кранче(май беше за ВиК) :scratch: Полезно е,така докато се пълни бутилката,може да не поставяте още аерографа,а и след работа,спирате въздуха та да си свалите спокойно пръскалото...Следват редуцир вентил с манометър.Закупуват се отделно,така че,може да си изберете,до какво налягане да ви бъде манометъра...(моя е до 4 бара).Накрая прозрачния маркуч,който също свършва с бърза връзка,по този начин,мога да вържа към него два различни накрайника за двата аерографа,които имам-руски и ИВАТА
Изображение
Еми това е....На показаното дотук,липсва само пресостат...Когато събрах системата,те още бяха много кът и много скъпи... :( Сега пускам компресора и го наглеждам докато вдигне 10 атм. и после го изключвам ръчно...Което обаче си е опасно...На два пъти ми се е случвало да го забравя....Като се сетя,и като долетя да го спирам,стрелката на манометъра,вече отдавна е залепнала на дъното.... :oops: Поне ясно,че държи и повече от 10 атм.... :oops:

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 яну 2010 19:09 
Извън линия

Дака, ша ма взвиняваш баце, ма викенда ощи ни сай свършил :tongue: ! Не съм си забравил обещанието, просто се сетих, че бях качвал снимки на дарака някъде и ми трябваше време да се сетя къде точно. Та така, почвам по ред на номерата.
Те го те целия кютук, както и при Даката, основата е от винкели и връз дебелшка ламарина за да може да му носи килограмите на добитъка /поне 30 килца е теглено на ръчица, с две думи тежи пущината/.
Изображение
Бутилката е същата като показаните преди това, само че в моя случай е само една, тъй като е неразделна част от системата и не ми е необходим 50 литров танк. Както се вижда на самата бутилка са и добавени три дупки, като по ред на номерата: първата е входна за въздуха от компресора, втората, според мен, е изходна към пресостата с която се мери постоянно налягането в бутилката и съответно дава данни на пресостата кога да стартира и изключва компресора, третата е на дъното и за нея е заварена тръбичка с пробка за да може да се източва бутилката от вода, масло и всяква друга свинщина попаднала в нея. Ето я и пробката
Изображение
Пресостата е това синьото което стои от горе, смятам вече е ясно за какво служи /в общи линии автоматичен ключ за компресора, който в моя случай включва ако налягането в бутилката падне под две атмосфери и изключва на шест, просто реших че не ми е необходимо да надувам повече, а и все пак е малко по-безопасно/. М/у другото, когато събирах чарковете за машината, намирането на пресостат беше най-големия проблем, но намерих в един магазин за пневматика, мисля че струваше 48 лева.
На следващата снимка се вижда как е запушена тръбичката за фреона при мен - запоена е, както се вижда и как е използвано фабричното окачване на компресора. Винтерес на истината не знам от къде компресора смуче въздух, но в случая това не е важно.
Изображение
Докато чакам де се качат днешните снимки, да спомена и за маркуча който ползвам. Не съм го снимал, щото си е маркуч като маркуч, но е фирмен на Ивата и дойде комплект с аерографа като на единия край съм му навил, отново оригинална Иватовска, бърза връзка за към аерото, а на дебелия край съм навил бърза връзка към компресора, която езакупена от Практикер за 5 лева, като комплекта включва 2 1/2 бързи връзке, демек два женски и три мъжки чарка :biggrin: . И така, след като се качиха и новите снимки, ето я първата.
Изображение
В момента влагоуловителя е вързан типично по български с тел за дръжката на дживотното, но причината за това не е мързел, а просто новото ми работно място в мазата хич не е готово, а комбото е предвидено да бъде завинтено за работния плот защото съм чел на доста места, че е хубаво влагоуловителя да е на по-височко от изхода на бутилката. Ако някой се интересува от още нещо да пита, щото на мен толкод ми е акъла и за това се сетих и написах.
Дака, това второто от комбо влагоуловителя ти ми се струва, че не е маслоуловител, апо-скоро маслоопреснител. Когато си купувах моя, разглеждах подобни комбота и като се зачетох в упътването, там пишеше, че тая хуйня се използва да добавя масло на компресора, налива се в нея и тя през определен период добавя масло в системата, ама може и аз да бъркам. Айде със здраве и повече да не съм чул, че съм несериозен :geek: !!!

Нагоре
МнениеПубликувано: 20 яну 2010 09:18 
Извън линия

Иво написа:
Мда, извън спама. Аз ползвам SPARMAX DH-103 и съм доволен, не че имам опит с други, но съм си доволен от този. Но настина има голямо значение до колко те бива в работата с ръката. Аз се обедих в това лично. Като си взех аерографа мислех, че всичко ще е лесно, но сега при последния модел се наложи да правя различни приливания и нанасяне на няколко цвята на един модел (1/72, мъничък, демек) като за пръв път мисля, че стана добре, но има какво да се желае още. Резулата ще го покажа през февруари, нека минат изпитите и свърши сесията .... Иначе какъвто и да е аерографа, голямо значение има как си чупиш китката :D :D :D
Моят SPARMAX е от luckymodel. Взех го за $45, което ми излезе не повече от 52-3лв. Същия тук в БГ, в магизина за художници "Слънчогледите" струва 150лв.

