Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 25 сеп 2022 04:00

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 30 ное 2020 21:13 
Извън линия

Задравейте.
Трябва да си призная че започвам този проект с малко страх. Желанието ми е да направя наистина добър модел. Предисторията му е доста дълга. Но за това после.
Това което искам да направя е хеликоптер който товари пострадал някъде в Шотлания. С други думи Sea King, Defender, екипаж, спасители, пострадал, екипировка, подложка.
Какво имам. Westland Sea King HAR.3/Mk.43 Airfix No. A04063, новата матрица. Убийствен е, има си всичко. Land Rover 110 Defender Black Dog No. T72088. Досега със смола само съм си помагал, но този е само от нея. SAR Helicopter Crew PJ Production No. 721126. Страхотни фигури. Поне според мен. -boat U-IX – Crew returning from a cruise part. I CMK No F72248. Не се смейте. Идеални са. Israeli equipment 1 accessories set Black Dog | No. T72028. Най-правилните раници който намерих. Като добавка един Big Ed за хеликоптера. Имам си и почти саморъчно отрязан кош за вдигане на пострадал.
Какво нямам. Нямам пострадал и група с него. Бих добавил още един спасител. Нямам носилка, но нея мисля че лесно ще я направя. Нямам с какво да натоваря багажника на джипа, но и това не е най-трудното. Ако не намеря снимки, винаги мога да попитам. Ако не ще използвам за еталон нашите джипове. Нямам и идея каква да бъде подложката. Идеалния вариант е поляна с път. Опция е снежен терен, но там става трудно. Следи в снегът, релеф, изобщо ненужно тежко. Третата е каменисто корито на пресъхнала река. Според мен на-лесно за изпълнение. Камъчета, тук там трева. Няма следи от движение. Ще съм благодарен ако споделите идеи за това как да си набавя липсващите компоненти.

Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg [ 173.9 KиБ | Видяна 601 пъти ]

Иначе самия проект исках да го започна преди време с модел от старата матрица. Сглобих един, докарах го до боя, но реших да започна на ново с новия модел.

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 дек 2020 11:21 
Извън линия

Така. Да подплатя с факти изложеното от мен.
Основния модел: viewtopic.php?f=14&t=7530
Със съответния Биг Ед към него.
Втория модел: viewtopic.php?f=20&t=7529
Фигурите: Екипаж - смолни фигури от PJ Production, SAR Helicopter Crew No. 721126. Двама седнали пилоти, един работещ с лебедката и спасител. Няма да бъде трудно да ги интерпретирам в сцената.
Спасители - U-boat U-IX – Crew returning from a cruise part. I CMK No. F72248. Единствените който намерих подходящи. Къси якета, без колани през тях и плетени шапки. Връзват ми се като позиции на тялото. До някъде и подпрелия се.
Бедстващи - част от ITALERI NATO Pilots and Ground Crews 1:72 палубения екипаж на самолетоносач. Малко изсмукано от пръстите но какво да се прави.
Екипировка: Israeli equipment 1 accessories set Black Dog No. T72028. Явно само израелците ползват хубави раници във войската си. Или поне само техните са налични в 1:72. В добавка една носилка, моя си изработка.
Прикачен файл:
IMG_0495.jpg
IMG_0495.jpg [ 373.75 KиБ | Видяна 494 пъти ]
Прикачен файл:
IMG_0502.jpg
IMG_0502.jpg [ 430.4 KиБ | Видяна 494 пъти ]
Прикачен файл:
IMG_0499.jpg
IMG_0499.jpg [ 421.61 KиБ | Видяна 494 пъти ]
Прикачен файл:
IMG_0505.jpg
IMG_0505.jpg [ 710.39 KиБ | Видяна 494 пъти ]