Още един симпатяга за ревю
F6F-3 Hellcat, тежък истребител на САЩ от ВСВ, най-масово използван на Тихоокеанския фронт
На история и технически данни за самолета няма да се спирам, описани са подробно в мрежата.
Кутията е от стандартния за Едуард твърд картон, с горно отваряне на капака. Боксартът е хубав, представящ F6F-3 в бой, а зад него горящ A6M Zero. Отстрани на капака имаме 5 цветни профила на камуфлажите, които са в комплекта.


Вътре намираме четири платки от сива пластмаса, опаковани в един плик, прозрачна платка с частите на фанара, две малки платки с фотоец, комплект смолни колела, декален лист и инструкция.
На пръв поглед частите са отляти перфектно, без дефекти, детайлът е на високо ниво по отношение на разшивка, нитове и т.н.
На платка "C" са разположени частите на фюзелажа плюс два варианта на капота на двигателя; на отделна рамка има трети вариант за него:



Платка "А" съдържа двете половини на крилата, плюс картечниците Браунинг, отново без забележки:



Платка "Е"-контролните повърхности на самолета, витло и различно подкачено въоръжение и допълнителен резервоар за гориво:




Платка "G"-частите на интериора и двигателят, също и колесниците. Два варианта за приборно табло-едното с изпъкнали контролни прибори, ако не искате да използвате фотоец:




Платка "H"-прозрачните части за фнара-ясни и без забележки:

Две фотоецвани платки, едната за интериора, която е оцветена и другата за стабилизаторите на бомбите, ако решите да сложите такива; плюс някои елементи по двигателя:

Най-приятната изненада са смолните колела, които не са включени в старото издание на модела; детайлът е отличен и допълнително ще украси готовия модел:

Маски за фанара, които са голямо улеснение:

Голям декален лист с маркировките-отпечатан много добре и подробен:

Позволява изработката на пет машини:
-F6F-3, Probable BuNo 66016, VF-16, USS Lexington, Hawaii, September, 1943
-F6F-3, BuNo 25813, Lt. C.K. 'Ken' Hilderbrandt, VF-33, Ondonga, December, 1943
-F6F-3, BuNo 40090, VF-1, Lt. William C Moseley, USS Yorktown, June, 1944
-F6F-3, BuNo 40467, Lt. Alexander Vraciu, VF-6, USS Intrepid, February, 1944
-F6F-3, Lt. Richard E. Stambook, VF-27, USS Princeton, October, 1944
Инструкцията е стандартната за Профипака-цветна и гланцирана, с последователни стъпки. Цветовете са дадени по номерацията на Mr.Hobby. Може да се свали цялата в PDF формат от сайта на Eduard.



В заключение: страхотен модел на още по-добра цена, с опростена конструкция, която няма да предизвика проблеми при сглобката, като това никак не се отразява на детайлността. Закупен от Хобикулт.
Горещо препоръчвам!