Добре де, разглеждах го тоя сайт, но нещо такива цени не видях. Всичко е бая по-скъпо. Има ли други сайтове, в които може да се погледне за някоя изгодна оферта?

Нагоре
МнениеПубликувано: 20 яну 2010 10:51 
Извън линия
Потребителски аватар

Ако говориш за лъки, след като моя аерограф пристигна (чаках може би 4 месеца), сигурно месец по-късно му овеличиха цената, с почти $10, сега не знам колко е в интерес на истината, там.

Нагоре
МнениеПубликувано: 20 яну 2010 11:24 
Извън линия

В момента няма нищо на около тази цена. Останалите са цифромания и затова питах и за някой друг сайт.

Нагоре
МнениеПубликувано: 20 яну 2010 12:09 
Извън линия
Администратор

Едно от най-добрите съотношения цена-качество е в този американския сайт, дето ти пусках по-горе.

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 яну 2010 09:07 
Извън линия

След кратка пауза пак да продължим темата. Разчитах на един познат също да ми помогне в избора на аерограф и компресор, но се оказа много несериозен. Дайте мнения за този аерограф и компресор:

http://www.chicagoairbrushsupply.com/patatgsetwia.html

http://www.eurographs.com/Magazin/Produ ... S0405.aspx

http://www.eurographs.com/Magazin/Produ ... S0401.aspx

Гледах и компресори iwata в този първия сайт, но доставката ще е бая скъпа. Ако някой знае подобни магазини в Европа с прилични цени, нека драсне някой ред ;)

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 яну 2010 09:26 
Извън линия
Администратор

Цитат:
Дака, това второто от комбо влагоуловителя ти ми се струва, че не е маслоуловител, а по-скоро маслоопреснител. Когато си купувах моя, разглеждах подобни комбота и като се зачетох в упътването, там пишеше, че тая хуйня се използва да добавя масло на компресора, налива се в нея и тя през определен период добавя масло в системата, ама може и аз да бъркам.

Бъркаш се, това се нарича омаслител и служи да добавя масло във въздуха, който излиза от компресора. Това масло служи за леко смазване на пневмоцилиндрите при работата им. След като се намира на изхода на компресора то няма как да връща и да долива масло на компресора.В случая използването му е грешка, все пак искаш да улавяш маслото а не да го добавяш към въздуха. Но ако вътре не си налял масло или не се е събрало по някакъв начин проблем няма. Но ако има масло смятай, че то ти отива по маркуча към аерографа.

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 яну 2010 09:29 
Извън линия
Администратор

Цитат:
Дайте мнения за този аерограф и компресор

Аз лично Paasche не харесвам, но това си е мое лично мнение. Въпросният "Тalon" го хвалят като най-доброто на фирмата. Има и добри отзиви за него, но предимно от американци. Малко на принципа "нашто си е най-добро". Аз лично не бих си го взел. За компресорите не мога да дам обосновано мнение но последното "слонче" ми изглежда малко несериозно.

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 яну 2010 10:53 
Извън линия

Вижте какво ми попадна, но незнам дали е читаво:

http://cgi.ebay.com/Air-Brush-180-airbr ... 1e5a247dbf

http://cgi.ebay.com/Mirco-Control-Spray ... 1e57bd0d77

http://cgi.ebay.com/Professional-Spray- ... 2305100734

Иначе като цени са много приятни ;)

Разбира се, горния Paasche не отпада и би било супер ако някой, който го ползва даде някакво мнение :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 яну 2010 12:39 
Извън линия
Администратор

Приличат на копия на Ивата, но остава въпросът колко качествени копия са. Цената наистина е прекалено ниска за поне на вид добър аерограф. Последния може да не го гледаш, доставят само за Австралия. Ако имаш свободни 50лв, които да рискуваш да загубиш ако те метнат купувай го :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 юни 2010 13:28 
Извън линия
Потребителски аватар

Замислил съм се за Аерограф. Пазарувам в и-бей постоянно та днес ги загледах.

Това как ви се вижда?

http://cgi.ebay.co.uk/COMPLETE-AIRBRUSH-KIT-AIRBRUSH-COMPRESSOR-TANK-/290382794550?cmd=ViewItem&pt=UK_Crafts_DrawingSupplies_EH&hash=item439c29cf36

Поздрави!

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 123 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 59 Следваща

Всички времена са UTC+02:00